2015 m. Laisvės premiją siūloma skirti Vytautui Landsbergiui (60)

Vytautas Landsbergis | Penki.tv stop kadras

Vytautas Landsbergis | Penki.tv stop kadras

Lapkričio 12 d. Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2015 m. Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui – pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos vadovui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui.

Apie Laisvės premiją

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos laisvės premijos įstatymu, 2011 m. rugsėjo 15 d. įsteigta Laisvės premija. Ja siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Premija Seimo nutarimu paskiriama iki gruodžio 23 dienos.

Laisvės premija kiekvienais metais įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją. Pirmoji Laisvės premija 2011 m. skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, antroji – 2012 m. skirta Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui, trečioji – 2013 m. skirta kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui, ketvirtoji – 2014 m. skirta Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .

60 komentarų

 1. Kažkaip, kol teroro klanų palikuonys, – nugalėtosios ir mūsų kovos BEI aukų dėka sausio 13-ąją llenin-stalin-gorbačiov
  kariaunos Vado tuometinio asmenyje “Sausio 13-osios byloje” net nepagebėti bent liudininkuose “įrašyti”, tai…
  kažkokia per brutuali paseka to (kiek neveiklumo…).

  Į Antakalnio memorialą užsukus, – Laisvei vardo ieškant, – rast mintys kitokios …susiguli; kažkaip – IŠ ŠIRDIES.
  Bet… jei tik tiek gebam (iš po Vamzdžio-Valdovo) apgniuždyti ir kelt keltis eit nepajėgūs:
  t e b ū n i e .

 2. Po žemės referendumo sužlugdymo laisvės premija jam nepridera,tegul jį premijuoja tie kuriems jis tarnauja.

 3. gaudy:

  Jam reikia įteikti ne tik laisvės premiją, o stukačių generolo laipsnį. Ir pataps stukačium su garbingomis legalijomis. Juk jis taip stengėsi sovietmečiu dėl laisvės ir stukčiojo tiesiai į moskoviją… Če tau ne koks eilinis stukačiokas kuris atsiskaitydavo lietuvos mykoliukui. Šis tai mykoliuko neklausė ir nors abu tarnavo maskovijai vienas kito nemėgo.

 4. Vilnietis:

  AS LABAI TKIUOSI KAD SITAS SENAS PADARAS NESPES PADVESTI IKI TOL KOL BUS TEISIAMAS.

 5. Jeigu nėra kam teikti, tai geriau tos Laisvės premijos visiškai neteikti. Pernai nežinia už ką ji buvo įteikta lenkui A.Michnikui, dabar nežinia už ką – Landsbergiui. O kodėl tos premijos nesuteikus Sąjūdžiui ir Tautai. Juk Landsbergis nei Tautos nei Sąjūdžio laisvei neaugino, atėjo, kaip galima sakyti, “ant gatavo”… Gal ją labiau tiktų skirti to meto Krašto apsaugos ministrui A. Butkevičiui, pasiekusiam greito sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, pagaliau Jelcinui, daug prisidėjusiam prie greito kariuomenės išvedimo, pučo Maskvoje likvidavimo. Dėl mūsų laisvės Lenkija, jos veikėjai apskritai yra ne prie ko…

 6. O aš tai taip pasakysiu: nei viena laisvės premija nebuvo skirta tam, kuris iš tikrųjų jos vertas – AMB.
  Tai prie jo 1990 02 06 LTSR Aukščiausioji Taryba priėmė nutarimą, kad Lietuvos įstojimas į TSRS negalioja ir paskelbė derybas dėl išėjimo, jo vadovaujama LKP išėjo iš TSKP.
  Be viso to tolesni veiksmai būtų buvę tiesiog neįmanomi: kaip neįmanoma užkurti pečiaus, prieš tai neatsinešus malkų ir neturint degtukų.

  • Gustavas:

   Mano krosnis kurenama dujomis o uždegimas valdomas elektra , kamyno krosnis kurenamas dizelinu užkurimas valdomas elektra . Tikro lietuvio pečius greičiausia yra malkinis , todėl, rodos, kitaip sumąstyti ir negalima . Bet tu dar gerai pažiūrėk nes tokiomis krosnimis galima kurenti ir anglis , pjuvenas ,brikėtus ,durpes ir dar velniai žino ką ,Įkurt krosnį galima : trinant medį į medį , titnagu ,nuo žaibo uždegtos šakos, nuo akumoliatoriaus pakibirkščiavus laidus , dujinių žiebtuvėlių . Ir ko ta LKP buvo atėjusi į TSKP . O aš, vistik, skirčiau Vytautui Landsbergiui Laisvės premiją.

 7. lietuvis:

  tik nejuokinkit su Rolandu Palausku – porno video kasečių pardavėju 1988-1989 m., ar jis prilygs VL? Esu “už” VL apdovanojimą ir visokių regalijų suteikimą

 8. Kovo 9 d. buvo Sąjūdžio deputatų ir Sąjūdžio aktyvo pasitarimas jame ir buvo nuspręsta skelbti Nepriklausomybę ir būtent jau kovo 11 d. Sąjūdis tada buvo jėga, taigi nepaklusti tam jo sprendimui nesiryžo ir LDDP, balsuojant dėl jos susilaikė tik 6 iš į AT išrinktų lenkų. Taigi pats nepriklausomybės skelbimas nėra kažkoks tik Landsbergio nuopelnas. Tuo metu Neptiklausomybės buvo pilna ko ne visa Tauta.

  • Tuo labiau, kad ji jau buvo paskelbta minėtu Aukščiausiosios tarybos nutarimu.
   Kas kita, kad tas 1990 03 11 aktas jau rodė, jog su TSRS jokių derybų nebebus.
   Kad nebūtų išėję, tai abejotina, nes vis tiek visos respublikos iš TSRS išėjo, kas rodo 1990 03 11 akto tam tikrą beprasmiškumą, laikant jį LAIKU, norint spėti prieš kažkokius antiveiksmus, paskelbtą, kas, vėlgi, atima iš V.Landsbergio nuopelnus.
   O derybos su TSRS, manau, būtų buvę naudingos, nes Estija, pvz., išėjo po metų, bet, kadangi jai blokados nebuvo, ji iš karto buvo geresnėse pozicijose nei Lietuva ir jos ekonomika yra kur kas aukštesnio lygio nei Lietuvos.

 9. ;yvis:

  Kažin pats irgi iš stribų. lyvis

 10. LosAngeles:

  susirenka chebryte, ir skirsto sau premijas: siais metais man, kitais tau, dar kitais jam… Labai patogu. O Vytautui premijos turbut nereikia, nelabai jis jos nusipelne. Ypac jo darbo kryptingumas isryskejo per pernyksti referenduma. Parode atvirai savo veideli. Nors…. gal del to kazkas jam ir premija nori skirti. Juk darbas buvo atliktas (suinteresuotu sluoksniu poziuriu) tikrai gerai

 11. remiux:

  Jis siūlė, Lietuvių Tautai, neiti balsuoti. Ar tai ne priešingas veiksmas laisvei? Juk, balsavimas, tai kiekvieno žmogaus asmeninės nuomonės išreiškimas, ar ne? Lai gyvena iš savo ir ne savo sukombinuotų santaupų.

 12. )..(:

  o is jankiu dar premijos negavo ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: