Lietuva pasisako už kuo platesnį išmaniųjų sprendimų pritaikymą ES išorės sienų kontrolei (0)

34-oji Baltijos Asamblejos sesija_Seimo kanceliarijos nuotr

34-oji Baltijos Asamblėjos sesija | Seimo kanceliarijos nuotr.

Seime vykstančioje 34-ojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje aptartas Europos Sąjungos (ES) vidaus ir išorės saugumo klausimas. Šia tema pranešimą skaitęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktorius Tomas Žilinskas pabrėžė, kad Lietuvos prioritetas visuomet buvo ir yra ES išorės sienų apsauga.„Nors esame nedidelė valstybė, bet esame atsakingi už vieną didžiausių ES išorės sienos ruožo, kuris sudaro daugiau kaip vieną tūkstantį kilometrų, apsaugą“, – kalbėjo pranešėjas.

T. Žilinskas be vidaus ir išorės saugumo politikos derinimo svarbos akcentavo poreikį stiprinti ES išorės sienų apsaugą. „ES vidaus saugumas labai daug priklauso nuo kiekvienos valstybės, turinčios ES išorės sieną, taip pat ir ES bendrų pajėgumų ir gebėjimų užtikrinti patikimą šių sienų apsaugą. Nuo to priklauso ir Šengeno erdvės – vieno svarbiausių Europos Sąjungos pasiekimų – likimas“, – teigė Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus T. Žilinsko tvirtinimu, Lietuvos interesas – modernus ir veiksmingas ES išorės sienų valdymas. „Lietuva pasisako už kuo platesnį išmaniųjų sprendimų pritaikymą ES išorės sienų kontrolei, integruoto sienų valdymo modelio plėtojimą, Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie ES valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX) įgaliojimų stiprinimą, remia diskusijas dėl Europos sienų apsaugos pareigūnų sistemos sukūrimo galimybės“, – sakė Lietuvos atstovas.

Kaip savo kalboje pažymėjo T. Žilinskas, siekdamos užkirsti kelią tarptautinio pobūdžio grėsmėms, Lietuvos teisėsaugos institucijos aktyviai plėtoja praktinį bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija ne tik su kitų ES valstybių narių, bet ir su trečiųjų šalių kompetentingomis institucijomis, taip pat su tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Interpolas. Tačiau, anot jo, su trečiosiomis šalimis bei tarptautinėmis organizacijomis būtina bendradarbiauti glaudžiau ir veikti aktyviau.

Šia tema pranešimus taip pat skaitė Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos parlamentinė valstybės sekretorė Evika Silinė (Evika Siliņa), Estijos Respublikos vidaus reikalų ministro vyresnysis patarėjas Viaino Lindė (Väino Linde).

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti specialiame interneto puslapyje.

BA sesiją kartą metuose rengia pirmininkaujanti šalis. Lietuva pirmininkavimą baigs ir perduos Latvijai 2015 m. gruodžio 31 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: