Siūloma kanceliarines išlaidas Seimo nariams didinti nuo 680 iki 1100 eurų (8)

Rokas Zilinskas_lrs.lt

Rokas Žilinskas | lrs.lt nuotr.

Vis labiau artėjant Seimo rinkimams tautos išrinktieji sukruto – prašo didinti kanceliarines išlaidas.

Rokas Žilinskas KK2 žurnalistams sakė, kad dabartinių lėšų vargiai užtenka kurui apmokėti.

„Negaliu pakęsti šitos veidmainystės. Dvi pagrindinės Seimo nario prievolės – būti posėdžiuose ir bendrauti su rinkėjais. Parlamentinių lėšų vargiai užtenka apsimokėti kurui keliaujant pas rinkėjus“, – sako R. Žilinskas.

Rokas prisipažins, kad nėra toks jau sotus Seimo nario gyvenimas. Aplankius rinkėjus bei sumokėjus paskolas, lieka vos keli šimtai eurų. „Žinote, aš neskaičiuoju, bet iš mano algos susimokėjus paskolas, susimokėjus mokesčius, pragyvenimui lieka 300 eurų“. 

R. Žilinskas siūlo padidinti kanceliarines išlaidas nuo dabar esamų 680 eurų iki 1100 eurų.

„Nebijau būti nepopuliarus, tai reikalinga tam, kad galėčiau vykdyti savo pareigą, būti su žmonėmis, o ne sakyti: „Žinote, norite pabendrauti su savo nariu, tai prašau iš savo kišenės ir apsimokėti už tai. Atvažiuokite į Seimą“. Man apsimokėti už kurą tų pinigų neužtenka“, – sakė Seimo narys.

Anot R. Žilinsko, šiai idėjai pritaria daugumą Seimo narių, tačiau bijo apie tai kalbėti.

„Užkulisiuose daugelis Seimo narių tapšnojo per petį ir dėkojo už tai, kad pasakiau tai, ką galvoja dauguma, bet viešai niekas pasisakyti nedrįsta, visi nori atrodyti dori, kuklūs ir įtikti rinkėjams. Mes nebūsime geri Seimo nariai, mes nebūsime mylimi Seimo nariai, mes nebūsime gerbiami Seimo nariai, jeigu negerbsime patys savęs“, – laidoje kalbės politikas.

Pagal LR Seimo internetinėje svetainėje pateikiamus duomenimis, eilinio Seimo nario alga – 2531,7 euro. Taip pat kiekvienas Seimo narys turi 680 eurų per mėnesį biudžetą, kuris gali būti skirtas jo parlamentinėms išlaidoms.

Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2015 metų II ketvirtį vidutinis atlyginimas Lietuvoje į rankas be individualių įmonių siekė 553 eurus.

Visą istoriją apie pinigų neturinčius Seimo narius žiūrėkite šį pirmadienio vakarą 19 val. 30 min. laidoje KK2 per LNK.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: