Bus paminėtas Romuvos šimtmetis (3)

Romuvos vėliava

Romuvos vėliava | romuva.lt nuotr.

Rugsėjo 26 d., 12-18 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje (Mickevičiaus g. 19) vyks Romuvos judėjimo šimtmečio minėjimas.

Šis renginys yra skirtas senosios lietuvių religijos pripažinimo 100-mečiui. Prieš šimtą metų Jonas Gediminas-Beržanskis–Klausutis buvo pirmas pripažintas senosios lietuvių religijos atstovu.

Minėjime bus apžvelgtas Jono Gedimino Beržanskio–Klausučio pastangų kelias siekiant, kad jis būtų pripažintas Senojo lietuvių tikėjimo išpažinėju. Bus prisiminta Kauno Romuvos istoriją, dalinamasi mintimis apie lietuvių prigimtinės religijos šaknis, skialbemi „Švyturys 2015“ apdovanojimo gavėjai.

Dienotvarkė

11.00−11.30 Žvakelių uždegimas ant Jono Gedimino Beržanskio-Klausučio kapo (Romainių kapinės, Kaunas).

12.00 Atidarymas (Kauno įgulos karininkų ramovė, Mickevičiaus g. 19, Kaunas).

Pranešimai:

12.20 Dr. Valdas Pūkas. Senojo lietuvių tikėjimo
atgimimo šimtmetis.
12.45 Vaclovas Mikailionis. Romuvos šaknys.
13.10 Paulius Stanišauskas. Kauno XX a. 9 deš. kraštotyrininku ir folklorininkų judėjimas.
13.35 Kęstutis Račkaitis. Pažinti Dievą ir tapti Švyturiu.
„Švyturys 2015“ apdovanojimai.

14.00−14.15 Pertrauka. Suneštinės vaišės.

Pasisakymai:

14.40 Algirdas Svidinskas. Iš praeities į ateitį.
15.00 Danutė Jasilionienė. Praeities ir ateities sąšauka šiandienoje.
15.10 Marija Pečkienė. Kauno baltų tikėjimo bendruomenė „Alka“. 15 veiklos metų.
15.20 Jūratė Mackonienė. Altonės piliakalnio stebuklai.
15.30 Eleonora Smieltoraitienė. Senojo Baltų tikėjimo išpažinėjai.
15.40 Rimas Pakeris. Kauno Santakos romuva.
15.50 Audronė Jodkonė. Saulės vartų romuva.
16.00 Virgilijus Avižonis. Romuvos sklaida.
16.10 Šarūnas Ašmantas. Romuviečių savišvietos būtinybė.
16.20 Dr. Daiva Šeškauskaitė. Kas mes?
16.30 Diskusijos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Gerbiamieji romuviečiai, Romuvos vėliavoje Saulė (Sauluva) turi suktis taip pat kaip ji, šiaurinio pusrutulio gyventojams, jau sukasi 2000 metų ir, kaip dar ji suksis iki šio tūkstantmečio pabaigos!!! Mūsų laikais prieš laikrodžio rodyklę Saulė sukasi tiktai pietinio pusrutulio gyventoajams. Sauluvos sukimosi kryptis yra vienas iš kertinių mūsų protėvių palikimo šulų!!! Šį klausimą būtina apsvarstyti jau šiandiena Kauno Karininkų Ramovėje!!!

  2. Romuvos šimtmetis jau paminėtas! Puiki iniciatyva! Mūsų senąjį bočių tikėjimą ne tiktai reikia gaivinti, bet reikia ir atgaivinti! Tačiau… Ar “gaivintojai” tam yra tinkamai ir visapusiškai pasirengę?! Manau, kad dar ne visiškai! Ar jie yra gerai susipažinę su mūsų protėvių tikėjimo esmę, jų dvasia, jų išprūsimu, jų išsilavinimu, jų erudicija, jų hierarchija bei valdymo struktūra?! Ar jie yra bent skaitę garbaus Lietuvos erudito, poligloto, proistoriko Česlovo Gedgaudo knygą “Mūsų praeities beieškant”?! Į šiuos bei į kitus panašius klausimus teatsako patys šio renginio organizatoriai. Beje, jeigu tokios kultūros ir tokio mąstymo žmonės kaip “Ženklas” yra jų tarpe, manau, nei jis, nei panašūs į jį Romuvai neatneš nei garbės, nei pažangos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: