Penki Lietuvos europarlamentarai numatė 65 mln. eurų baudą Lietuvai už migrantų nepriėmimą (18)

Europos parlamentas

Europos parlamentas

Kaip jau buvo pranešta, šiandien Europos parlamente buvo pritarta Europos komisijos planui paskirstyti tarp ES valstybių narių 160 tūkstančių migrantų, iš kurių 1105 tektų Lietuvai. Tarp balsavusių už šią rezoliuciją buvo ir penki Lietuvoje išrinkti parlamentarai – socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas.

Prieš pasisakė tik trys Lietuvoje išrinkti parlamentarai. Vienas iš jų, Valentinas Mazuronis, pakomentavo, ką šis sprendimas reikš Lietuvai.

„Pasiūlymas buvo daugiau nei nepriimtinas – jis labai labai žalingas. Tiesą sakant toks blogas, kad dar kartą supurtys visą Bendriją lygiai taip pat, kaip supurtė sprendimai laikinai vėl įvesti sienų apsaugą ir Vokietijos pagrasinimas taikyti finansines sankcijas toms šalims, kurios nenorės priimti per prievartą primetamų pabėgėlių skaičių,“ – teigia V. Mazuronis.

Pagal Europos parlamento patvirtintą planą, jeigu išskirtinėmis aplinkybėmis valstybė narė praneša, kad laikinai vienerių metų laikotarpiu negali visiškai ar iš dalies dalyvauti perkėlimo veikloje, – ji į ES biudžetą turėtų sumokėti 0,002 proc. BVP dydžio finansinį įnašą. Be to valstybės privalės reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius nurodyti, kiek asmenų gali būti greitai perkelti į jos teritoriją.

„Taigi, EP nariai mielaširdingai sutiko, kad valstybės kas tris mėnesius turės priimti vis daugiau pabėgėlių arba kitaip turės mokėti milžiniškus pinigus, – komentuoja V. Mazuronis. – 0,002 proc. BVP skamba labai nedaug, tiesa? Tačiau Lietuvai tai sudarytų daugiau beveik 65 mln. eurų! (220 mln. litų). Tokia suma parklupdytų mūsų šalį… Tai dabar teks sutikti su bet kuo, nes kitaip bankrutuosime?“

Parlamentaras priimtąjį sprendimą vadina absurdišku. „Šis sprendimas turės labai didelių rimtų pasekmių jeigu bus toliau vystomas per Europos Komisiją“, – teigia jis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Bandau susigaudyti su straipsnyje pateiktais skaiciukais. Tai imu domen, kad Lietuvos biudzetas 2015 metais yra apie 8 milijardai euru, o Lietuvos BVP yra apie 36 milijardai euru. Tai tokiu atveju 0,002 procento nuo 36 milijardu yra 0,72 milijonu euru, taciau tai ne tas pats kas 65 milijonai euru. Kazkur yra apie 100 kartu apsirikta! Gal prie to skaiciuko 0,002 nereikia zodelio proc.?

 2. S:

  Būtinai dabar reikia susimokėti šitą duoklę ir neimti nei vieno. Eikit pasiskolinkit, taigi dabar pigiau skolina, ar ne?! 😀 Pagaliau bankrutuoti kartais sveika, gal ir litą susigrąžinsime.

  Kitaip mums nuolat kas 3 mėnesius veš jau ne šimtais, o tūkstančiais, viso 10000-15000 į metus pradžiai, o paskui, spėju, sustos ties 25000-30000 arabų ir negrų kasmet – “Lietuvos pažangai, bendraeuropinėms vertybėms vystyti”.

 3. Juozas:

  1964 m. anekdotas – SPECIALIAI alkas.lt redaktoriams.

  Apie bėgimo rungtynes tarp TSRS ir JAV lyderių TASS pranešė taip:
  “Nikita Sergiejevičius Chruščiovas atbėgo antras, o Džonas Fitdžeraldas Kenedis priešpaskutinis”

  Tiems kas nesuprato prie ko čia anekdotas. Ogi prie to, kad ir šiame straipsnyje SĄMONINGAI neįvardyti kiti du europarlamentarai, balsavę prieš. Galima spėlioti, kad tai Tomaševskis ir Paksas. Gal – Uspaskich. Negi Landsbergis?! Ropė?

  Apgailėtina.

 4. Rimas:

  Kuo toliau tuo labiau skęstame savo išrinktų valdininkų valia, manau likę du yra R.Paksas, vyras su stuburu ir deja Tomaševskis vykdąs nuosekliai savo tikslus.

  • Kemblys:

   ,,vyras su stuburu” – tu čia apie Borisovą?

   • Juozas:

    o vis dėl to su stuburu. Paksas. Tik žemaitis ir galėjo išlaikyt neišprotėjęs to visuotino puolimo. Užtat tatos anūkas skystoks , deja. Deja. Senelis nepabijojo prieš sovietų imperiją atsistoti, o anūks – kaip uodegą pabrūkęs, net paburnoti prieš briuselinius valdžiaunykus nedrįst.

    • Kemblys:

     Žemaičiai, kiek žinau, gyvena Žemaitijoje.

    • Juozas:

     deja, Juozai, visai nepataikei. Visi matėme, kaip “Vertoliotčikas” statė mūsų Pirmajį asmenį į nepadorią pozą ( dėl to man iki šiol gėda už mus visu). Pakso komentaras buvo : Lietuvos žmonės, tai, ką jūs matote – yra visai ne tai, ką jūs matote. Apgailėtina . Lukašenką tokį Borią mikliai būtų paslėpę taip, kad jo daugiau niekas nerastų . Tuomet gerbčiau Paksą kaip pilietį, ginantį Savo valstybę.

 5. dzūkas:

  kaip bebūtų absurdiška ir net juokinga, prieš balsavo ir Valdemaras Tomaševskis

 6. Juozas:

  Prieš pasiūlymą balsavo „tvarkiečių“, „darbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovai Rolandas Paksas, Valentinas Mazuronis ir Valdemaras Tomaševskis.

  Iš viso už balsavo 372 europarlamentarai, prieš buvo 124.

  Lietuvos konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis, valstiečių ir žaliųjų atstovas Bronis Ropė, „darbietis“ Viktoras Uspaskichas posėdyje nedalyvavo.

  G.Landsbergio padėjėjas Jonas Survila BNS sakė, kad europarlamentaras neeiliniame EP posėdyje dalyvauti negalėjo, bet „būtų palaikęs partijos poziciją ir balsavęs už“.

  Taigi, taip pone Jonai.

 7. wikswa:

  O, agurkų ekspertams buvo leista pakelti rankas? Koks pasitikėjimas iš Šulco ir Junkerio pusės :)))

 8. Šituos Lietuvos kenkėjus: socialdemokratus Zigmantą Balčytį ir Viliją Blinkevičiūtę, liberalus Petrą Auštrevičių ir Antaną Guogą, konservatorių Algirdą Saudargą, reiktų paskelbti nepageidaujamom personom. Eičiau piketuot prie jų biurų Vilniuj

 9. Ignas:

  Nežinia kaip jau čia skaičiuota, bet 0,002 proc. yra viena penkiasdešimttūkstantoji dalis (1 iš 50,000). Lyginant su Lietuvos 2014 m. BVP, tai išeina viso labo 726 tūkst. Eur bauda (36,309 / 50,000 = 0.72618 mln. Eur). Tiek galima ir sumokėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: