Antradienis, 19 sausio, 2021
  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
    • Paskaitos
    • Seminarai
    • Konferencijos
    • Šventės
    • Koncertai, vakaronės, pasilinksminimai
    • Parodos
    • Kiti renginiai
  • Skelbimai
    • Ieško
    • Siūlo
    • Konkursai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
    • Pradžia
  • Reklama
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Gamta ir ekologija

„Žiemos sodų savaitė“ priminė: Botanikos ir Zoologijos sodai žiemą nemiega

www.alkas.lt
2015 12 09 07:35
0
0
SHARES
„Žiemos sodų savaitė“ priminė: Botanikos ir Zoologijos sodai žiemą nemiega
Ziemos sodu savaite
„Žiemos sodų savaitė“ | rengėjų nuotr.

Pašerti ruonį Kajų arba iki išnaktų vaikščioti šviesų ir muzikos garsų pripildytoje oranžerijoje, klausyti interaktyvių pasakų arba išmokti patiems sukurti kalėdinę floristinę kompoziciją, atverti duris į stebuklingą biblinių augalų pasaulį arba sekti baltųjų vilkų bei rudųjų lapių pėdsakais. Tokias pramogas pirmą gruodžio savaitę siūlė VDU Kauno botanikos sodas ir Lietuvos zoologijos sodas, kviesdamas į išskirtinį renginį „Žiemos sodų savaitė“.

„Labai džiaugiamės VDU Kauno botanikos sodo ir Lietuvos zoologijos sodo bičiulyste, kuri leido suvienyti jėgas, pasinaudoti turimais ištekliais ir dovanoti Kauno gyventojams ir svečiams dar daugiau įdomių renginių. „Žiemos sodų savaitė“  – pirmas tokio masto ir pobūdžio mūsų bendras renginys. Juo siekėme atkreipti žmonių dėmesį, kad tiek VDU Kauno botanikos sodas, tiek Lietuvos zoologijos sodas yra patrauklūs ne tik šiltuoju sezonu“, – sakė VDU Kauno botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis. Tikimasi, kad ši draugystė išaugs į naujų bendrų projektų kūrimą ir įgyvendinimą.

„Mūsų jungtinis projektas tapo alternatyva tiems žmonėms, kurie tarp visų šventinių žiemos renginių ieškojo kažko naujo ir įdomaus bei yra neabejingi gamtai ir jos augalams bei gyvūnams. Sulaukėme didelės lankytojų nuostabos, jog net ir žiemą zoologijos sode gyvūnai tikrai būna lauke, džiaugiasi atėjusia žiema. Paruošėme itin daug naujų programų su gyvūnais, lankytojams ypač patiko stebėti, kaip į gyvūnų šėrimo racioną įtraukiamos eglės arba, kaip gyvūnų maistas patiekiamas pasitelkiant šventišką tematiką. Matome, kad susidomėjimas yra, sulaukėme tikrai didelio lankytojų skaičiaus, todėl panašių pramogų sode lankytojai galės tikėtis ir visą žiemą“, – sakė Lietuvos zoologijos sodo atstovė spaudai Neringa Kirijenkaitė.

Supažindino su begale naujų pramogų

„Žiemos sodų savaitėje“ Lietuvos zoologijos sode netrūko interaktyvių užsiėmimų su čia žiemojančiais žvėreliais. „Savo lankytojus kvietėme stebėti, kaip valgomais skanėstais padabintomis kalėdinėmis eglėmis mėgaujasi galingieji stumbrai, kaip sniege po eglėmis valgomas dovanas randa leopardai ir tigrai, o drąsiausieji galėjo patys pašerti Zoologijos sodo ruonį Kajų“, – sakė N. Kirijenkaitė.

Zoologijos sode visą savaitę buvo puošiami gyvūnų „namai“ – lankytojai turėjo galimybę drauge su sodo darbuotojais dekoruoti papūgų bei šiaurinių elnių voljerus. Mažuosius Zoologijos sode džiugino žiemiškai žvėriškų pasakų valandėlė. „Vaikai dalyvavo pirmą kartą vykusiose interaktyviose profesionaliai sekamose pasakose. Jos nuo įprastų istorijų skyrėsi tuo, kad suteikė galimybę pasakų istorijas patirti gyvai – drauge žengti į urvus pas šikšnosparnius ar keliauti į tolimąją Afriką pas papūgas“, – apie begalę naujų žiemos pramogų Zoologijos sode pasakojo Neringa Kirijenkaitė.

Ziemos sodu savaite BS ir ZOO
„Žiemos sodų savaitė“ | rengėjų nuotr.

Pramogos stebino ne tik mažuosius

Lietuvos zoologijos sodas sulaukė nemažai susidomėjimo iš jaunų šeimų – vaikams buvo itin įdomu patiems pamatyti kaip žiemos metu elgiasi miško žvėreliai – vilkai, lapės ir tai palyginti su egzotiškaisiais tigrais, snieginiais leopardais, lamomis ar guanakais. Trijų vaikų mama Jurtė teigė, jog tokios pramogos yra džiugi alternatyva žiemos renginių daugybėje – „atvykome su vaikais, šiltai apsirengėme, oras neišgąsdino. Labai smagu pasivaikščioti tarp gyvūnų, o ir Zoologijos sodo darbuotojai labai įdomiai pasakojo apie tai, kaip gyvūnai ruošiasi žiemai. Mano dukrai labai patiko stebėti stumbrus, kuomet jiems į voljerą buvo atneštos papuoštos eglės, ant kurių kabėjo obuoliai, morkos. To dar nebuvome matę, labai įspūdinga stebėti, kaip stumbras pakelia ant ragų eglę ir ją mėto, suka ant savo ragų, ne tik vaikams bet ir man su vyru patiko“, – įspūdžiais iš renginio „Žiemos sodų savaitė“ dalijosi lankytoja Jurtė.

Zoologijos sodo lankytojai Antanas ir Janina „Žiemos sodų savaitės“ metu Zoologijos sodą aplankė po daugelio metų pertraukos. Lankytojai tikino, jog tikrai nemanė, kad žiemos metu lauke galima išvysti tigrus, liūtus ar netgi beždžiones – „Patys seniau dažnai lankydavome Zoologijos sodą su savo vaikais, dabar vaikai jau užaugę. Seniau dažniausiai ateidavome vasarą, tačiau pamatėme renginio reklamą ir nusprendėme ateiti žiemą – tikrai nemanėme, kad tokiu šaltu oru gyvūnai būna lauke. Mums su žmona labiausiai patiko stebėti, kaip tigrams iš spalvotame popieriuje įpakuotų dėžių duodama mėsa – atrodė, kad gyvūnai gavo kalėdinių dovanų, niekada to nebuvome matę. Patiko matyti ir beždžionėms papuoštą eglę. Turbūt dabar žiemą zoologijos sode reikės lankytis kasmet!“ – juokavo renginio „Žiemos sodų savaitė“ lankytojai.

Susidomėjimo sulaukė biblinių augalų paroda

Tuo tarpu VDU Kauno botanikos sodo lankytojai buvo kviečiami apsilankyti keliose pramogoms paruoštose erdvėse. Aukštosios Fredos dvaro rūmų rotondoje skambėjo folkloro ansamblio „Alda“ atliekamos advento dainos, čia vyko kalėdinių puokščių kūrimo pamokos. Iš šaltų žiemiškų orų ištrūkti kvietė ir didžiausia Lietuvoje oranžerija, kur buvo atidaryta biblinių augalų paroda. Joje pristatyti seniausi, dar Biblijoje minimi augalai, kurie auga VDU Kauno botanikos sode. „Šiuos augalus tyrinėja mokslininkai, jais aktyviai domimasi dėl vertingųjų savybių: vieni vartoti balzamuoti, kiti ypač vertinami dėl grožį puoselėjančių medžiagų“, – susirinkusiems svečiams pasakojo VDU Kauno botanikos sodo oranžerijos vedėja dr. Judita Varkulevičienė.

Biblinių augalų parodoje eksponuojama apie 50 augalų. Tai – seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis ir kt. Kai kuriuos Biblijoje minimus vaisius Botanikos sodo edukacijos ir rekreacijos sektoriaus vedėja Vitalija Petrauskaitė kvietė ir paragauti: stalą puošė įvairūs riešutai, obuoliai, bananai, kvepėjo Botanikos sode užaugintų vaistingųjų augalų arbatos. Parodoje sveikinimo žodį taręs ir degustacijų stalą laiminęs Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Gintaras Urbštas pasidžiaugė, kad Advento laikotarpiu organizuojami tokie renginiai. „Labai svarbu, kad žmonės sužino ne tik teoriją, bet ir pamato augalus, paragauja. Džiugu šioje parodoje matyti ir jaunimą – atvyko katalikiškos mokyklos statusą turinčios Šv. Pranciškaus gimnazijos atstovai“, – sakė klebonas. „Šiomis dienomis vyksta labai daug įvairiausių renginių – terpė užpildyta. Tačiau šis renginys – kitoks. Jis svarbus tiems, kurie domisi augalais, kuriems norisi sužinoti daugiau ir giliau“, – sakė specialiai iš Raseinių į renginį atvykusi Laima Džiaugienė.

Įžiebė vaikų sukurtais žaislais papuoštas egles

VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje kviesta ne tik artimesnei pažinčiai su dar nematytais augalais, bet ir išvysti neeilinius nakties gyventojus. Specialiai „Žiemos sodų savaitei“ iš Didžiosios Britanijos drugelių fermos buvo atsisiųstos naktinių tropinių drugių lėliukės, kurios tapo įspūdingais drugiais. Atvykę pamatyti šiuos drugius pamatė kitokią oranžeriją. Įžiebus 30 eglučių, kurios buvo papuoštos vaikų sukurtais žaisliukais, oranžerija irgi šventiškai pasipuošė – ją užliejo muzikos garsai ir šviesos. Eglių įžiebimo metu vykusiame nemokamame koncerte šventinę nuotaiką kūrė mažieji „Pramogų karalystės“ atlikėjai.

Koncerto metu buvo paskelbti ir trys originaliausio žaisliuko kūrėjai. Jais tapo Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos moksleivis Šarūnas Kasparavičius, penkiametė Elija Bagdonaitė iš Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė“ ir Gustė Škirkaitė iš Kauno Montesori mokyklos-darželio „Žiburėlis“. Eglutes puošę vaikai, VDU Kauno botanikos sodo draugų klubo nariai ir AJMD „Modusas“ nariai nestokojo fantazijos. Vieni mezgė, kiti aplikavo, treti lipdė kalėdinius žaisliukus. „Visa mūsų mokykla dalyvavo šioje gražioje eglučių puošimo akcijoje. Pagalvojome, kad eglė turi būti papuošta taip, kad būtų ne tik graži, bet ir naudinga: eglių kankorėžius ištepėme sviestu ir išvoliojome sorose, saulėgrąžose, grikiuose, kviečiuose. Gamindami žaislus vaikams pasakojome, kad tai taps puikiu maistu žiemojantiems paukšteliams“, – sakė pradinės mokyklos „Varpelis“ mokytoja Rita Kapočienė.

Į eglučių puošimo akciją atvykę ir gražiausio kalėdinio žaisliuko konkursui žaisliuką sukūrę Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro atstovai teigė, kad tiek kurti žaisliukus, tiek puošti eglutes buvo labai didelė atrakcija. „Eglutę puošėme išpaišytais, aplikuotais jogurto indeliais. Vaikų nuotaikos buvo puikios – pirmiausia suvalgė skanėstus, o po to indelius panaudojo savo kūrybiniams sugebėjimams atskleisti“, – sakė specialioji pedagogė Audronė Polukordienė. Žaisliukų kūrimo akcijoje dalyvavo visų septynių klasių moksleiviai ir darželinukai.

Susiję straipsniai:

  1. Gruodį Kaune prasidės „Žiemos sodų savaitė“
  2. Lietuvos zoologijos sode baliniai vėžliai ruošiasi žiemos miegui
  3. Zoologijos sodas kviečia į korsakų įkurtuves
  4. Kauno botanikos sodas taps ir studijų centru
  5. Kauno botanikos sodas kviečia pasidairyti po mikroskopinį vandens pasaulį
  6. Kauno zoologijos sodas – uždaryti ar atgavinti? (nuotraukos)
  7. Lietuvos zoologijos sodui talkina savanoriai (nuotraukos)
  8. Zoologijos sode bus minima tigro diena (dienotvarkė)
  9. Lietuvos zoologijos sode įsikūrė žirafiukas (video)
  10. Į Lietuvos zoologijos sodą atvyko dar viena snieginė leopardė
  11. Magiškai kerintis naujo Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymas (dienotvarkė)
  12. Zoologijos sodui žmonės surinko rekordinį kiekį gilių – daugiau kaip 34 tonas
  13. Lietuvos zoologijos sode – ilgai lauktas pagausėjimas
  14. Lietuvos zoologijos sode įsikūrė nauji gyventojai
  15. Lietuvos zoologijos sodas sulaukė leopardės Venlos
  16. Lietuvos zoologijos sodo lankytojai jau gali pamatyti leopardę
  17. Permaininga žiema gyvūnams kol kas palanki
  18. Į Moliūgiadienį Lietuvos zoologijos sode – su savo moliūgu
  19. Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams – savanorių surinktos gilės
  20. Kviečia pirmasis gamtos rūšių stebėjimas „Punios šilas 2013“
  21. Bus minima tarptautinė augalų diena
  22. Pavyko išsaugoti lietuviškas orchidėjas
  23. Įsteigtas naujas draustinis
  24. Lūšys grįžta į Lietuvos miškus
  25. Išleistas Gedimino Isoko „Lietuvos gamtos kalendorius“
  26. Lietuviškame rūtų darželyje auga net česnakai
  27. Patvirtintas Stumbro apsaugos planas
  28. Lietaus šalies vardo nebepateisiname – nukenčia ir gamta, ir ekonomika
  29. Gamta ruošiasi žiemojimui
  30. Lietuvos miškai praturtinti didžiaisiais apuokais

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Oro kokybės tyrimo stotys | am.lt nuotr.

Nustatytas padidėjęs oro užterštumas visoje šalyje

2021 01 18
Sniegas gamtos gyvenime

Sniegas gamtos gyvenime

2021 01 14
Žurnalistas Zenonas Butkevičius apie gamtą kalbėdavo pagarbiai, o apie gamtosaugą – ironiškai. | F. Žemulio nuotr.

F. Žemulis. Gamtos stebuklų aruodas – bedugnis

2021 01 12
Šuo, žiema | vmvt.lt nuotr.

Įsibėgėjant žiemai, svarbu tinkamai pasirūpinti gyvūnais

2021 01 08
Laukiama naujų gamtos mokyklų

Laukiama naujų gamtos mokyklų

2021 01 06
A. Butleris. Kur pasibaigia šviesa

A. Butleris. Kur pasibaigia šviesa

2021 01 01
Šventės, šuo | vmvt.nuotr.

Ruošiantis Naujųjų metų sutikimui būtina pasirūpinti ir augintiniais

2020 12 31
Anykščiai | Anykščių turizmo ir informacijos centro nuotr.

R. Vanagas: Privalome saugoti gamtą, krašto vertybes ir tradicijas

2020 12 28
Vilniuje atsirado daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Karantino metu lietuviai imasi auginti vis daugiau naminių gyvūnų

2020 12 26
Smiltynėje atidaromas orientavimosi parkas

Sutvarkyta Danės senvagė virs Rytų sodu

2020 12 24
Rodyti daugiau

Naujienos

Santaros slėnyje bus statomas išskirtinis mokslo centras
Gamta ir žmogus

Santaros slėnyje bus statomas išskirtinis mokslo centras

2021 01 19
Mokyklos varžosi dėl daugiausia vaikštančios vardo
Gamta ir žmogus

Mokyklos varžosi dėl daugiausia vaikštančios vardo

2021 01 19
Kaip pasiruošti brandos egzaminams, kad nesikartotų gąsdinantis 2020 m. scenarijus?
Lietuvoje

Kaip pasiruošti brandos egzaminams, kad nesikartotų gąsdinantis 2020 m. scenarijus?

2021 01 19
Lietuvos moksleiviai kviečiami mokytis iš kino nuotoliniu būdu
Gamta ir žmogus

Lietuvos moksleiviai kviečiami mokytis iš kino nuotoliniu būdu

2021 01 19
Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
Kultūra

Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams

2021 01 19
Lietuvos respublikos vyriausybė | lrkm.lt nuotr.
Lietuvoje

I. Šimonytė: Dalinių karantino ribojimų panaikinimų galima laukti tik nuo vasario

2021 01 18

Nuomonių ratas

Marius Kundrotas | asmeninė nuotr.
Lietuvos kelias

M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė

2021 01 18
Žemės ūkis | zum.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

A. Miceikienė. Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

2021 01 17
Klaipėdos krašto savanorių armijos kariai, 1923 m., Klaipeda | LCVA. P-6603 nuotr.
Istorija

I. Meškauskas. Užmirštieji šaukiasi teisingumo ir atminimo

2021 01 15
M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
Akiračiai

M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?

2021 01 15
A. Sabūnas. Lietuvos piliečio kreipimasis į naująją Vyriausybę
Lietuvos kelias

A. Sabūnas. Lietuvos piliečio kreipimasis į naująją Vyriausybę

2021 01 15
Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Kalba

D. Razauskas. Arba Lietuva, arba „lotyniško pagrindo“ asmenvardžiai

2021 01 14

Kultūra

Dainavos apygardos ir Pietų Lietuvos (Nemuno) srities partizanų vadai
Istorija

Dainavos apygardos ir Pietų Lietuvos (Nemuno) srities partizanų vadai

2021 01 19
Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
Kultūra

Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams

2021 01 19
Vilniaus trumpametrazių filmų varžytuvės | rengėjų nuotr.
Kultūra

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinių trumpųjų filmų varžytuvių filmai

2021 01 18
Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės (nuotraukos)
Istorija

Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės (nuotraukos)

2021 01 17
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines (video)
Kultūra

Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines (video)

2021 01 17
Tyrimas: skaitmeninė karta kultūrai neabejinga, muziejuose lankosi kas antras
Kultūra

Tyrimas: skaitmeninė karta kultūrai neabejinga, muziejuose lankosi kas antras

2021 01 17


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • ŽEMAITIS apie Santaros slėnyje bus statomas išskirtinis mokslo centras
  • Kęstutis apie M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė
  • Pajūrietis apie M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė
  • Pajūrietis apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Pajūrietis apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • tai va apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Santaros slėnyje bus statomas išskirtinis mokslo centras
  • Mokyklos varžosi dėl daugiausia vaikštančios vardo
  • Kaip pasiruošti brandos egzaminams, kad nesikartotų gąsdinantis 2020 m. scenarijus?
  • Dainavos apygardos ir Pietų Lietuvos (Nemuno) srities partizanų vadai
  • Lietuvos moksleiviai kviečiami mokytis iš kino nuotoliniu būdu
  • Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams

Skaitomiausi straipsniai

  • Baltų tikėjimo puoselėtojai kviečiami dalyvauti elektroninėje apklausoje (video) peržiūrėta: 1958; komentarų: 16
  • D. Razauskas. Arba Lietuva, arba „lotyniško pagrindo“ asmenvardžiai peržiūrėta: 1743; komentarų: 14
  • Lietuvos Prezidento prašoma užtikrinti deramą pagarbą Nacionalinei J.Basanavičiaus premijai peržiūrėta: 1508; komentarų: 11
  • M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją? peržiūrėta: 1457; komentarų: 30
  • V. Sinica. Interneto cenzūros režimas (video) peržiūrėta: 1405; komentarų: 11
  • S. Vaikutis. Kaip aš likau nenušautas 1991 m. sausio 11 dieną prie Spaudos rūmų… peržiūrėta: 1385; komentarų: 4

Artimiausi renginiai

  1. Lenkijos lietuviai TELEVIZIJOJE ir RADIJUJE

    2021-01-19 19:30 - 19:45

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Nustatytas padidėjęs oro užterštumas visoje šalyje

by daiva
2021 01 18
0
Oro kokybės tyrimo stotys | am.lt nuotr.

Nuo sausio 15 d. Aplinkos apsaugos agentūra praneša, kad dėl šaltų orų suintensyvėjus kūrenimui šildant patalpas, fiksuojamas aplinkos oro užterštumo...

Skaityti toliau

Sniegas gamtos gyvenime

by Kristina Aleknaitė
2021 01 14
1
Sniegas gamtos gyvenime

Pagaliau pasnigo! Žiema klojasi sau patalus ir džiugina visus... Kaip nuostabu išeiti į mišką ir pasigrožėti nepakartojamais žiemos paveikslais su...

Skaityti toliau

F. Žemulis. Gamtos stebuklų aruodas – bedugnis

by daiva
2021 01 12
1
Žurnalistas Zenonas Butkevičius apie gamtą kalbėdavo pagarbiai, o apie gamtosaugą – ironiškai. | F. Žemulio nuotr.

Buvusiam gamtos žurnalistui, radijo laidos „Gamta visų namai“ vedėjui Zenonui Butkevičiui šių metų sausio 12 dieną būtų sukakę 85 metai....

Skaityti toliau

Įsibėgėjant žiemai, svarbu tinkamai pasirūpinti gyvūnais

by Ditė Česėkaitė
2021 01 08
1
Šuo, žiema | vmvt.lt nuotr.

Artėjanti antroji žiemos pusė gali būti šaltesnė, todėl svarbu nepamiršti pasirūpinti tinkamomis gyvūnų laikymo sąlygomis ir apsaugoti juos šąlant orams,...

Skaityti toliau

Laukiama naujų gamtos mokyklų

by daiva
2021 01 06
0
Laukiama naujų gamtos mokyklų

vstt.lt nuotr. Kuršių nerijos nacionaliniame parke pradėtos ilgai lauktos Gamtos mokyklos statybos. Duris moksleiviams ir gamtos...

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

  • ŽEMAITIS apie Santaros slėnyje bus statomas išskirtinis mokslo centras
  • Kęstutis apie M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė
  • Pajūrietis apie M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė
  • Pajūrietis apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Pajūrietis apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • tai va apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Diedas apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Diedas apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Diedas apie Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams
  • Liydvika apie Sunaikinus savo taršų automobilį numatyta išmoka už naują dviratį

Tags

Aplinkos ministerija Dalia Grybauskaitė ES Europos sąjunga gamta Gamta ir ekologija istorija JAV Kaunas kelionės kinas Knyga konkursas koronavirusas kultūra Kultūros ministerija kultūros paveldas Latvija lenkai Lenkija Lietuva lietuviai lietuvių kalba menas mokiniai mokslas muzika NATO paroda politika renginiai rinkimai Rusija Seimas sportas studentai sveikata tauta Ukraina vaikai Vilnius Vyriausybė Šventės šventė švietimas
Kitas straipsnis
Lietuvių kalbai skirta proginė moneta bus pristatyta Rašytojų menėje Vilniaus universitete

Lietuvių kalbai skirta proginė moneta bus pristatyta Rašytojų menėje Vilniaus universitete

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi įrašai

Paskolos internetu | Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
  • Reklama
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai