Danija referendumu atmetė priimti Europos Sąjungos teisingumo taisykles (8)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Danijoje lapkričio 4 dieną vyko referendumas, kuriame buvo sprendžiamas vyriausybės pasiūlymas priimti Europos Sąjungos teisingumo taisykles. Tai suteiktų daugiau galių Briuseliui.

Referendumui danai nepritarė: prieš pasisakė 53,1 proc. balsų, o šalininkų buvo 46,9 proc., rodo galutiniai rezultatai. Balsuotojų aktyvumas buvo 72 procentai.

Prieš referendumą labiausiai nusistačiusi buvo euroskeptiška Danijos liaudies partija. Ji argumentavo, kad panaikinus susiderėtas 1993 metais sąlyga, Europos Sąjunga įgytų per didelių galių ir galbūt padidėtų imigracija.

Danijos imigracijos politika yra viena griežčiausių Europoje. Ši šalis iki šiol priėmė daug mažiau prieglobsčio ieškotojų negu kaimyninės Švedija ir Vokietija.

Pasisakantys už referendumą argumentavo būtinybe geriau koordinuoti kovą su terorizmu. Šiuo metu šalis nesidalina tam tikrais duomenimis su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Tai – jau aštuntas šalies referendumas dėl santykių su Europa nuo šalies įstojimo į Europos Sąjungą 1972 metais. Panašūs rezultatai buvo ir 2000 metais, kai buvo balsuojama dėl euro įvedimo.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

8 komentarai

 1. Mintis:

  Stiprių žmonių šalis.

 2. Ir Lietuvai dera taip elgtis – nereikia visada automatiškai priiminėti to, ko tik kas užsinori.

 3. Bartas:

  Ir “Mintis” , ir “tikras lietuvis” pagyrė Danų Tautą. Labai šaunu. O mums nuo to lengviau ? Manau ne. Jeigu giriam kitus , tai reiškia, kad suprantam ir jaučiam , kad pas mus tokio ” referendumo” ( lietuviškai apklausa), nė viena “šaika” (partija) neleis. Smagu ar ne?

 4. Juosta:

  Yra gi tautų su stuburu, žavėkimės, gal kada ir pas mus atsiras tokių

 5. JUOZAS:

  pas mus valdžia žmogiai paskelbtų referendumą tik “patariamuoju”. Priminsiu, kad taip jau buvo. O kas darosi su balsų skaičiavimu ir pirkimu, tai sunku ir kalbėti. VRK savivalė , įstatymų ir terminų nesilaikymas, patyčios iš referendumo organizatorių…. Bet vilties reikia turėti , gal kada ir atsibus Tauta.

 6. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Danija referendumu atmetė priimti Europos Sąjungos teisingumo taisykles”
  Idomu, kas tos per “teisingumo” taisykles, kurias atmete? Gal ten neteisingumas yra uzkoduotas? Gal ten globalizmas uzkoduotas, gal ten siekis religinius karus pervesti i Europa uzkoduotas, gal ten iskrypeliski tikslai uzkoduoti? Taigi, kas ten per tokios teisingumo taisykles, jeigu jas reikejo atmesti? Gaila, kad straipsnyje reikalo esme neatspindeta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *