N. Puteikis. Alkoholis grįžta į degalines – tam ir vėl padeda TS-LKD frakcijos Seime narys K. Masiulis (6)

Buteliai_technologijos.lt

technologijos.lt nuotr.

Gruodžio 1 d. susiginčijau su TS-LKD nariu A.Matulu – prognozavau, kad kaip jau Seime įprasta, bus pritaikyta klasikinė klastinga visokių visuomenei žalingų įstatymų prastūmimo schema: TS-LKD nariai (ypač tie, kurie priklauso šios partijos krikdemų frakcijai) pirmieji inicijuoja alkoholio vartojimo didinimą. Po to veidmainiškai atsiima pataisas, nes neva suklydo. Tada prišoka kairieji ir TS-LKD paslaugiai papasuotą kamuoliuką įmuša į vartus – priima didesnį tautos girdymą skatinančius įstatymus.

Taip jau buvo 2011 metais.

A. Matulas sakė, kad šį kartą tikrai taip nebebus ir visi TS-LKD nariai rytoj, t.y.trečiadienį atsiims savo pasiūlymus vėl leisti pardavinėti alkoholį degalinėse ir tokiu būdu šis projektas nebegalės būti svarstomas.

Deja, A.Matulas suklydo – savo parašus atsiėmė TS-LKD frakcijos nariai A.Matulas, V.Čigriejienė, A.Dumčius, K.Kuzminskas, V.V.Margevičienė, bet neatsiėmė TS-LKD narys Kęstutis Masiulis. Todėl Sveikatos komitetas gavo teisę šį projektą svarstyti ir džiugiai šiai K.Masiulio iniciatyviai pritarė – vėl siūlys ištroškusiems alkoholio įsigyti degalinėse.

Kad mažai nepasirodytų, vienu metu įšaldė grupės Seimo narių pasiūlymą sutrumpinti alkoholio prekybos laiką valandomis – kad negalėtume svarstyti ir kad nespėtume iki šios sesijos pabaigos.

Alkoholio sugrąžinimui į degalines liko keletas žingsnių: gruodžio 3 d., ketvirtadienį Seimo seniūnų sueigoje (visų frakcijų vadovai arba atstovai) turės įrašyti šį klausimą į Seimo posėdžio darbotvarkę (manau, kad su malonumu tai ir padarys).

Tada Seimas rytoj svarstys ir, manau, kad pritars pagal tą pačią schemą – TS-LKD atstovai neva priešinsis, bet kairiųjų balsų bus daugiau.

Beliks tik prastumti baigiamąją fazę – balsavimą dėl priėmimo. O tam yra kitas 2011 metais išbandytas triukas – tokius alkoholinius klausimus kišti į paskutinį šios sesijos posėdį prieš Kūčias – kad neva skubėdami „suklystų“ ir balsuotų „už“. Ir dar vienas techninis tokio nukišimo balsuoti paskutinę minutę niuansas – Seimo nariai išsivažinėja švęsti Kūčių bei Kalėdų, todėl nebelieka galimybės surinkti Seimo narių prašymų Prezidentei kad vetuotų.

Nors 2011 m. suspėjome surinkti kelias dešimtys parašų po tokiu prašymu, bet Prezidentė labai skubiai tą įstatymą, padidinantį alkoholio reklamą ir tuo pačiu prieinamumą, pasirašė, o į mūsų prašymą vetuoti neatsakė.

Ar ir dabar taip bus? Greičiausiai, kad taip, nes nepasikeitė veikiantieji asmenys.

Netrukus pamatysime, kas stipresni – alkoholio pramonė ir jos lobistai, ar Seimo narių supratimas, kad kol bus didelis alkoholio prieinamumas, tol ir toliau dažnai žus žmonės nuo girtų vairuotojų, nuo alkoholinės psichozės apimtų asmenų ir pan.

P.S.: kodėl priekaištauju TS-LKD, o kitoms frakcijoms ne? Todėl, kad ji vienintelė savo programoje įrašė alkoholio prieinamumo mažinimą ir dar yra savo partijos taryboje priėmusi sprendimą, įpareigojantį visus savo politikus įskaitant Seimo narius nebalsuoti už alkoholio prieinamumo didinimą. Tuo tarpu kitos partijos neslepia, kad yra už didesnį alkoholio prieinamumą. Tiesa, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija tarsi bando priešintis, bet jos gretose esanti Rus aljanso partijos narė Irina Rozova savo begaliniu uolumu visą laiką balsuojantį už alkoholio vartojimo didinimą, bloškia šią frakciją prie kitų girdymo šalininkių – LSDP, Darbo partijos bei Tvarkos ir teisingumo.

Už visus šiuos didvyrius ir išgerkime. Degalinėse. Per Kalėdas.

P.P.S.: įdomu, o kiek kas gauna už tokių iniciatyvų stūmimą ir tokių klastingų schemų taikymą?

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
alko-2-proc

6 komentarai

 1. Vilnietis:

  AS UZ PRIENAMUMA IR PRIES DRAUDIMUS. GAMYKLAS JUS STATYKIT IDIOTAI O NE GALVOKIT KAIP CIA KA DAR UZDRAUDUS.

  • Bartas:

   Ir vėl tu su savo gamyklomis. Kas jas statys ? Gal girti “vilniečiai”, o gamyklose dirbs apsinešusi “darbo jėga” Mąstytojau , čia kalba eina apie blaivią Lietuva , apie Lietuvos ateitį, o ne “…KAIP CIA KA DAR UZDRAUDUS”.
   Skandinavijos šalyse svaigalų gamyba ir pardavimas valstybės reikalas. Na ir ką sugriuvo tos valstybės? Nori suomis prisiliurlinti, varo į Taliną ir prašau – iki prisišikimo …

 2. Algimantas:

  Kas per laikai, kas per papročiai!
  Seimo nariams pasiprotinimo dėlei vertėtų užsiprenumeruoti „Pro Vita žinias“, tuomet gal nebekiltų rankos balsuojant už alkoholio reklamą ir prieš prekybos ribojimą.

  • Nušneki:
   1. alkoholio pagrindu nuo seno yra absoliuti dauguma vaistų;
   2. nuolat geriantys, kaip nurodo gydytojai, turi visiškai švarias kraujagysles (Lietuvoje kas antra mirtis yra dėl kraujagyslių ligų), kas rodo, kad tam tikras jo kiekis organizmui yra teigiamas dalykas;
   3. 100 gr degtinės, kaip nurodo gydytojai, dažną širdininką išgelbėtų nuo mirties dėl infarkto, degtinė plečia kraujagysles (mažina spaudimą), alus kelia (dėl ko jį geria viso Prahos senutės – nuvažiuok ir pamatysi 🙂 ), raudonas vynas naudingas širdžiai.
   Ir t.t., ir pan.
   Tik nereikia padauginti, bet tai – jau kita kalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *