Dėl ministro S. Skvernelio likimo politikai susiskaldė (3)

saulius-skvernelis-alkas.lt-nuotrDarbo partijos atstovai Seimo narė Loreta Graužinienė ir partijos lyderis Valentinas Mazuronis garina Vidaus reikalų ministerijos ministrą Saulių Skvernelį priimti atsakomybę už vakar su ginklu pabėgusi įtariamąją Igorį Molotkovą ir atsistatydinti.

L. Graužinienė ketvirtadienio vakarą pareiškė, kad S. Skvernelis jai telefonu aiškino miegantis, nors Vilniuje tuo metu vyko ginkluoto bėglio gaudynės.

Ministras paaiškino, kad Seimo Pirmininkė jam trukdė dirbti ir, kad jai nušviesti situacijos jis neprivalo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pažėrė kritikos ir sako, kad ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima, ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės. Taip pat pažymėjo, kad būti peržiūrėti konvojavimo, ginklo naudojimo taisykles.

Tokiam siūlymui nepritaria Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius ir Liberalų sąjūdžio lyderis, Seimo narys Eligijus Masiulis.

A. Butkevičius mano, kad URM ministras elgėsi tinkama, laiku pranešė apie padėtį šalies vadovams, tačiau jei situacija būtų pasibaigusi šaudymu ir žmonių žūtimi, tai tuomet apie S. Skvernelio ateitį šiandien nebereikėtų kalbėti. Premjeras davė suprasti, kad tokiomis aplinkybėmis ministrui tektų atsistatydinti.

Premjerui antrino opozicijoje esančio Liberalų sąjūdžio lyderis, Seimo narys Eligijus Masiulis. Jis įsitikinęs, kad Seimo vadovės siūlymas atstatydinti S. Skvernelį – ne laiku ir nepagrįstas.

„Tai – ciniškas elgesys ne laiku ir ne vietoje. Be to, manau, kad Seimo vadovė pademonstravo savo politinės kultūros ir brandos stoką. Visas Vilnius susikaustęs laukia, kuo baigsis plataus masto policijos operacija, o tuo metu pasirodo L. Graužinienės serialo su S. Skverneliu 6 dalis, kurioje ji imasi auklėti ministrą. Tokiais atvejais nereikėtų suvedinėti politinių sąskaitų, o atvirkščiai – demonstruoti susitelkimą ir rimtį. Jei būtų vadovaujamasi Seimo vadovės nuostatomis, tai tuomet po Paryžiaus įvykių turėjo atsistatydinti visa Prancūzijos vyriausybė“, – tinklapiui lrt.lt sakė liberalas.

Ministras S. Skvernelis penktadienį tvirtino atsistatydinti neketinąs. Jis, suderinęs savo veiksmus su premjeru, atšaukė vizitą į Briuselį, kur penktadienį turėjo dalyvauti Europos Sąjungos vidaus reikalų ir teisingumo ministrų posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *