D. Grybauskaitė: Lietuva pasisako prieš įgaliojimus Briuseliui veikti be valstybės sutikimo (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Briuselį, kur Europos Vadovų Taryboje aptars papildomas priemones migracijos krizei suvaldyti, tarp jų ir Europos pasienio bei pakrančių apsaugos tarnybos kūrimą. Šalių vadovai taip pat svarstys, kaip sustiprinti ES energetinę sąjungą, aptars Jungtinės Karalystės siūlomas Europos Sąjungos reformas.

Siekiant pagerinti ES išorės sienų apsaugą, šalių lyderiai įvertins Europos Komisijos pasiūlymą įkurti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą. Ši tarnyba prisidėtų prie migracijos srautų kontroliavimo, padėtų šalims narėms geriau apsaugoti Bendrijos išorės sienas ir Šengeno erdvę.

Prezidentės teigimu, ES išorės sienų saugumas aktualus ir Lietuvai. Todėl siūlymas įsteigti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą yra svarbus ir savalaikis. Tačiau sprendimas dėl Europos pasieniečių dislokavimo turi būti priimamas tik su šalies narės sutikimu ar jos prašymu.

Šalių vadovai Briuselyje taip pat svarstys, kaip sustiprinti ES energetinę sąjungą, aptars Jungtinės Karalystės siūlomas Bendrijos reformas, padėtį Sirijoje bei kovą su terorizmu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: