Lietuvos zoologijos sodas prašo atnešti gilių (2)

akcija Gile.zoologijos sodasSpalio 17 d., Lietuvos zoologijos sode vyks akcijos „Gilė“ baigiamasis renginys. Šios, jau aštuntus metus zoologijos sodo rengiamos, akcijos metu visuomenės prašoma rinkti ir atnešti gilių sodo gyvūnams.

Giles žmonės rinko ir sodo gyvūnams nešė visą mėnesį. Rytoj iki vidurdienio gilių atsinešę lankytojai į zoologijos sodą bus pakviesti nemokamai. Atėjusiųjų lauks įdomūs renginiai, gyvūnų prižiūrėtojų pasakojimai ir užsiėmimai su gyvūnais. Lankytojai galės stebėti, kaip gilėmis mėgaujasi zebrai, kengūros ar beždžionės. Drąsiausieji bus pakviesti pagelbėti gyvūnų prižiūrėtojams, o smalsiausieji galės pabendrauti su specialistais, kurie pasakos apie ąžuolo gilių naudą gyvūnams. Daugiausiai ąžuolo gilių atnešusių lankytojų lauks dovanos.

Rytoj zoologijos sodo lankytojai taip pat paskutinį kartą šiemet lauko voljeruose galės pamatyti Afrikos gyvūnus – žirafas, zebrus, kengūras ir kt. Artėjant žiemai ir orams vis labiau vėstant šie gyvūnai persikels į jiems skirtas zoologijos sodo žiemojimo patalpas. Pavyzdžiui, žirafoms skirtose patalpose visą žiemą bus palaikoma 23–27 laipsnių temperatūra. O štai atsparesni temperatūros pokyčiams, storesnį odos sluoksnį turintys ir judrūs zebrai saulėtą ir šiltesnę žiemos dieną vėl galės pabūti lauke.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Azuolo giles galima panaudoti ir gaminant azuolo giliu kava, kuri yra sveikas ir idomaus skonio gerimas. Skrudinau su cinamonu, labai gerai gavosi. Linkiu pabandyti. Kaip pagaminti? Galima susirasti internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: