Vilniaus universitete renkasi žymūs baltų kalbos tyrinėtojai (6)

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyksta XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. Kongrese pranešimus skaitys daugiau nei 240 baltistų, atstovaujančių Lietuvos ir Latvijos mokslo institucijoms, taip pat atvykusių iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Italijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos, JAV (daugiau nei iš 20 šalių).

Kongrese baltų kalbotyros, filologijos ir sociolingvistikos klausimais bus diskutuojama keturiolikoje pačių tyrėjų iniciatyva suorganizuotų teminių sekcijų. Be tradicinės tematikos, skirtos baltų kalbų bei tarmių sandarai, vardynui, tekstams ir kontaktams su kitomis kalbomis, kongreso darbas apims ir erdvės suvokimo bei raiškos, globalizacijos bei regionalizmo tyrimus, veiks atskira latgalistikos sekcija. Kviestiniai pranešėjai – tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai: Jay Jasanoff (Harvardo universitetas), Axel Holvoet (Vilniaus, Varšuvos universitetai), Wojciech Smoczyński (Krokuvos Jogailaičių universitetas), Pietro U. Dini (Pizos universitetas), pastarieji du – VU garbės daktarai.

„Į kongresą atvyks užsienio šalių lingvistų, kurie, be kitų kalbų, tiria ir baltų kalbas, mokslininkų, derinančių kelių lingvistikos sričių tyrimo metodus. Taip siekiama, kad Vilniaus universitetas būtų matomas ne tik kaip svarbiausias pasaulio baltistikos tyrimų centras, bet ir lingvistų susitikimo vieta, kur vyksta aukšto lygio mokslinės diskusijos“, – sako Filologijos fakulteto Baltistikos katedros vedėja prof. Daiva Sinkevičiūtė.

XII Tarptautinį baltistų kongresą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, remia Lietuvos mokslo taryba, kalbos ir kultūros institutas „Lingua Lituanica“, Vertimo namai. Kongreso partneriai yra Lietuvių kalbos draugija, Latvių kalbos agentūra ir Lenkijos institutas Vilniuje.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Žemyna:

  Kaip būtų puiku, jei čia pat ir programa būtų įdėta 🙂

  • Kemblys:

   Žemyna, čia tau ‘programa’:

   ,,Kongrese baltų kalbotyros, filologijos ir sociolingvistikos klausimais bus diskutuojama keturiolikoje pačių tyrėjų iniciatyva suorganizuotų teminių sekcijų.” – KONGRESE, FILOLOGIJOS, SOCIOLINGVISTIKOS, DISKUTUOJAMA, INICIATYVA SUORGANIZUOTŲ TEMINIŲ SEKCIJŲ 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

   Kuriems galams tyrinėti ‘baltų’ kalbas, jei visų kitų kalbų žodžiai PROTINGESNI už lietuviškus žodžius???

 2. Perkūno Paukštis:

  Organ”zatoriams reiks pasistenkt nustoti rusiškai keiktis ir mažiau vartoti barbarizmo.

 3. Perduokite baltų kalbų tyrinėtojams Antanui Poškai Mahatmos Gandžio žodžius:”Žinau Lietuvą. Joje kalbama kalba senesne už sanskritą!”. Susipažinus su seniausiais Indijos šaltiniais bei sen. indų mitologiją, paaiškėjo, jog LIETUVIŲ KALBAI per 50 000 metų!!!

 4. Kemblys:

  Tikiuosi, kad Dr. Hab. Alvydas Butkus paaiškins žymiems baltų kalbos tyrinėtojams, kaip jo kartos ‘kalbininkai’ SĖKMINGAI atsikratė dviskaitos iš lietuvių kalbos, norėdami priartinti lietuvių kalbą prie rusiškos kalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: