Užsienio reikalų komitetas: pabėgėliai į Lietuvą galės būti perkelti teisėtai (1)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), kaip papildomas komitetas, lapkričio 6 d. posėdyje svarstė ir pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-3291 ir jį lydintiesiems įstatymų projektams.

Komitetas pritarė įstatymo projektui, kurio vienas iš esminių papildymų, Europai susiduriant su migracijos krize, yra siūlymas sukurti teisinį pagrindą užsieniečių perkėlimui į Lietuvos Respublikos teritoriją.Lietuvai artimiausiu metu vykdant užsieniečių perkėlimą iš Italijos ir Graikijos, įstatymo projekte numatoma pareiga Migracijos departamentui nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 24 valandas, priimti sprendimą dėl prašymo suteikti prieglobstį nagrinėjimo iš esmės arba sprendimą suteikti prieglobstį perkeltam užsieniečiui. Kitomis įstatymo projekto nuostatomis taip pat yra perkeliama dalis Bendros Europos prieglobsčio sistemos teisės aktų rinkinio.

Svarstydamas klausimą „Migracijos krizė Europoje – status quo, tolimesni veiksmai ir Lietuvos indėlis sprendimų įgyvendinime“, URK išklausė vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus informaciją apie Lietuvos finansinius įnašus ir panaudojamus žmogiškuosius ir techninius išteklius, prisidedant prie Europos migracijos krizės sprendimo.

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis komiteto nariams pristatė informaciją prieš vykstant į Valetos aukščiausio lygio susitikimą migracijos klausimais 2015 m. lapkričio 11–12 dienomis. Maltoje vyksiančiame susitikime dalyvaus ES ir Afrikos šalių ar vyriausybių vadovai ir aptars ES–Afrikos bendradarbiavimo stiprinimą, siekiant efektyvesnių veiksmų sprendžiant migracijos klausimus.

Kitas komiteto posėdis numatomas 2015 m. lapkričio 13 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: