Danija referendumu atmetė priimti Europos Sąjungos teisingumo taisykles (8)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Danijoje lapkričio 4 dieną vyko referendumas, kuriame buvo sprendžiamas vyriausybės pasiūlymas priimti Europos Sąjungos teisingumo taisykles. Tai suteiktų daugiau galių Briuseliui.

Referendumui danai nepritarė: prieš pasisakė 53,1 proc. balsų, o šalininkų buvo 46,9 proc., rodo galutiniai rezultatai. Balsuotojų aktyvumas buvo 72 procentai.

Prieš referendumą labiausiai nusistačiusi buvo euroskeptiška Danijos liaudies partija. Ji argumentavo, kad panaikinus susiderėtas 1993 metais sąlyga, Europos Sąjunga įgytų per didelių galių ir galbūt padidėtų imigracija.

Danijos imigracijos politika yra viena griežčiausių Europoje. Ši šalis iki šiol priėmė daug mažiau prieglobsčio ieškotojų negu kaimyninės Švedija ir Vokietija.

Pasisakantys už referendumą argumentavo būtinybe geriau koordinuoti kovą su terorizmu. Šiuo metu šalis nesidalina tam tikrais duomenimis su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Tai – jau aštuntas šalies referendumas dėl santykių su Europa nuo šalies įstojimo į Europos Sąjungą 1972 metais. Panašūs rezultatai buvo ir 2000 metais, kai buvo balsuojama dėl euro įvedimo.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: