Seimo narės siūlo naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija (7)

Woman.com nuotr.

Woman.com nuotr.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Seimo narės Marija Aušrinė Pavilionienė, Giedrė Purvaneckienė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso 487 straipsnio pakeitimo projektą, kuriuo numatoma naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija.

Projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad administracinių baudų skyrimas už vertimąsi prostitucija didina prostitucija besiverčiančių asmenų pažeidžiamumą, kadangi užkerta jiems kelią kreiptis į policijos pareigūnus tapus smurto, seksualinės prievartos aukomis. Administracinės baudos neatgraso nuo vertimosi prostitucija, neproporcingai daug baudų skiriama asmenims parduodantiems seksualines paslaugas.

Daugelis besiverčiančių prostitucija asmenų yra nepajėgūs sumokėti skirtų baudų. Besikaupiančios baudos apsunkina galimybes keisti gyvenimo būdą ir turėti pajamų iš legalaus darbo, kadangi gautą atlyginimą tenka skirti susikaupusių baudų sumokėjimui, rašoma pranešime.

2014 m. už prostitucijos paslaugų teikimą buvo nubaustos 299 (iš jų 179 – pakartotinai) moterys, už prostitucijos paslaugų pirkimą arba teikimą – 22 vyrai. 2011 metais bendra skirtų baudų suma buvo 172 000 litų, iš jų sumokėta – 11000 litų, arba tik 6 proc. visų skirtų baudų.

Beveik prieš metus Seimas yra priėmęs rezoliuciją raginančią naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija, paliekant tik baudas už seksualinių paslaugų pirkimą. Toks prostitucijos reguliavimo modelis, kuris siūlomas įstatymo projekte, galioja Švedijoje, Norvegijoje ir Islandijoje.

Dabartinis Lietuvoje galiojantis prostitucijos reguliavimas yra paveldėtas iš sovietinės sistemos. Be Lietuvos, tik trys Europos Sąjungos šalys (Kroatija, Malta ir Slovėnija) baudžia seksualines paslaugas teikiančius asmenis, kitose 24 Europos Sąjungos šalyse seksualines paslaugas teikiantys asmenys nėra baudžiami.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. Vilnietis:

  TAI TOS SIEMO SODOMITES NORI KAD LIETUVA BUTU TOKIA PAT ISHKRYPUSI KAIP SHVEDIJA, NORVEGIJA (ISLANDIJA CIA ISHVIS PRIE KO SU KELIAIS SIMTAIS ZMONIU)/?
  RADO MAT MUMS PAVYZDI.

 2. Įdomumas:

  “Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, …numatoma naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija.” – ir ką, smurtas liausis ar sumažės? Ne. Toks įspūdis, kad šios veikėjos nori paversti šalį prostitučių kraštu. Smurtas, jei dar seimo veikėjos nesuprato, sėjamas dirbtinai, todėl pirma jį reik nustoti sėti (filmuose, muzikoje, knygose) tada ir sumažės smurtas prieš bet ką. Ar smurto sėjimas yra genocido dalis?

 3. Faustas:

  Jau ne pirma ir ne antra karta sita senute istvirkele Povilioniene nusisneka seksualinem temom, tik jau neklausykit jos sutrikusiu samprotavimu, nes pamatysit, viena karta ji nusirengs nuogai ir visiems pasidarys bloga.

 4. pensininkas:

  Kaip ta tremtinė Margevičienė su Aušrine ir Purvaneckiene susidraugavo? Pastebėjau. Seimas žmones pakeičia.

 5. Rasa:

  Trys seimo kekses sumane istatyma.

 6. JUOZAS:

  kur žiūri “Darbdavių konfederacijos” šulai, “Laisvosios rinkos” institutas, juk šios trys senutės pasikėsino į prostitučių darbdavių ir klijentų teises . O juk versle sakoma : klijentas visada teisus .Tyli ir “Lygių galimybių ” institucija, todėl priminsiu , kad be prostitučių jau yra ir prostitutai, jų tarpe yra gana gležnų būtybių, nepasižyminčių nei jėga, nei protu . Kodėl Pavilionienė juos demonstratyviai ir labai nedemokratiškai ignoruoja?
  O dėl Margevičienės , konservatorės, nesistebėkite – ji “sužiba” jau ne pirmą kartą , yra prisidėjusi prie genderistų sąmokslo, kai pseudomokslą bandė prastumti į mokymo įstaigas . Antra vertus, šiandieniniai konservai(bent įtakingiausia dalis) yra tik parodija tikrų konservatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: