P. Gylys. Prokuroro skyrimas: Prezidentė turėtų gerbti parlamentinę šalies sąrangą (31)

Povilas Gylys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Povilas Gylys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Po nepavykusio Editos Dambrauskienės skyrimo į Generalinio prokuroro postą, Prezidentė turi blaiviai įvertinti situaciją ir keisti savo elgesio su parlamentu strategiją. Ji Seimui turi teikti bent du kandidatus ir tie kandidatai turi būti kruopščiai atrinkti. Kandidatės stūmimas „buldozeriu“, nekreipiant dėmesio į viešojoje erdvėje pasirodžiusią neigiamą informaciją, buvo akivaizdžiai nedemokratinis Prezidentės poelgis.

Susiklosčius tokiai situacijai, reikėjo laikinai stabdyti Generalinio prokuroro skyrimo procedūrą ir tik įsitikinus, kad informacija yra neteisinga, tęsti procedūrą. Skubotas ir neargumentuotas kandidatės „išteisinimas“, kurio ėmėsi dabartinė Generalinės prokuratūros vadovybė, tik pagilino Seimo narių įtarimus, kad bandoma paskirti dar vieną „kišeninį“ prokurorą. Dauguma Seimo narių tam pasipriešino.

Kad būtų išvengta tokių atvejų ateityje, šalies vadovė turi vengti neskaidrių situacijų ir „rankų laužymo“ Seimo nariams. Pateikiant bent porą gerų kandidatų ir leidžiant Seimui iš jų rinktis, Generalinio prokuroro skyrimo klausimas išsispręstų. Lietuva žengtų žingsnį brandesnės demokratijos link.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

31 komentaras

 1. Taip:

  Šį kartą Gerb.P.Gylys pasiklydo savo vertinimuose.

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Su nepriklausomu prokuroru Lietuva turetu daug problemu, mat jam bylas reiketu iskelti prezidentei, ministrams pirmininkams, ministrams, Seimo nariams…. ir tiesiog nebutu kam valdyti Lietuvos. Dauguma valdzios sestu ilgam arba netektu postu. Tai kam tada valdziai nepriklausomas prokuroras? Geriausiai tai savo pareigas pagal valdzios uzgaidas atlieka geneoraliniai.

  • Svirba:

   kaip tamsta zinai kuris “proklausomas”, kiuris ne?
   uspaskis-grauziniene su savo “buhalterija” pasake?
   ar “teisingumo” paxiui nepatiko?
   ar “violetinei” venckienei-gyliui, partijai-gaujai kurios pagrindas kelios ZMOGZUDYSTES ?
   ar grazulis ?

   • Norėjau prieštarauti dėl Gražulio, kurs labai teisingai pasirodė kovoje prieš pederastus, bet žiūriu, kad jis kažko labai jau įsiaudrinęs prieš Prezidentę, kada gen.prokuroro skyrime pirčiojimams ne laikas ir ne vieta.

   • Juozas:

    Deja, tą žino tik ponas Dievas. Paradoksas, bet:
    – uspaskis-grauziniene – jų partija Europarlamente svarbiausiu nūdienos klausimu balsavo teisingai.
    -tas pats su ““teisingumo” paxiui ”
    -negi “violetinei” iš tikro tokį kelią iš anksto šaltakraujiškai susiplanavo, kad patektų į LRS ?
    -ar grazulis ? – na juokingas dažnai tasai, bet neretai koks teisus jis
    *************************

    O Svirbai neatrodo keista, kad Uspaskich’ą jau bene 4 metai “sodinam” cypėn, visi labai pasipiktinę tokie aniuolai, bet ne vienam nekilo TOKS klausimas:

    O IŠ KUR TIE MILIJONAI?

    Nustatyti, kryžmiškai patikrinti bendrovių buhalterijas etc tai juokų darbas. Gal atrastų, kad bendrovė XYZ atsivežė iš Maskvos čumadaną pinigų ar iš Minsko kokio?

   • Artojas:

    Tai kaip manai, kad Lietuvą sugriovė, išvogė ir praskolino Ustpackich su Graužiniene ir dar Venckienė….? Prezidentė dirba taip kaip ją mokė ir ant jos nėra ko pikti. Kaltinti reiktu “stumikus” , propagandistinę žiniasklaida ir apdurnintus rinkėjus.

 3. Akivaizdu, kad šitą seimą laikas išvaikyti: kaip nebuvo iki šiol ten nei vienos partijos, kuri dirbtų visuomenės daugumai, taip ir nėra.
  Laikas į seimą ateiti kitiems, kurie dirbs visuomenės daugumai, o ne klanams – visokioms mažumoms, kurie plešia šalį.

 4. O už ką tokią parlamentinę sąrangą gerbti, ar už tai, kad kai partija įsirango į Seimą, tai jos per 20 metų neiškrapštysi…

  Pagal Konstituciją Generalinį prokurorą skiria Prezidentė Seimo pritarimu. Tai vargu, ar tokiu atveju teikiant du asmenis į vieną vietą, ko pageideitų Gylys, teisiškai galvojant gali būti laikoma, kad kandidatas į Generalinius prokurorus Seimo pritarimui yra pateiktas. Juk Seimas gali pritarti abiems kandidatams, o dviejų į vieną vietą tai neskirsi. Susidaro padėtis be išeities. Taigi abu Gylio priekaištavimai abejotini.

 5. pensininkas:

  Dabar į Seimą reikia rinkti tik neparlamentinių partijų atstovus. Blogiau nebus.

 6. Juozas:

  Jeigu iš tikro JEDG daugiau kandidatų šiam seimui neteiks, tada … tada, iš tikro jai dzin mes, plebsas, ji galvoja apie aukštesnius postus, pvz. JTO “genseko”.

 7. Žaltys:

  Aš nemanau kad Gylys yra toks profesorius, dėl kurio rašliavų reikėtų kaip nors reaguoti. Yra daugiau ir neabejotinai aukštesnės moralės bei pozityviau dirbančių profesorių, kurie nuveikė reikšmingus Lietuvai darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: