Grupė Seimo narių siūlo Komunistų partiją įvardinti – genocido vykdytoja (40)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimo nariai Audronius Ažubalis, Valentinas Stundys, Arvydas Anušauskas, Arvydas Vidžiūnas, Dalia Kuodytė ir Povilas Urbšys siekia Sovietų sąjungos Komunistų partiją ir Lietuvos komunistų partiją pripažinti nusikalstama organizacija ir Lietuvos gyventojų genocido vykdytoja. Jie Seime įregistravo tokį projektą.

„(Seimas) konstatuoja, kad Lietuvos komunistų partija sovietinės okupacijos laikotarpiu (1940–1941 m. ir 1944–1990 m.) šalyje įtvirtino diktatūrą, veikė kaip paklusni ir iniciatyvi SSKP valios reiškėja ir įgyvendintoja srities organizacijos teisėmis bei yra atsakinga už šia SSRS okupacines valdžios priemones: Lietuvos gyventojų genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, masines represijas, terorą, baudžiamąsias akcijas, trėmimus, kovotojų už Lietuvos laisvę, taip pat civilių gyventojų naikinimą, režimo priešininkų kalinimą ir kankinimą, sovietizaciją, visuotinę vagystę – suvalstybinimą, nusavinimą, nacionalizaciją ir konfiskaciją, kolektyvizaciją, nuskurdinimą, priverstinę emigraciją, mobilizaciją į SSRS kariuomenę, nutautinimą, rusifikaciją, kolonizaciją, planinio ūkio sujungimą su Sovietų sąjungos ekonomika, militarizavimą, ateizaciją, cenzūrą, kultūros ir religijos paminklų naikinimą, dvasinę prievartą, šnipinėjimą bei pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių paneigimą“, – rašoma rezoliucijos projekte.

Sovietmečiu Lietuvos komunistų partija buvo sudėtinė Sovietų sąjungos Komunistų partijos dalis. 1989 metais LKP nuo jos atsiskyrė, o 1990 metų gruodį partija pakeitė pavadinimą į Lietuvos demokratinės darbo partijos. 1991 metais Lietuvoje Komunistų partija uždrausta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

40 komentarų

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Grupė Seimo narių siūlo Komunistų partiją įvardyti, kaip genocido vykdytoja”
  Manau, kad sitas straipsnis yra gerokai nepilnas. Patarciau pasiskaityti paskutinio, berods 19-to LKP suvaziavimo medziaga, kurioje aiskiai pripazinta ir rastiskai uzfiksuota LKP veikla pries Lietuvos valstybinguma pradedant 1918 metais. Taigi siame straipsnyje gerokai susiaurinamas LKP nusikaltstamos veiklos laikotarpis pries Lietuvos valstybe! Kas cia? Pakisa valdantiems komunistams? Taigi is esmes LKP savo paskutiniame suvaziavime pati konstatavo apie savo nusikalstama veikla ir ar cia ka nors papildomai galima atrasti, nebent tai butu naujiena kuodytems ir kitiems to pacio plauko, kuriu samprotavimu nuosirdumu pasitiketi is esmes NEGALIMA!
  Jeigu is tikro sie asmenys tikrai taip mano ir teigia, tai tada atsiranda didelis moralinis priestaravimas, nes dabar koloborauojama su persivadinusiais komunistais valdzioje, vadinasi koloborantai bando pademonstruoti teisinguma?
  Gal galvojama, kad pavadinimu kaitaliojimas pakeicia esme? Faktas tas, kad komunistu partija pilnai neissiskyrste, todel pavadinimu kaitaliojimas nuo kaltes NEATLEIDZIA! Ta dalis kuri issiskirste, tai issiskirste po kitas partijas, o tai reiskia vis tiek laikas nuo laiko patenka i valdzia. Taigi ka turime…. ta pacia komunistu partija valdzioje. Jokios desovietizacijos NERA! Jokio padorumo nera, morale naikinama. Taigi is esmes juokinga skaityti tokias mintis ” 1991 metais Lietuvoje Komunistų partija uždrausta.”, kai ta uzdrausta pakeitusi pavadinima…. VALDZIOJE tiesiogiai!
  Tai kai nuskaltelis pakeicia pavarde ir varda ar jau tampa sventuoju? Kiek laiko sitas pavadinimu kaitaliojimo aferizmas dar tesis? Cia kazkokiu represiju imtis tikrai nereiketu, taciau prileisti prie valdzios yra NUSIKALTIMAS pries valstybe. O dabar pasisiurekime…. net burokevicine komunistine partskola prezidento poste ir remiama vosokiu azubaliu is konservatoriu partijos, kurie turetu buti Sajudzio ideju nesejai ir igyvendintojai, o viska ka sugebejo ISDAVE! Isivede sau tokia pusiau sarasiniu balsavimu sistema, kad visa laika ISLIKTU valdzioje! Ai tai komunisteliai gudrus! Ai tai moka dirbti konspiracijos salygomis pasikeite pavadinimus…. pasklide po partijas…. ir pacia raudoniausia i prezidento posta istume! Ai da…. gajus! tie bolsevikai! Durniais visus laiko…… o gal taip ir yra?

  • Diedas:

   Ponas, draugas, Jonai Ramanauskai. Tamsta esate atitrūkęs nuo Lietuvos aktualijų arba sąmonigai drusčiate vandenį. Vyksta karas.Kol kas informacinis. Rublių gaunantyus veikėjai lenktyniauja kuris labiau apdergs Lietuvą ir lietuvius. Ir jau šiuomet visai nesunku nustatyti kas už Lietuvą, kas už ruskius. Kas Lietuvos pusėj, tų nekenčia kremlius.Grybauskaitė – kremlinams priešas nr.I .Reiškia ji už Lietuvą. Ieško prokuroro, kuris galėtų iškelt bylas dešimtimis milijonų mokesčius vogusiems privatizuotojams, todėl ir komunistams ji priešas nr.I. O Jūs be konkrečių faktų,kremlinų frazėmis purkštaujat pries Prezidentę.
   Kas už ką labai nesunku nustatyt. Tamsta parašykit už kurią atominę elektrinę balsavot referendume. Už bialarusišką su rusiška,ar už lietuvišką ir visiems(ir jums pačiam)taps aišku kieno jūs pusėje.

   • Tikrai: argi konservatoriai, n kartų keitę pavadinimą, įsivaizduoja, kad taip išvengs atsakomybės už Lietuvos ekonomikos griovimą ir milijono lietuvių išvarymą iš Lietuvos, nes nebegalėjo čia prasimaitinti?

   • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    “Grybauskaitė – kremlinams priešas nr.I ”
    Jusu naivumui nera ribu, tamsta plepalus uz grynus pinigus priimat! Gal tamsta nezinote Putino kalbos SNO, kur jis aiskiai pasake…. nera alternatyvos Minsko susitarimams! Kadangi tai reiksmingas klausimas, tai Lietuvos uzsienio pozicija, uz kuria atsakinga pagal tamsta Kremliaus pries nr.!, tiksliai ir i takta atkartoja…. Minsko susitarimams alternatyvos nera! Taigi yra vienareiksmiai aisku, plepet gali, o rimtuose klausimuose vykdo Putino valia. Ai tai priese, ai tai priese! Juokinate.
    O Minsko susitarimams alternatyva yra, tai Budapesto memorandumas, kuri parasais sutvirtino Rusija, Anglija ir JAV! ir uztikrino Ukrainos nepriklausomybe ir teritorini vientisuma uz atomini nusiginklavima! Tai jei sitas memorandumas negalioja…. tai kodel kazkoks Minsko susitarimas turi galioti? Ogi todel, kad ponas Putinas to nori ir ta kudakuoja Lietuvos uzsienio politika! Neskaitote, nezinote…. ar tik ezopiniu plepalu klausotes?
    Kai tik isrinko prezidente…. su Obama nevaziavo susitikti, parode kam paklusta! Dar neaisku? Nors mane ir draugu vadini, taciau tamstos draugu nebusiu.
    O gal kazkas tamstai del atomines neaisku? Buk demesingas, nestatyk Lietuvos ant atominio santazo bombos, na jei esi lietuvis, o ne rusiskasis trolis, kuriam vis dar draugas, draugas, draugas prie sirdies. Tamstai nesu draugas.
    Beje is komentatoriu kazkaip suzinojau zymaus zmogaus minti, kuri man patiko:
    Laisve blogo zmogaus rankose yra didelis blogis.

   • JUOZAS:

    dėl atominės : didžiausias nusikaltimas buvo uždaryti gerą ir saugią IAE, šaliai padaryta apie 20 mlrd.litų nuostolio, ta suma ne galutinė. O referendume piliečiai balsavo ne prieš atominę, o prieš dar vieną galimybę nomenklatūrai apvogti piliečius itin stambiu mastu

  • Diedas:

   Ponas draugas ,Jonai Ramanauskai. Perskaičiau keletą tamstos komentarų ir situacija bamaž aiški. Kiek beprikeverzotumėt, galutinė stumiama mintis visada sutampa su kremliaus pozicija.
   Ponas drauge, kam tiek vargt, užsivadinkit kokiu nors “tiktu…..” ir su “tykrais letuveis” Delfyje ir kituose portaluose varykit “mes lytuvei durnialei” “mes Lytuvei zydsaudziu tauta” “visi letuvei vagis. “visos letuves prostitutes ir paleistuves” ir t.t.
   Nereiks tiek daug vargt kuriant kvailiausius išvedžiojimus ir rezultatas bus reikšmingesnis. Juk šimtas durnų trumpų komentarų žymiai naudingiau negu vienas itin durnas.
   Sėkmės darbuojantis.

 2. Diedas:

  Komunistai – žulikai melagiai vagys (liaudies išmintis)

 3. Diedas:

  Kai komunistus pradės kišt į lagerį (vis tiek ateis tokia diena) eisiu dirbt prižiūrėtoju nors ir už minimumą. Geriausiai būtų į fizinių bausmių skyrių.

 4. seimo "entuziastams":

  O kur jūs, mielieji, buvote dvidešimt penkerius metus? Dabar jau traukinys toli, toli nuvažiavo.

 5. Čia, matyt, kerštas už tai, kad Tata negavo norimos premijos. 🙂

 6. Aš tai manau, kad Tatos šaiką (kiti partija vadina 🙂 ) laikas išvaikyti – tautininkai žymiai geriau atstovautų Lietuvos interesus.

 7. 1989 m. LKP atsiskyrė nuo TSKP. 1990 m. gruodžio 8 d. LKP suvažiavime partija pakeitė pavadinimą ir pasivadino Lietuvos demokratine darbo partija. https://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_komunistų_partija
  1990 02 07 LTSR AT, vadovaujama AMB, priėmė nutarimą, kuriuo įstojimą į TSRS pripažino negaliojančiu, kaip priimtą veikiant nenugalimai jėgai, ir paskelbė derybas su TSRS dėl Lietuvos išėjimo iš TSRS.
  Be viso to,
  be visų tų, kurie, būdami komunistais, kėlė Lietuvą visomis kryptimis (prisiminkim https://www.youtube.com/watch?v=gzKS9Bb8SZc ) ir netgi dalyvavo Sąjūdyje (.R.Ozolas buvo svarbiausias Sąjūdžio žmogus, nepelnytai nustumtas landsberginių),
  Lietuva niekaip nebūtų galėjusi išsivaduoti.
  Tuo labiau, kad pirmuoju komunistu yra laikomas Kristus – kaip nesavanaudiškumo pavyzdys.
  Kas kita, kad ir komunistų (kaip ir visų organizacijų, tame tarpe konservatorių) tarpe visais laikais buvo nusikaltėlių:
  1. tai ir stalinistai;
  2. tai ir tiesiog kriminaliniai nusikaltėliai,
  ir t.t., ir pan.
  To nesuprasti gali tik apuokai.
  Tikėkimės, kad vietoj jų kitame seime bus tautininkai – seime turi ten esantys dirbti visuomenės daugumai, nes kitu aveju jie tiesiog parazitautų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: