Č. Iškauskas. Pabėgėlių krizę sukėlė Rusija? (34)

Česlovas Iškauskas | DELFI, A.Didžgalvio nuotr.

.Česlovas Iškauskas | DELFI, A. Didžgalvio nuotr.

Klaustuką pavadinimo gale patariama nubraukti. Ne, tai ne dar viena sąmokslo teorija, o mėginimas padaryti išvadas iš keleto sutapimų, kurie pasauliui gali būti lemtingi. Naujos situacijos nepervertiname, tačiau kai kurie ekspertai joje įžvelgia net gresiantį globalinį konfliktą.

Vakarų spauda mirga įtarimais, kad atėjo dar viena Vladimiro Putino žvaigždžių valanda ir „caras triumfuoja“. „Jis skaldo Vakarus ir verčia pamiršti Ukrainos krizę“, – rašo italų „Corriere della Sera“. Londono „The Sunday Times“ mano, kad „Sirijos diktatorius laimi laiko, o Vakarai pakimba ant Kremliaus meškerės“. Apžvalgininkas iš lenkiško naujienų ir komentarų portalo „wPolityce“ Slavomiras Sieradzkis (Sławomir Sieradzki) drebia tiesiai šviesiai: „Migracijos krizę Europos Sąjungoje inspiruoja Rusija“. O ir lietuviškuose portaluose pasirodo perspėjimų, kad į prezidento rinkimus V. Putinas šuoliuoja ant balto žirgo (nors jis pats kukliai nutyli balotiravimosi perspektyvą), ir net staiga parausvėjęs Mėnulis jam nušviečia kelią…

Sudėliokime logišką įvykių, nutikusių per kokias dvi-tris pastarąsias savaites, grandinę. Didžiulė imigrantų banga užplūdo pietines ES šalis, tarsi kažkieno ranka būtų atkėlusi pabėgėlių stovyklų vartus Artimuosiuose Rytuose ir Turkijoje. Tarsi kažkas pasakė: štai dabar metas cunamiui į Vakarus.

Ir tūkstančiai sveikų, dar jaunų vyrų su šeimomis, vaikais, moterimis ir kuklia manta staiga panoro geresnio gyvenimo, neva bėga nuo politinio teroro. Pirmoji banga iš Turkijos Bodrumo, kur kadaise gimė graikų istorikas Herodotas, nukeliavo į vos už 4 km esančią Graikijos Koso salą – medicinos tėvo Hipokrato gimtinę. Žinant senus Turkijos ir Graikijos teritorinius nesutarimus, pavyzdžiui, dėl Kipro, galima manyti, kad šia akcija mėginta dar kartą supjudyti dvi kaimynes.

Bet ne į krizės apimtą Graikiją veržėsi tūkstančiai pabėgėlių iš Sirijos, Irako, Turkijos, Afganistano. Netrukus jie jėga pralaužė Makedonijos sieną, paskui įsiveržė į Serbiją, Kroatiją, nusiaubė Vengrijos pasienio punktus. Vengrai pirmieji nutarė netylėti, ir premjeras Viktoras Orbanas interviu dienraščiui „Die Welt“ pagąsdino: „Tuoj musulmonų bus daugiau negu mūsų“. Jis net prakalbo apie kultūrų ir civilizacijų susidūrimą, kitaip sakant, – apie Trečiąjį pasaulinį karą. Mat, kaip teigė Prancūzijos eksprezidentas Nicolas Sarkozi, tai tik pradžia, „neužmirškite ir Juodosios Afrikos“, taigi, migrantų gali būti 100 milijonų…

Sirijoje veikia nematoma ranka ir reguliuoja išvykstančių srautą, tvirtina lenkų rašytojas ir reporteris Witoldas Gadowskis, lankęsis pabėgėlių stovyklose. „Islamo valstybės“ specialiosios tarnybos darniai dirba su šalių vyriausybėmis ir išleidžia iš šalies tik tuos, kuriuos nori išleisti. Kitaip sakant, Bašaras al-Asadas pliekia IGIL sukilėlius visais įmanomais būdais (taip pat ir iš Rusijos nupirktais naikintuvais), o jo tarnybos padeda teroristams rasti nusikalstamų struktūrų, kurios suagituoja vargšus žmones traukti į Vakarus ir organizuoja jų išplukdymą (menkutėmis pripučiamomis valtimis, kuo toliau nuo savo krantų, nesvarbu, kad daug jų žūsta jūros bangose).

Aišku, tiesioginių įrodymų, kad visa tai tvarko Maskvos ranka, nėra, tačiau aišku, kad ji suinteresuota, jog ES patirtų dar vieną sunkiai įveikiamą krizę ir pagaliau imtų byrėti. Nesutarimai tarp naujų Bendrijos narių ir jų pyktis Briuselio atžvilgiu silpnina sąjungą, o Rusija tik trina rankas ir laukia, kada gi Briuselis panaikins sankcijas, įvestas dėl Rusijos karo Ukrainoje. Antai, Vokietijos vicekancleris Frankas Elbė ir kiti įtakingi šalies politikai prasitarė, kad laikas šių sankcijų atsisakyti, jeigu norime, kad Rusija taptų partneriu kovoje su tarptautiniu terorizmu, sprendžiant Sirijos konfliktą.

Ir štai dabar V. Putinas JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke atvirai prakalbo apie karinę pagalbą B. Asadui įveikiant IGIL ir ragina B. Obamą prisijungti prie naujos antiteroristinės koalicijos, nors tokia iš 62 valstybių seniai veikia. Tasai tik linkčioja galva ir nebe taip noriai kalba apie karą Ukrainoje ar žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje. V. Putinas pamažu brenda iš izoliacijos. Portalui www.wPolitice.pl ši situacija primena 1941-uosius, kai po birželio 22-osios SSRS nustojo būti A. Hitlerio sąjungininke ir staiga tapo Vakarų bičiule kare su nacizmu. Apie Lenkijos, Baltijos šalių užėmimą, Katynę ilgam buvo pamiršta, priduria portalas.

Interviu televizijos kompanijai CBS V. Putinas kalbėjo: „Nėra kito būdo išspręsti Sirijos problemą, jeigu nestiprinsime vyriausybinių struktūrų, padėdami joms kovoti su terorizmu, bet kartu, žinoma, skatinant pozityviam dialogui sveikąją opozicijos dalį“. Pajutęs, kad Vašingtonui nepavyksta išjudinti B. Asado ir numalšinti IGIL, V. Putinas kviečia palaikyti Sirijos diktatorių ir smogti efemeriškajai „Islamo valstybei“.

Kokia šio sąmokslo ateitis? Antrojo pasaulinio karo pavyzdžiu, nepraeis nė ketveri metai, kai likęs savo poste ir sustiprėjęs B. Asadas pereis į kontrpuolimą prieš IGIL, pastaroji paskelbs savanorių paieškas visame arabų regione, ir košmaras Artimuosiuose Rytuose įsižiebs su nauja jėga. Rusija Sirijoje bus įkūrusi antrą karinę oro pajėgų bazę po karinio laivyno materialinio ir techninio aprūpinimo centro Tartuso uoste. Ji kontroliuos visą Viduržemio jūros regioną.

Pabėgėliai? Kam jie rūpi? Milijonai jų ims blaškytis po visą pasaulį, apkartindami kadaise buvusių ramių pasiturinčių valstybių gyvenimą.

Ukraina? Kam ji tada rūpės? Suskaldyta ir ekonomiškai nusmukusi viena didžiausių Europos šalių rengs naujus kruvinus maidanus, niekaip neišbris iš chaoso, kol galų gale visa grįš į Rusijos glėbį…

Lietuva? Ji bus nustumta į ES pakraštį, jeigu tas pakraštys, kaip ir Bendrijos sienos, nebus iš viso ištrintas. Nuosekliai šiurkštūs Lietuvos Prezidentės pasisakymai Rusijos atžvilgiu iš tarptautinių tribūnų ir liks tik šauksmas tyruose.

Gūdus scenarijus.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Juozas:

  Taigi, taigi, kaipgis- vietoj klaustuko – tašką! Net ne šauktuką… paprasta, aišku ir obkomo nutarimų šviesoj…

 2. linelis:

  gal ir nesukėlė, bet Rosijai naudinga…pamatysit: ji netrukus išeis iš sankcijų, to reikia ir puvėkams Vakarams…o str. man patiko, tik DELFY labai daug šlykščių komentarų. Tikra kremlinų – Penktos kolonos – tarnyba…

  • Pikc:

   Į tokias kloakas, kaip delfiai ar komsomolkė, neverta net bristi. 🙂 Dėl “koloradinių” komentatorių – tai čia irgi vienas-kitas reiškiasi. 😉
   Bet straipsnyje vis dėlto pasigedau vieno dalyko – tai fakto, kad nelegalų antplūdį paskatino ksenofiliniai Merkel pareiškimai ir apskritai Vokietijos nuostata “priimsim visus”. Na, o dabar, kai tie “visi” jau baigia viską užtvindyti, nuspręsta prievarta įpareigoti kitas šalis “pademonstruoti solidarumą” ir “pasidalinti atsakomybe”. Kad rasiejai tas “bardakas” visapusiškai naudingas – akivaizdu, bet kad didžiąja dalimi dėl nelegalų krizės Europoje kalti patys iki visiško debilizmo nutolerastėję ksenofiliniai Vakarai – irgi faktas. Aišku, aktyvus rusų karinis įsikišimas į konfliktą Sirijoje tik dar labiau pablogins situaciją, Vakarai į protą artimiausiu laiku irgi neateis, tad Č. Iškausko aprašytos perspektyvos iš tikrųjų nėra jau tokios nerealios.

   • Kemblys:

    Pikc:
    ,,kloakas, delfiai, komsomolkė, komentatorių, nelegalų, ksenofiliniai, rasiejai, nelegalų krizės, debilizmo nutolerastėję ksenofiliniai (3 beprasmiai žodžiai iš eilės!), faktas, aktyvus, konfliktą, situaciją, perspektyvos, nerealios…”

    Keistuoli, Pikc, kuo tau nepatinka Delfis ar Lietuvos rytas? Tu pats ‘alką’ smukdai iki Delfio lygio savo tokiomis rašliavomis ir padugnių mėgstamais žodeliais.

    • Pikc:

     Aha – “jeigu aš nesuprantu – reiškia, beprasmiai”. 😀 Vis dėlto, priežasties-pasekmės klausimas šiuo atveju yra išties įdomus – t.y. ar prie atskirų žodžių kabinėjamasi todėl, kas neįstengiama suprasti teksto prasmės, ar prie tos prasmės nesugebama “prisikasti” būtent dėl to, kad kabinėjamasi prie atskirų žodžių? 🙂

    • Svirba:

     nezinau kas negerai su DELFI, bet LIETRYTIS jau senai nebe Lietuvos Rytas…
     ir galiu pasakyti nuo kada, kai buvo nupirktas “SNORAS media group”.
     kaip zinome maskoliai nuomones formavime yra ne naujokai,
     o kas gali buti geriau uz didziausia dienrasti.

     nors savininkas ir pasikeite,
     bet pokyciu vis dar NEMATYTI, ir jam matyt nelabai rupi.

 3. Goda:

  rusai be abejo naudojasi tais pabėgeliais kaip biologiniu (ar socialiniu) ginklu ir siekia didinti pabėgelių srautą, bet vargu ar jiems priklauso originali idėja. Greičiausiai tiesiog nusprendė pasinaudoti. Arba suplanavo kartu su bendraautoriais.

  Yra faktų rodančių, kad masinė musulmonų imigracija buvo planuota iš anksto (galbūt tai net pagrindinis isil sukūrimo tikslas).
  Pvz., Lietuvoje įteisintas musulmoniškas skerdimo būdas, taip pat – koks parankus sutapimas – dėl kiaulių maro (kurį nesunku specialiai išplatinti) sunaikinamas kiaulių ūkis. Šalis verčiama pereiti prie musumonams tinkamo maisto tiekimo. Sugriežtinama gyventojų savigynos ginklų kontrolė.

  Įsileidus didelį musulmonų kiekį (neabejotinai su tarp jų pasislėpusiais profesionaliais teroristais), Europos šalys bus lengvai kontroliuojamos per riaušes ir terorizmą. Musulmonai labai tinka destrukcijai kurti – karikatūrą nupiešei ir turi skerdynes. Atsimenat kaip dingo susidomėjimas rusų puolimu Ukrainoje, kai nužudė vieną Europos žurnalistą?

  Tai ne pirmas atvejis istorijoje (žr. 2000m periodą) kai bandoma sunaikinti europiečių kultūrą.

 4. Per daug jau yra sureikšminamos Rusijos galios dėl pabėgėlių radimosi ir apskritai. Viskas gali būti paprasčiau. Pabėgėliai – tai opozicija Bašarui al-Asadui, kuri, anot V. Orbano, ėmėsi vaidmens ne pagal jėgas, o Vakarai ir JAV remdami ją apsišovė. Panašiai, kaip Rusija apsišovė remdama separatistus Ukrainoje. Jiems Ukrainos įveikimas taip pat pasirodė ne pagal jėgas. Tad panašu, kad atitinkamai ir vieni ir kiti nutraukia minėtų jėgų rėmimą. Dabar prasidėjo atsitraukimas separatistų iš Ukrainos, o opozicijos evakavimasis iš Sirijos ar kaimyninių šalių, kuriose jie buvo apsistoje laikinai laukdami Asado žlugimo ir sugrįžimo į tėvynę. Putino “pabombarduotojai” Sirijoje greičiausiai gali būti “pasisamdyti” abipusiu rėmėjų susitarimu, kad kol kas “pabombarduotų” išretėjusias opozijos pozicijas dėl to, kad jose neįsitaisytų “Islamo valstybės” kovotojai ir kad taip kartu būtų pademonstruota Sirijos opozicijai jos beviltiška padėtis. Suprantama, kad tokiu Putino “pasisamdymu” pasauliui buvo pademonstruotas Rusijos “įsijungimas” IS pabombarduotojų gretas…, taip su Rusijos dalyvavimu vienu šūviu yra šaunami du zuikiai…, akivaizdu, vienas jų atitenka Putinui.
  Tai va taip gali būti su ta „pabėgėlių krize“.

 5. Bartas:

  Manau , kad putino rasijos svarbiausias tikslas – išlikti Artimuose rytuose. Jeigu ten nėra rasijos , tai tame turtingame naftos, dujų krašte jie yra niekas. O putinas jau kelinti metai svaigsta apie “dvipolį pasaulį”. Vienas “polius” jo ubagynas ( kodėl ne Kinija) – kitas turtinga Amerika. Tai va , padėtis , o ne “situacija” Č. Iškauskai – kaista. Dar reikia neužmiršti , kad jau daug dešimtmečių Tartuse (yra namuose išlikę nuotraukų su Tartuso vaizdais), rusai turi karinio laivyno atsparos tašką. O kaip jį išlaikysi jei “nuosaikioji opoziją) remiama amerikonų ims ir nuvers Asadą. Kas tada? “beri ivan šinel idi damoi” . Na to putinas neleis . Daužys “opoziciją” , tą ir daro ,visais įmanomais būdais. O Vakarai , vadovaujami Amerikos , tampydami snarglį ir bėgdami paskui putiną šaukia; Makeino balsu – nemuškit mūsų CŽV remiamos “opozicijos”. Gali būti didelis karas.
  O ukrainiečiai turi rėkti nesavu balsu , nes Vakarai gali juos”užmiršti”.

 6. Juozas:

  ne mano sugalvotas MĮSLIUS:

  Yra keturios valstybės. Pirmoji iš jų palaiko teisingą vyriausybę prieš negerus maištininkus antrojoje valstybėje ir palaiko teisingus maištininkus prieš neteisingą vyriausybę trečioje valstybėje. Ketvirtoji gi valstybė palaiko teisingus maištininkus prieš negerą vyriausybę antrojoje valstybėje ir palaiko teisningą vyriausybę prieš negerus maištininkus trečiojoje valstybėje.
  Jeigu jums dar nesusisuko galva – kokios tai keturios valstybės:
  1.
  2.
  3.
  4.

  • Kažkodėl visi ieško kažkokių kaltų valstybių, bet nenurodo Graikijos.
   O juk kaip tik jų vadukas intensyviai važinėjo į Maskvą (garantuotai susitarė), Graikija išvogė svetimus milijardus eurų, kaip tik Graikija įleidžia į ES ordas.
   Taip, kad: išmeskim iš ES Graikiją, uždarykim su ja sienas ir ordos nebeplūs.

 7. Mat kaip:

  Aišku, tiesioginių įrodymų, kad visa tai tvarko Maskvos ranka, nėra. Bet vistiek kalta Maskva. Nes taip subinlaiziams liepe sakyti amerikosai. O va, kad visa tai padare jankynas tiesioginių įrodymų pilna, bet vistiek kalta Rusija.

 8. Pikc:

  Cha – spėjau parašyti apie “koloradinius komentatorius” – kaip sako, “vilką mini…” 🙂

 9. lietuvis:

  Ko js tujinatės? būkite kitokie negu Delfio komentatoriai… Nes Alką vedat prie tokio pasties statuso… Kemblys iš dalies teisus, grynindamas liet. kalbą, nes kitaip ji liks aborigeniška…bet ir pats daro begalę klaidų, ypač skyrybos…

  • Kemblys:

   Mano klaidos – mano gėda. Atsiprašau.
   Tu (daugiskaita nuasmenina žmogų), kaip supratau, nusimanai apie rašybą ir skyrybą. Tavo klaidos rodo tavo atsainų požiūrį į lietuvių kalbą.

   • Bartas:

    Aš irgi darau skyrybos klaidų. Labai daug. Aš kirčiuoju baisiai. Smetonienė mane “uždaužytų”. Bet , rašydamas atsiliepimą, įsijungių saugiklį. Negaliu laužyti duoto įžado, gerbti Lietuvišką Žodį ir pagaliau savę.
    O rašinėjančius ir kalbančius svetimais žodžiais pavadinčiau pralaimėjusiais, nugalėtais, pavergtais lietuviais.
    Va dabar tai man bus.

  • Artojas:

   Kai neturi prie ko prikibti , kimbi prie kablelio. Stalinas kai neturėdavo prie ko prikibti kibdavo, kad akys ne tap blizga Demagogų taktika.

   • Bartas:

    Tai aš ir sakau . Rašau su klaidomis ir kablelius dedu ne vietoje. Kalba eina apie Lietuvišką Žodį, o ne kibima dėl nieko. Kalba eina apie Šventą Lietuvišką Kalbą . Užsieniečiai mokosi Lietuvių Kalbą ne dėl to , kad sužinotų, ką dauguma”išsilavinusių” lietuvių ”informuoja, komunikuoja, komentuoja, emocijuoja, situacijuoja” toliau nespjaudysiu ir taip aišku.
    Na pasakykit , kad aš neteisus, kad esu neišsilavinęs kaimietis. Pulkit manę.

  • S:

   Kodėl Alkui blogai Delfio “statusas”? Taigi ten berods yra skaitomiausias puslapis. Tegul visi jo skaitytojai čia ir skaito, ir rašo atsiliepimus – kas nepatinka? 🙂 Apsikeis puslapiai vietomis. Aš nieko prieš. 😀

 10. Artojas:

  Kas griauna,kas vagia, o Iškauskas “sąžiningai” atidirbinėja……

 11. hmm..:

  kod4l niekas neanalizuoja Putino – Natanyahu santyki7?

 12. Kodėl niekas neanalizuoja, kodėl Putino kėgėbistinis Gasprom siurbia naujai atrastos naftos ir dujų telkinius prie Izraelio ir Sirijos krantų?
  kodėl ISIS vadovauja žd kilmės Al Bahdadi?Kodėl apie jo neva žūtį paskelbė IRANAS?
  Kodėl ISIS – Huseino armijos likučiai nevaro lauk iš Irako LUKOIL, kuris jau užgrobęs 80 procentų Irako naftos laukų? Juk LUKOIL priklauso Azerbaižianui, kurį valdo “musulmonas” buvęs Azerbaidžiano KGB vadovas Alijevas su sūnumi. Gal Alijevo musulmonų armija ir darbuojasi ISIS susidėjusi su Huseino armijos likučiais ir valo Iraką nuo “Vakarų įtakos”?
  kodėl nieks neanalizuoja gerokai pasikeitusių Rusijos- Izraelio santykių? Kad jie pasikeitė? Ar tada kai Obama sunaikino Ben Ledeną ir nebeliko preteksto nuolat melžti JAV “karo su terorizmu” pretektu po 8 milijardus kasmet? Obama nebeduoda pinigų, nori įkurti Palestinos valstybę. O gal kai Obama pakeitė ždvadovus Paaulio banke, Fedrezerve, TVF? kas taip įsiutino abi šias valstybes? Rusija kažkodėl nesitaiko į ISIS, tik į nuosaikią opoziciją…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: