Kaune siūloma uždrausti alkoholio pardavimą viešuose renginiuose (6)

alkoholisKauno policija siūlo Kauno miesto tarybai svarstyti klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais uždraudimo viešuose renginiuose. Šiemet įsigaliojęs alkoholio kontrolės įstatymas numato, kad savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais ne tik švenčių ir masinių renginių, bet ir parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu. Kauno miesto savivaldybė, norėdama išgirsti kauniečių nuomonę šiuo klausimu, skelbia apklausą.

„Daugkartiniai įvykiai, sužalojimai, didėjantis alkoholio vartojimas masinių renginių metu verčia susirūpinti. Policija kaip efektyviausią sprendimą siūlo visai uždrausti prekybą alkoholiu masiniuose renginiuose. Vis tik tai nevienareikšmiškai vertinamas klausimas. Todėl prieš priimdami bet kokius sprendimus norime visų pirma išgirsti kauniečių nuomonę šiuo klausimu”, – teigė Kauno miesto tarybos narys, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo darbo grupės vadovas Židrūnas Garšva.

Šiuo metu masiniuose renginiuose ir šventėse leidžiama prekiauti tik silpnais alkoholiniais gėrimais. Būtent prekybą tokiais gėrimais ir siūloma uždrausti.

 

Situacija kelia susirūpinimą

Kaune kasmet vyksta daug renginių, kurių metu puoselėjamos senosios ir kuriamos naujos tradicijos. Savivaldybė, vietos bendruomenės, įmonės, įstaigos organizuoja kultūros ir sporto renginius, į kuriuos pritraukiami įvairaus amžiaus asmenys.

Pasak Kauno policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininko Remigijaus Stuko, dalis kauniečiu turi atsisakyti kultūrinių renginių, įvairių švenčių ir kitų visai šeimai skirtų viešų renginių, nes juose dažnai būna girtaujama, triukšmaujama, vyksta muštynės, tuo sukuriama agresyvi aplinka.

„Visa tai pareigūnams kelia didelį susirūpinimą, nes tai vyksta vaikų bei paauglių akivaizdoje“, – pabrėžė R. Stukas.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius alkoholinių gėrimų prekybą, alkoholiais gėrimais draudžiama prekiauti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, asmenims, jaunesniems negu 18 metų, kiekvienų metų rugsėjo 1 d., renginių, skirtų nepilnamečiams, metu. Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais renginių, vykstančių viešosiose vietose, metu sprendžia savivaldybės Renginių organizavimo viešosiose vietose komisija, atsižvelgdama į renginio pobūdį, laiką, vietą, renginio pristatymą.

Kauno miesto savivaldybė, norėdama sužinoti kauniečių nuomonę šiuo klausimu, skelbia apklausą. Ją galima rasti čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Vilnietis:

  GAL JAU UZTEKS SIULYTI KA NORS DRAUSTI? IR KODEL NET LEIDZIAMA BE SUSTOJIMO TA SIULYT? JHUA NET NE SIULO O REIKALAUJA.
  POLICIJA TURI SAUGOT VALSTYBES ZMONES- IR SAVO PASIULYMUS PRASHOM PASILAIKYT PRIE SAVES. MES PILNAI SUPRANTAM KAD GERIAUSIA NAOT JUSU UZDRAUST VISKA, VISUS PASODINT IR JUMS MOKET PO MILIJONA DOLERIU KAS MENESI. BET TAIP NEBUS. EIKIT JUS SU SAVO PASIULYMAIS NAHUJ.

 2. Šaunuoliai, laikas alkoholinius narkotikus išguit lauk, juk tai narkotikai – esmė – svaigintis, kvaišint protą, alkoholikus-silpnavalius narkomanus gydyti jų pačių lėšomis. O linksmintis laikas mokytis be narkotinio alkoholio. Kuo alkoholis prastesnis už visokius kvaišalus. Komunistiniai okupantai pripratino lietuvaičius ir lietuvaites lakti degtinę, išmokė rusiškų keiksmažodžių, tai tevažiuojie tokie prasigėrėliai pas ruskius ir apsvaigę šoka čiastuškas, nutautėjėliai.

 3. ExO:

  Nepavyks. Net jei tikslai ir ne reklaminiai. Realus pelnas (pasekmės nesvarbu) prieš abstraktų visuomenės interesą – jokių šansų šiandien.

 4. LosAngeles:

  pasiulymas vertas demesio, klausimas tik kaip su igyvendinimu. Butu labai gerai, jei si ideja nenumirtu, taptu kunu, skant…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: