Paskelbtas Nobelio taikos premijos laureatas (0)

Nobelio medalisSpalio 9 dieną paskelbta, kad Nobelio taikos premija atiteko Tuniso nacionalinio dialogo kvartetui, kuris apjungė visuomenines organizacijas, kuriant demokratiją šioje šalyje. .

Anksčiau pranašauta, kad ši premija bus skirta Vokietijos kanclerei Angelai Merkel.

Tuniso nacionalinio dialogo ketvertas po Arabų pavasario revoliucijos 2010–2011 metais atvėrė kelią į taikų dialogą tarp piliečių. Jį sudaro keturios svarbios Tuniso pilietinės visuomenės organizacijos: Tuniso visuotinė profesinė sąjunga (UGTT), Tuniso pramonės, komercijos ir amatų sąjunga (UTICA), Tuniso žmogaus teisių lyga (LTDH) ir Tuniso advokatų sąjunga.

Protestai Tunise įžiebė sukilimus arabų pasaulyje 2011 metais, nuvertusius kai kuriuos diktatorius ir iš esmės pakeitusius nusistovėjusią padėtį tame regione. Vis dėlto Tunisas yra vienintelė to regiono šalis, atkakliai kurianti demokratiją ir į šį procesą įtraukusi įvairius politinius bei visuomenės veikėjus į dialogą, padėjusį parašyti šalies konstituciją, įstatymus ir įkurti demokratines institucijas.

Nors pokyčiai Tunise buvo mažiau audringi, lyginant su kaimynine Libija arba Sirija, šalies žengimą į demokratiją temdė retkarčiais prasiverždavęs smurtas, ypač susijęs su islamo ekstremistais.

Birželį per išpuolį Susos pajūrio kurorte žuvo 38 žmonės, daugiausiai turistai iš Didžiosios Britanijos. Per kitą ataką nacionaliniame Bardo muziejuje sostinėje Tunise kovą buvo nužudyti 22 žmonės, taip pat daugiausiai turistai.

Praėjusiais metais Nobelio taikos premija atiteko pakistanietei Malalai Jousafzai ir Indijos aktyvistui Kailašui Satyarti už jų darbą ginant vaikų teises.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: