Bankrutuojanti LJL jūrininkų likimo valiai nepaliks (0)

zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (toliau – LJL) vadovybė, įvertinusi finansinę padėtį bei vykdydama įstatyminę pareigą, priėmė sprendimą inicijuoti įmonės bankroto procedūrą. Pažymėtina, kad kol bus paskirtas bankroto administratorius įgulų nariai nebus palikti likimo valiai.

Rugsėjo mėnesį nepriklausomų ekspertų UAB „Ernst & Young Baltic“ atliktame strateginiame LJL vertinime buvo pateikti du scenarijai. Vienas jų – LJL veiklos tęstinumas, kitas – bankrotas. Pagrindinė įvardyta tolesnės LJL veiklos sąlyga – kad pagrindiniai jos kreditoriai, AB SEB bankas ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LG), atitinkamai sumažintų (nurašytų) esančius įsiskolinimus.

LG, kuriai rugsėjo pabaigoje buvo perduoti 56,66 procentai LJL akcijų, ėmėsi vykdyti ekspertų pateiktą LJL gelbėjimo scenarijų: išlaisvinti laivus, organizuoti komercinius reisus, mažinti kreditorinius įsipareigojimus, ieškoti krovinių pervežimo užsakymų. Tokiu būdu buvo išvengta stichinio įmonės bankroto, galėjusio turėti sunkiai prognozuojamų socialinių ir ekonominių pasekmių.

Buvo siekiama, kad ekspertų pasiūlytą LJL gelbėjimo scenarijų palaikytų ir SEB bankas, tačiau banko pozicija neleido to įgyvendinti. Atsižvelgusi į tai, LG pritarė LJL sprendimui inicijuoti bankroto procedūrą.

Pagrindiniai kreditoriai, SEB bankas ir LG, pasirūpino, kad iki bankroto administratoriaus paskyrimo LJL turėtų lėšų ir jūrininkams būtų užtikrinamos tinkamos darbo sąlygos, mokami atlyginimai bei tiekiamos būtinos prekės. Panaikinta stichinio bankroto grėsmė sudaro sąlygas tinkamai pasirūpinti ir jūrininkais, ir išsaugoti LJL turto vertę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: