Prezidentė: „Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties“ (3)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Neeilinėje Europos Vadovų Taryboje, kurioje dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, svarstomi strateginiai sprendimai migracijos krizei suvaldyti.

„Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties. Nors ir labai pavėluotai, pagaliau supratę, kad pasyvus pabėgėlių pasidalijimas ES viduje nėra panacėja, migracijos krizės imamės išmintingai ir iš esmės. Priimti sprendimai, patvirtintos aiškios kryptys padės kovoti ne tik su masinės migracijos  padariniais, bet ir su priežastimis bei kontroliuoti chaotiškus migrantų srautus“, – teigia Prezidentė.

EVT aptartame priemonių pakete – pirmiausia sprendimai nuosekliai stiprinti ES išorės sienų apsaugą ir pabėgėlių srautų kontrolę, plečiant ES išorės sienų valdymo agentūros „FRONTEX“ operacijas, stiprinant Europolo ir  Europos prieglobsčio paramos biuro pajėgumus.

Taip pat bus aktyviau vykdomas ir nelegalių migrantų grąžinimas į kilmės šalį. Kasmet pusei milijono nelegaliai atvykusių užsieniečių nurodoma palikti ES, tačiau tik 40 proc. jų parsiunčiami į savo kilmės šalis.

Atskirti karo pabėgėlius nuo ekonominių migrantų padės saugių šalių, t.y. šalių, kuriose negresia pavojus žmonių gyvybei sąrašas. Į šį sąrašą įtraukta Albanija, Bosnija, Makedonija, Kosovas, Juodkalnija, Serbija ir Turkija.

ES taip pat didins diplomatines pastangas konfliktų sureguliavimui Sirijoje, Irake ir Libijoje bei teiks didesnę paramą JT įkurtoms pabėgėlių stovykloms Jordanijoje, Turkijoje ir Libane.Tai sustiprins šių šalių galimybes priimti pabėgėlius iš Sirijos.

Iki milijardo eurų bus padidintas finansavimas JT Pasaulinei maisto programai, prie kurios solidariai su kitomis šalimis prisidės ir Lietuva.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

3 komentarai

  1. Arūnas:

    Ne karo pabėgėlių priėmimu ar nepriėmimu žmonės piktinasi, Kada kai kurie Lietuvos piliečiai sakė, kad Briuselio biurokratai neturi proto valdyti pabėgėlių srautus, tai jie buvo apšaukti Putino tarnais už “šeimininkų” žeminimą. Kai prof. A Butkus parašė ” “Kai jums namie trūksta vandentiekio vamzdis, pirmiausia skubate užsukti vandenį ir užlopyti įtrūkimą, užuot be perstojo sėmę ir sėmę pliaupiantį srautą ir dar pilstę jį kaimynams. Karalius nuogas – ES valdantieji užsiima Sizifo darbu ir verčia juo užsiimti mažesnes šalis, tarp jų ir Lietuvą.”. Tyla, nes valdžia lietuviškai skaityti nemoka. Dabar ir prezidentė sako:”Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties”. Kaip jos žodžius vertins, ar nuleis negirdomis?. Tai kaip, ar valdžiažmogiai ir toliau šlovins “mamos Merkel” ir Briuselio biurokratų veikimo strategiją ir taktiką ir lieps negalvojant vykdyti visus jų nurodymus? Ir kas iš ES “strategų” bus patraukti atsakomybėn už chaoso sukėlimą?

  2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    “Prezidentė: „Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties“” Sitoki sakini suprantu taip, kad Europos valdzioje yra visi vienodai kvaili, tame tarpe ir ponia prezidente.

  3. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Idomu ka gi veikia Europos valdzia, jei dar SIENU nekontroliuoja. Tai ka tokia valdzia gali sukontroliuoti? Tas faktas parodo, kad ES neturi realios valdzios…. chaosas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: