Hidrologinė sausra traukiasi iš Lietuvos (1)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

2015 metai prasidėjo esant žemam vandens lygiui Lietuvos teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose. Žiemos periodu vandens atsargos sniege buvo itin mažos (nesiekė ir 50 % normos), orai sąlygojo didelius sniego tirpsmo vandens nuostolius, todėl po žiemos dirvos prisotinimas vandeniu buvo nedidelis. Pavasarį Lietuvoje kritulių kiekis viršijo normą, tačiau vandens lygis upėse išliko žemas.

Vasaros metu kritulių iškrito mažiau už normą, užsitęsęs sausringas laikotarpis ypač nusekino vandens telkinius. Vasarą ilgai stebėti žemi vandens lygiai, o rugpjūčio 20 d. daugelyje vandens matavimo stočių buvo užfiksuota hidrologinė sausra*.

Lapkričiui prasidėjus lietingais orais hidrologinė sausra pradėjo trauktis iš Lietuvos teritorijos. Šiuo metu ji yra fiksuojama tik lokaliai. Nuo hidrologinės sausros vis dar kenčia centriniai Lietuvos rajonai (žr. žemėlapį).

pav_1

Europos vidutinės trukmės meteorologinių prognozių centro duomenimis kritulių kiekis prognozuojamas mažesnis už vidutinį daugiametį vidurkį (65 mm).

*sausringas laikotarpis paviršinio vandens telkiniuose – hidrologinė sausra; prasideda, kai vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių (hidrologiniai matavimai jose vykdomi daugiau kaip 30 metų), pasiekia vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Gamtoje vyksta taip, kaip joje yra “užprogramuota” per tūkstantmečius. Reikalinga pažinti Žemės ašies Trečiąjį ir Ketvirtąjį, LIETUVIŲ KALBOS deka, atrastus Žemės ašies judėjimus ir sužinosite – Kas? ir Kodėl? vyksta Žemėje?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: