Seimo Konstitucijos komisija pritaria referendumui dėl dvigubos pilietybės (8)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Gruodžio 16 d. Seimo Konstitucijos komisijos posėdyje nutarta pritarti Seimo narių grupės pateiktam Lietuvos Respublikos nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ projektui Nr. XIIP-298 dėl privalomojo referendumo dėl dvigubos pilietybės paskelbimui ir pasiūlyti, kad Konstitucijoje būtų įtvirtinta, jog „Lietuvos Respublikos piliečiai, pilietybę įgiję gimdami, konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais gali būti kartu ir kitos valstybės piliečiais.

Kiti asmenys Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais gali būti kartu tik atskirais konstitucinio įstatymo nustatytais atvejais“.

Konstitucijos komisija taip pat nusprendė, kad siūlomų nuostatų pagrindimui reikėtų parengti nurodomo konstitucinio įstatymo projektą ir dėl to kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

8 komentarai

 1. Dvigubas pilietis Lietuvai – ne pilietis, o parazitas.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponas “tikras lietuvis” propaguoja iskrypeliska kgbistine propaganda! Ne be reikalo Lietuvos rusas pasivadino “tikru lietuviu”. Sitam “tikram lietuviui” ir Klonio mergaites klyksmas gelbeti nieko nereiskia. Tai besirdis, bedvasis grynas dvasios ubagas. Tokiu ir liks jau.

 2. Goda:

  Kitaip tariant, siekiama, kad Lietuvoje atsirastų 5proc. (žr. straipsnį “A. Butkus. Lietuvos gyventojai tautybės požiūriu”) Lietuvos piliečių turinčių rusijos pilietybę, kurių teisių pirmai progai pasitaikius atbėgs ginti putinas, ir 6proc. Lietuvos piliečių turinčių lenkų pilietybę, kurie reikalaus referendumo kad su visa Pietryčių Lietuva būti prijungti prie polskos.

  O propagandiniai straipsniai rypuos apie tai, kokie patriotai yra ekonominiai lietuviai emigrantai ir kaip jie patriotiškai nori išlikti Lietuvos piliečiais (o gal kas naudingo iš to išeis) nors jau savo noru pasirinkę turtingų šalių – USA, UK – pilietybes….

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponios Godos samprotavimai yra visiskai NEPAGRISTI! Nebuvo jokiu dvieju pilietybiu, o vis tiek lenkai, po to rusai, po to vokieciai okupavo Lietuva. Taigi sitas argumentas yra bolsvekiniu pavyduoliu uznestas ir ekonomiskai nepagristas. Dabar nezinau, taciau pries keleta metu buvo tokie duomenys, kad Lietuvos emigrantai padeda Lietuvai daugiau nei visa 300 milijonine Europos Sajunga!
   Beje esu istikines, kad jokio referendumo nereikia, o ir tai nieko nepades, nes cia yra visai kitas klausimas…. valdzia nakina Lietuva, todel dvieju pilietybiu asmenys jai nereikalingi. Dvieju pilietybiu asmenys jai reikalingi tik specialiai KIRSINIMUI. Dabartines LR Konstitucijos 12 str. 2 dalis net ir paciam didziausiam ASILUI sako, kad atskirais atvejais LR pilietis GALI buti ir kitos salies pilieciu. O kas tas vienas atvejis, kuris privalo buti apibreztas ne zmoniu skaiciumi, o aplinkybemis, gali buti? Tas atvejis, tai kai LR pilietis teisetai igyja kitos salies pilietybe! Taigi jokiu PROBLEMU! Tik dvasiniams iskrypeliams KT kitaip atrodo.
   Beje dabar siulomas variantas: “„Lietuvos Respublikos piliečiai, pilietybę įgiję gimdami, konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais gali būti kartu ir kitos valstybės piliečiais.
   Kiti asmenys Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais gali būti kartu tik atskirais konstitucinio įstatymo nustatytais atvejais“.” gerokai susiaurina esamos konstitucines galimybes buti dvieju saliu pilieciais ribas. Visiskai neaisku, koks tas konstitucnis istatymas bus….. tikriausiai aferistinis, kito varianto nematau!
   Apie pirma atveji jau parasiau. Koks tas antras atvejis? Kitu valstybiu lietuviu kilmes asmenys be jokiu apiribojimu gali buti LR pilieciais! Ir koks dar tas trecias atvejis? Ogi nelietuviu kilmes kitu valstybiu pilieciai gali buti LR pilieciais istatymo nustatytais kriterijais ir proceduromis.
   Taigi dabar turime 9 atvejus ir neispresta problema, o su 3 atvejais, atitinkaciais galiojancia LR Konstitucija visos problemos ISSISPRENDZIA.
   Tai irodo, kad Lietuvos valdzia eina pries lietuviu tauta Lietuvoje! Tai Lietuvos NAIKINTOJAI ir ne be reikalo ju veiksmai parodo, kad Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.

 3. fanera:

  Tokios svarbos klausimai sprendžiami TIK REFERENDUMU, kokius argumentus prieš bedėstytų titulais apsikarstę “kolaborantų, vagių, banditų ir dvasinių iškrypėlių” demaskuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: