Vilniaus universitete renkasi žymūs baltų kalbos tyrinėtojai (6)

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyksta XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. Kongrese pranešimus skaitys daugiau nei 240 baltistų, atstovaujančių Lietuvos ir Latvijos mokslo institucijoms, taip pat atvykusių iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Italijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos, JAV (daugiau nei iš 20 šalių).

Kongrese baltų kalbotyros, filologijos ir sociolingvistikos klausimais bus diskutuojama keturiolikoje pačių tyrėjų iniciatyva suorganizuotų teminių sekcijų. Be tradicinės tematikos, skirtos baltų kalbų bei tarmių sandarai, vardynui, tekstams ir kontaktams su kitomis kalbomis, kongreso darbas apims ir erdvės suvokimo bei raiškos, globalizacijos bei regionalizmo tyrimus, veiks atskira latgalistikos sekcija. Kviestiniai pranešėjai – tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai: Jay Jasanoff (Harvardo universitetas), Axel Holvoet (Vilniaus, Varšuvos universitetai), Wojciech Smoczyński (Krokuvos Jogailaičių universitetas), Pietro U. Dini (Pizos universitetas), pastarieji du – VU garbės daktarai.

„Į kongresą atvyks užsienio šalių lingvistų, kurie, be kitų kalbų, tiria ir baltų kalbas, mokslininkų, derinančių kelių lingvistikos sričių tyrimo metodus. Taip siekiama, kad Vilniaus universitetas būtų matomas ne tik kaip svarbiausias pasaulio baltistikos tyrimų centras, bet ir lingvistų susitikimo vieta, kur vyksta aukšto lygio mokslinės diskusijos“, – sako Filologijos fakulteto Baltistikos katedros vedėja prof. Daiva Sinkevičiūtė.

XII Tarptautinį baltistų kongresą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, remia Lietuvos mokslo taryba, kalbos ir kultūros institutas „Lingua Lituanica“, Vertimo namai. Kongreso partneriai yra Lietuvių kalbos draugija, Latvių kalbos agentūra ir Lenkijos institutas Vilniuje.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: