Rusijos kariškiai apkaltino Turkijos prezidentą ir jo šeimą perkant naftą iš Islamo valstybės (1)

R.T.Erdoganas | „Wikipedia“ nuotr.

R.T.Erdoganas | „Wikipedia“ nuotr.

Pasak gynybos ministerijos atstovų, Turkija įra pagrindinė taip vadinamos Islamo valstybės naftos pirkėjų. Tokia nuomonė išsakyta generalinio štabo susirinkime Maskvoje.

Rusijos kariškiai kaltinimus nukreipia konkrečiai Turkijos prezidentui Redžepui Taipui Erdoganui ir jo šeimai.

Kaip išsireiškė generalinio štabo atstovas Aleksandras Rudskis, Islamo valstybės kovotojai valdo 8,5 tūkst. pervežimo sunkvežimių, kurie talpina 200 tūkst barelių naftos ir gabena trijomis kryptimis. Pasak kariškio, cisternos laisvai kerta Turkijos sieną.

Rusijos atstovai skaičiuoja, kad teroristai per metus uždirba 2 mlrd. dolerių.

151202134618_maps_624x351_ministryofdefence_nocreditRusijos kariškiai pateikė palydovines nuotraukas, neva įrodančias, kad prie sienos su Turkija lūkuriuoja Islamo valstybės naftą gabenantys sunkvežimiai abiejose pusėse.

Į naujus kaltinimus Turkijos prezidentas atsakė, kad jo šalis neprekiauja nafta su teroristais ir pakartojo, kad atsistatydinsiąs, jei bus tai įrodyta.

„Niekas neturi teisės apjuodinti Turkijos “, – sakė R. T. Erdoganas. Tiesa, jis pareiškė, kad nenori toliau bloginti santykių su Rusija.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu vietinei televizijai TRT pranėšė, kad paprašė susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, bet atsakymo negavo. Susitikimas turėtų įvykti šią savaitę Belgrade per  ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija) susitikimą.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: