Ketinama užbaigti situaciją, kai didžioji dalis investicijų suplaukia į Vilnių (4)

Euras ar Litas? | Alkas.lt koliažas

Alkas.lt nuotr.

Didesnė 2014-2020 metų laikotarpio Europos Sąjungos (ES) struktūrinių investicijų dalis turi būti nukreipta į regionus, kad šie prisivytų Vilnių ir didžiuosius miestus. Vienas iš būdų – ne didžiuosiuose miestuose vystomiems projektams būtų suteikiama daugiau balų vertinant jų paraiškas ES finansavimui gauti. Tokiomis mintimis dalijosi Panevėžyje susirinkę valstybės vadovai ir verslo bendruomenė.

„Šiomis ES investicijomis būtina skatinti regionų, nutolusių nuo sostinės ir kitų Lietuvos didžiųjų miestų, plėtros galimybes. Skatinant verslą regionuose būtina keisti verslumo priemones: pakraščių regionams pridėti balus, keisti koeficientus ir mokestines sistemas. Priėmus šias nuostatas sustiprėtų regionų konkurencingumas, būtų sukurtos naujos darbo vietos“, – sakė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija regionams jau numatė beveik 5 milijonas eurų investicijų: socialinio būsto programai bus skirta 3,364 mln. eurų, o socialinių paslaugų infrastruktūrai – 1,347 mln. eurų.

Regionams didesnį dėmesį žada ir Vidaus reikalų ministerija, kuri ketina numatyti investicijas silpniau išsivysčiusių gyvenamųjų vietovių, pripažintų tikslinėmis teritorijomis, vystymuisi.

„2014-2020-metų investicijos regionuose planuojamos naudojant naujus būdus – integruotas teritorines investicijas ir bendruomenės inicijuotą vietos plėtrą“, – sakė Vidaus reikalų ministerijos Regionines politikos departamento direktorius Arūnas Plikšnys.

Apie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociaciją.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija vienija daugiau kaip 1500 verslo įmonių ir organizacijų, kurios yra susibūrusios į penkerius rūmus, veikiančius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: