Šį savaitgalį iš Lietuvos išlydėti paukščiai (1)

J. Riaubienės nuotr.

J. Riaubienės nuotr.

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį – 2–4 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai sukvietė visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius.

Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebi ir mėgina suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 22– uosius metus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje.

Pasak ornitologų, daugelis paukščių mėgsta atviras, prie vandens esančias vietas. Vos per valandą prie Kenos tvenkinių stebėtojai aptiko šimtus daugiau nei 40 rūšių paukščių.

Bendrai suskaičiuota net 600 348 paukščiai, 136 rūšys. Gausiai skrido kikiliai – 281 930, mėlynosios zylės – 94 455, paprastieji varnėnai – 60 736.

„Mūsų pietryčių regionas išsiskiria gana dideliu skaičiumi ir perinčių, ir migruojančių paukščių, nes pas mus jų palyginti daug. Paprastai suskaičiuojame beveik tiek, kiek Vokietijoje ar Nyderlanduose, kur daugiau paukščių skaičiuotojų“, – i pasakojo Lietuvos ornitologų draugijos biologas Gintaras Riauba.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: