Druskininkuose atidarytas vienintelis Lietuvoje Lynų kelias (0)

Druskininkų sav. nuotr.

Druskininkų sav. nuotr.Druskininkuose

Lapkričio 27 d. Druskininkuose atidarytas vienintelis Lietuvoje Lynų kelias, sujungęs du lankomiausius kurorto statnius – miesto centre esantį „Vandens parką“ ir „Snow Areną“. Tą pačią dieną duris atvėrė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“ priklausantis išskirtinis viešbutis „Flores“. Visas centro „Aqua“ kompleksas nuo šiol sujungtas stiklinėmis galerijomis.

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, savivaldybės, verslininkų ir visos bendruomenės pastangomis įgyvendinti išskirtiniai projektai sukurs pridėtinę vertę ir kurortui, ir visai valstybei.

„Tarptautinėje turizmo rinkoje labai svarbu išsiskirti, pasiūlyti naujovių. Nuolat ieškome būdų, kaip sukurtą infrastruktūrą padaryti dar patrauklesne, turime ambicingų planų, tad Druskininkai ir ateityje tikrai nudžiugins unikaliais projektais“,  – kalbėjo R. Malinauskas.

Lynų kelias, kylantis į 45 metrų aukštį, druskininkiečiams ir kurorto svečiams leis iš miesto centro vos per kelias minutes persikelti į kitoje Nemuno pusėje esantį žiemos pramogų kompleksą „Snow Arena“ bei pasigrožėti Druskininkų apylinkių panorama. Anot mero R. Malinausko,  Lynų keliui įrengti prireikė 2, 3  kilometrų specialaus 4 cm diametro lyno, kurio bendras svoris yra apie 11 tonų. Prie šio projekto plušo Lietuvos, Šveicarijos, Italijos specialistai.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad šiam projektui buvo pasitelkti patys moderniausi saugos, technologiniai bei inžinieriniai sprendimai, tad natūralu, kad neapsieita be užsienio profesionalų pagalbos“, – sakė Druskininkų savivaldybės vadovas.

Lynų kelias yra pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems druskininkiečiams bei kurorto svečiams. Neįgalieji galės be vargo patekti į  gondolas – ši galimybė buvo numatyta nuo pat projekto pradžios. Gondolose įrengtos sėdynės yra atverčiamos, kad žmonės su neįgaliųjų vežimėliais galėtų patogiau įvažiuoti į kabiną.

Skaičiuojama, kad per valandą Lynų keliu galės pasinaudoti iki 240-ies keleivių. Į abi puses kursuos 4 gondolos , kiekvienoje gondoloje tilps 10 keleivių. Bilieto kaina į abi puses – 5 eurai.

Lynų kelio projektas visuomenei buvo pristatytas 2012 metais, 2014 metais viešąjį konkursą dėl nuomos sutarties laimėjo transporto srityje didelę patirtį turinčios bendrovės „Kautra“ dukterinė įmonė „Kautros keltuvai“. Tų pačių metų lapkritį aikštelėje prie Vandens parko buvo įkasta simbolinė kapsulė, žyminti oficialią Lynų kelio projekto statybos darbų pradžią. Bendra projekto vertė siekia 3,9 mln. eurų. Projektas įrengtas Klimato kaitos specialiosios programos, privataus operatoriaus ir Druskininkų savivaldybės lėšomis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: