Aktorius Juozas Budraitis mini 75-ąjį gimtadienį (video) (0)

Juozas Budraitis_FB foto

Juozas Budraitis | FB nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino legendinį aktorių, diplomatą, fotomenininką Juozą Budraitį 75-ojo jubiliejaus proga.

„Jūsų kūrybiniame kelyje svarbiausią vietą užėmė kino menas – Jūsų talentas yra vertinamas įvairiose šalyse. Novatoriški, intelektualūs Jūsų vaidmenys reikšmingiausiose Lietuvos kino juostose ir teatro scenoje pasauliui pristatė kultūrinę mūsų šalies tapatybę“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovės teigimu, aktoriaus sukaupta patirtis ir asmeninės savybės padėjo sėkmingai atstovauti Lietuvai einant pareigas diplomatinėje tarnyboje. Savo J. Budraitis buvo ir yra Lietuvos kultūros ambasadorius.

Garbingo jubiliejaus proga Prezidentė aktoriui palinkėjo sveikatos, tvirtybės ir naujų prasmingų darbų.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje  paskelbta J. Budraičio 75-mečiui skirta virtuali paroda „Juozas Budraitis. Kinas buvo mano mokykla“. Joje apžvelgiama aktoriaus biografija, kūrybinė veikla, pateikiama filmografija, nuotraukos iš jo šeimyninio gyvenimo, vaidybinių filmų, taip pat kadrai iš darbo filmavimo aikštelėse ir teatre, gausu leidinių, straipsnių iš Nacionalinės bibliotekos fondų. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentinių apybraižų, vaidybinių filmų ištraukų, paskaityti aktorių, režisierių, visuomenės veikėjų atsiliepimų.

Savo atsiminimais ir įžvalgomis apie J. Budraitį parodoje dalinasi Nepriklausomybės Akto signataras, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis, kino operatorius Donatas Pečiūra, teatro kritikas Julijus Lozoraitis, aktoriai – Jūratė Onaitytė, Eglė Gabrėnaitė, Nelė Savičenko, Gražina Balandytė, Doloresa Kazragytė. Parodos autorius Darius Gudelis.

Juozas Budraitis | lnb.lt nuotr.

Juozas Budraitis | lnb.lt nuotr.

Juozas Budraitis Init Tv laidoje „Susitikimai“ 2014-09-16:

J. Budraitis skaito A. Marčėno eilėraščius 2013-11-28 d.:

Kategorijos: Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: