Filmavimo aikštelėmis virtusios Lietuvos istorinės vietos prikelia praeitį (3)

jore_2013_v.daraskeviciaus_nuotr3

V. Daraškevičiaus nuot.

Lietuvos kino gamybos kompanija „Artbox“ kartu su Lenkijos kino gamybos kompanija „Arkana“ šių metų lapkričio mėnesį Lietuvos istorinėse vietose (Stirniuose, Siesikuose, Kernavėje, Trakuose) filmuoja dokumentinį filmą „Abitas ir šarvai“, kurio tema – kryžiuočių ordinas ir jo įtaka Rytų Europos regiono kultūrai, politikai bei ekonomikai.

Filmo režisierius – žinomas Lenkijos dokumentinio kino kūrėjas Pavelas Pitera (Pawel Pitera), sukūręs ne vieną dokumentinį filmą, kurių žymiausias pasakoja apie išskirtinę popiežiaus Jono Pauliaus II asmenybę.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

Filmas „Abitas ir šarvai“ yra moderni istorinė dokumentika, parodanti mums Kryžiuočių Ordino, Lietuvos ir Lenkijos karalysčių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos civilizacijų vertybės ir susikerta įvairios žmogiškos emocijos. Šiame filme vaidybines scenas keis animuoti epizodai, o pasakojimas iškels naujų ir netikėtų istorinių klausimų.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

Lietuvai šis dokumentinis filmas svarbus kaip didingos šalies istorijos įprasminimas, o vienos įspūdingiausių scenų, filmuojamų Lietuvoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio nužudymas bei legendinis Vytauto Didžiojo pabėgimas iš Krėvos pilies. Epizodinius vaidmenis filme atliko istorijos rekonstrukcijos klubų nariai, filmui paskolinę ir įspūdingus pagal XII-XIV a. rekonstruotus drabužius.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ |UAB „Artbox“ nuotr.

„Abitas ir šarvai“ – skirtas plačiai tarptautinei auditorijai, todėl jį žadama versti į daugelį Europos kalbų bei tikima, kad šis filmas, bus svarbi naujosios ir šiuolaikinės Europos istorijos dalis, pasakojanti apie XX a. konfliktų užuomazgas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Perkūno Paukštis:

  Viskas gražu ir prasminga, kas Pagoniška. Ši religija ne tik į Dievus, bet į Gyvenimą iš didžiosios raidės.
  Kultūriniai tyrinėtojai (kultūrininkai) Baltreligiją sieja su mistmitologija nors aiškiai jaučia, kad Ji aiškiai beldžiasi į jų sielas, neleidžia laisvai krikščioniauti.

 2. Pikc:

  Lenkai darys filmą apie Lietuvos istoriją? Čia nebent delfiai ir gali ditirambus giedoti. 🙂
  Atkreiptinas dėmesys į tai, KOKIUS epizodus lenkai pasirinko: “vienos įspūdingiausių scenų, filmuojamų Lietuvoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio nužudymas bei legendinis Vytauto Didžiojo pabėgimas iš Krėvos pilies”. Tai jau tikrai lenkai pasistengs, kad čia būtų “didingos šalies istorijos įprasminimas”! O kadangi tas filmas “skirtas plačiai tarptautinei auditorijai, todėl jį žadama versti į daugelį Europos kalbų”, tai galima tikėtis laaabai plačios Lietuvą žeminančios propagandinės kampanijos – didžiuliam bumblowskių, sawukynų, nykrzentaiczių ir kitų atmatų džiaugsmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: