EP pirmininkas grasina panaudoti jėgą prieš šalis nepritariančias pabėgėlių kvotų įvedimui (video) (33)

martynas-sulcas-stopkadras

Martynas Šulcas | stopkadras

Rugsėjo 11 d. kalbėdamas Vokietijos televizijos ZDF eteryje vokietis, Europos Parlamento pirmininkas, socialistas Martinas Šulcas (Martin Schulz) pagrasino jėgos panaudojimu prieš valstybes, kurios nenori pritarti pabėgėlių kvotoms. Šie Europos Parlamento pirmininko žodžiai susilaukė audringo atgarsio Višegrado šalių spaudoje, o ypač Lenkijoje.

ZDF eteryje M. Schulcas rėžė:

„Ultranacionalistų Europa – jei ji laimės, ji taps jų Europa ne tik šiuo klausimu, bet ir daugumoje kitų.  Mums reikalinga Europos bendruomenės dvasia. Ir reikalui esant ji turi būti primesta jėga. Negali būti taip – ir aš priklausau tiems žmonėms, kurie taip sako – kad XXI globalizacijos amžiuje, globalias problemas spręstume nacionalizmu. Reikiamu metu turime kovoti ir pareikšti, kad reikalui esant, pasieksime savo būtent kova“.

Savo ruožtu Austrijos kancleris Verneris Feimanas (Werner Fayman) ragino įvesti finansines sankcijas Vengrijai ir kitoms Rytų Europos šalims, ES narėms, nenorinčioms priimti pabėgėlių pagal privalomas kvotas. V. Feimans pasiūlė tokioms šalims sumažinti finansines išmokas iš struktūrinių ES fondų.

Kaip žinia, Europos Sąjungai priklausančios šalys yra pareiškusios, kad nepritaria ES siūlomoms privalomoms pabėgėlių kvotoms: Čekija, Lenkija, Vengrija, Slovakija, Rumunija. Lietuva taip pat linkusi nepritarti privalomoms migrantų kvotoms. Nors rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetas pritarė Vyriausybės sprendimui priimti į Lietuvą Europos Komisijos siūlomus 1105 migrantus, tačiau pasisakė prieš privalomas migrantų kvotas.

Dar šių metų gegužės mėnesį kuomet eurobiurokratai Lietuvai siūlė priimti tik tik 200 nelegalių migrantų o vėliau migrantus priimti pagal kvotas Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad privalomų kvotų įvedimas ES šalims prieštarautų teisinei praktikai ir teigė, kad sprendimai dėl pabėgėlių priėmimo turi būti priimami savanoriškumo pagrindu.

Ypač griežtą nusistatymą nelegalių migrantų priėmimo klausimu demonstruojantis Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas rugsėjo 12 d. kalbėdamas vokiečių laikraščiui „Bild“ perspėjo, kad jeigu nevaldoma migracija greitai nebus sustabdyta Europoje musulmonų bus daugiau nei krikščionių ir ES praras savo tapatybę.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. Rita:

  kur mus įkišo valdiažmogiai su alumi ir skalbimo milteliais dviejų dienų referendume?tai es laisvų valstybių savanoriška sąjunga?

 2. Rita:

  kur mus įkišo valdiažmogiai su alumi ir skalbimo milteliais dviejų dienų referendume?ar es laisvų valstybių savanoriška sąjunga? aš sakau NE priverstiniam imigrantų apgyvendinimui Lietuvoje.

  • Diedas:

   Jeigu mūsų nebūtų “įkišę” į šitą sąjungą, tai seniai būtume kitoje, esančioje į rytus nuo mūsų. Koks ten lygis, koks gyvenimas, kokia ekonomika ir kiek ten pabėgėlių azijatų privisę labai nesunku įsitikint ne skaitant šlovinančius straipsnius pagrindinėse informacijos priemonėse, bet nuvažiavus ir pažiūrėjus savomis akimis.
   Tai visai netoli.

   • S:

    Jeigu ir būtume kitoje, tai per tokius baudžiauninkus kaip pats. Daug jūsų priviso, šuniškos tarnų prigimties padarų. Jums kad tik būtų kokia nors sąjunga, ištroškę svetimų valdymo. NIEKUR mes nebūtume ir būtume laisvi, Lietuvos NEPRIKLAUSOMA valstybė, jei nebūtų tokio mastymo. Aš jau mačiau atsiliepimus, kad kai musulmonai paims viršų, “mums reiks vėl bėgti pas Putiną, kad suteiktų pagalbą”. Čia tokio veikėjo, kaip Tu mastymas. GĖDA jūs Lietuvos!

 3. Pikc:

  Pagal viską, šito veikėjo kalbą turėjo pabaigti arba “Sieg heil!”, arba “Ura, tavarišči!”. Atsižvelgiant į to padaro politines pažiūras, sakyčiau, antrasis variantas tiktų labiau. 🙂
  Sajūūūz nerušyyymyyy respuuublik svaboooodnych… 🙂

 4. Rimas:

  Aš taip pat sakau NE priverstiniam emigrantų apgyvendinimui Lietuvoje

 5. Juozas:

  “Mums reikalinga Europos bendruomenės dvasia. …” + ” kad XXI globalizacijos amžiuje, globalias problemas spręstume nacionalizmu. ”

  Logika kur?!
  Europos bendruomenės dvasia- pirmiausia krikščioniškų šaknų kultūra.
  Nacionalizmu spręsti globalias problemas, taigi, jau sprendė jas taip- Nur für Deutsche.

  Nedaug tereikia vaizduotės, kaip XXI a. šią problemą spręstų NSDAP.

 6. Reikia pabėgėliams nustatyti atitinkamą krikščionišką tvarką, kurios būtų privalu laikytis. Pvz., kad jie privalėtų būti krikščioniškai evangelizuoti ir pakrikštyti, krikščioniškai gyventi ir konkrečiai kiekvieną sekmadienį būtinai dalyvauti bažnyčioje vykstančiose pamaldose ir t.t. Tokių prievolių kontrolė jiems būtų vykdoma vienos kartos gyvenimo trukmės. Nesilaikantieji šių reikalavimų būtų išsiųsti iš ES ribų į ten, iš kur buvo atvykę…

  Šiaip tai būtų geriau gauti finansines sankcijos negu pabėgėlius priimti…

  • Vytautas:

   Jeigu lietuvis net sudėjęs savo perkamas prekes ant konvejerio link kasos, tuščią krepšį nutrenkia bet kaip ir bet kur nekreipdamas dėmesio kad kitiems paskui jį stovintiems, irgi reiks kažkur tą krepšį padėt ..lyg po jo tebus ir tvanas…Manau kol nebus pagarbos kitiems ir elgesio taisyklėms, mes geriau niekad negyvensim.

 7. pasipiktinus:

  Tai tegu jis pats ir priima,o ne primeta savo valia visiems..

 8. remiux:

  Tokių juodašiknių Lietuvai tikrai nereikia. Pilna ir savų varguolių, keliančių materialines ir socialines problemas. Manau, jie čia ir nepritaps, nes jei neša kudašių iš Lenkijos tai ir Lietuvoje jiems bus per prastai, nes jų tikslas turtingesnės šalys, o gi Lietuva vos ne paskutinė, pagal gerbūvį, Europoje.

 9. Kemblys:

  Manau, jei neišsisuksime nuo svetimtaučių antplūdžio, reikia visomis išgalėmis stiprinti Tautos vidines jėgas. Svarbiausia nesusimaišyti su atvykėliais. Pamoką jau gavome – rusiškų antplūdis praeitą šimtmetį.
  Nusivyliau visų rūšių ‘tautininkais’, kurie tiesiog LAUKIA Lietuvą užgriūvančių negandų – jiems būtų eilinė proga rodyti, kad kažką veikia.
  Jėga prasideda nuo Tautos suvokimo. Tautos nesuvoksime, neapibrėžę Šeimos, Genties, valstybės ir pačio žmogaus sąvokų. Jei įveiksime šį uždavinį, padėsime pamatą PASAULĖŽIŪRAI. Trys – penki žmonės turėtų pasišvęsti ir išpinti painiavą, dėl kurios kyla laaabai daug beprasmių ginčų tarp tautiškai nusiteikusių žmonių. Tuos ginčus dar aštrina priešiškos Lietuvai jėgos ir BLOGIAUSIA savi kvailiai.

  • Gana kaltinti tautininkus ir visus kitus. Jau seniai kalbate apie tris – penkis žmones. Ar subūrėte? Ar kuriate?

  • Visos tos sąvokos filosofų yra senų senovėje apibrėžtos – tai žino kiekvienas, kuris mokėsi aukštojoje mokykloje.
   Nereikia išradinėti dviračio.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Per visa nepriklausomybes laikotarpi balsavau tik uz tautininkus, kai tik buvo imanoma, nes tie kurie suvokia tautos svarba, vieta ir idejas yra sio to verti. Reikia kaltinti greiciau tauta, kad neremia tautininku, nepapildo jos gretu. Pavyzdziui niekaip nesuprantu, kaip galima buti darba parcija nariu, kaip galima buti komunistu palikuoniu partijos nariu….. jau ir Tevynes Sajunga is esmes isdave Sajudzio siekius, nors jos gretose tikrai buta patriotu. Atsimenu, kaip TS treske is savo gretu tuos, kurie balsavo uz Sajudzio islikima IV Sajudzio suvaziavime, kuriame is esmes Sajudis ir buvo sunaikintas…. visokiu patareju kacu paslaugomis. O istreksti buvo Kauno Sajudzio tarybos pirminkas V.Nezgada ir Alfredas Smailys. Taip buvo suorgaizuoti istatai… kad tik labai zemai nusiklenke….. buvo toleruotini. Nieko naujo… atsirado pusiau sarasiniu nukopijuota nuo Rusijos rinkimu sistema, kad visada pergale svestu pasilenke buciuotojai. Is esmes be morales asmenys. Visoms Seiminems partijos sakau…. esate Lietuvos isdavikai, koloborantai, nes pritariate antikonstituciskam pusiau sarasiniu rinkimu istatymui, kas akivaizdziai suponavo visiska stagnacija politikoje, sunaikinamas teisingumas…. neturime to ka turetume turedami is esmes darbcia ir kantria tauta. Ivarote Lietuva i skolas…. praktiskai pravagiate Valstybe.

 10. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Kvotos kvotomis, visokios jegos panaudojimas parodo, kad pabegeliai yra ne zmones, o tik getu kaliniai, kurie paskirstomi ten kur bosui uzsinori. O pasirodo, kad pabegeliai yra zmones ir bega tai kryptimi, kuria nori! Bet to nenori nacionalistas Sulcas…. mat pabegeliai zino kur begti….. begti kur geriau, o geriau kaip Vokietijoje nelabai ir rasi!
  Kodel ponui Sulcui patinka getu sistema, tai jau cia kitas klausimas….

 11. ramas:

  Siaip tie patys lietuviai nuo nepriklausomybes atgavimo evakuojasi masiskai. Ir pagal proporcijas turbut lenkia sirijos pabegelius daug kartu. Ir lygiai tas pats su tauteiciais vakaruose – kur tik didesne koncentracija – ten ir vagystes, mustynes, nuzudymai, girtuoklystes ir t.t.
  Ir dar vienas dalykas – dar tik keli simtai metu atgal man rodos buvo laikas kai kiekvienas save gerbiantis vidutines klases atstovas – o tokiais manau save laiko visi be isimties sios diskusijos dalyviu – kalbejo tik lenkiskai, nes lietuviskai kalbeti gale tik runkeliai (valstieciai). Taip dar niekas nezino kaip pasisuks istorijos ir kaip pasikeis vertybes.
  O is kitos pusese – visi jus esate tik pseudo patriotai – parasineti, pakalbeti, plakata iskelti geriausiu atveju ar isreiksti koki susirupinima ir viskas.

 12. S:

  Na va, galima jau ruoštis pilietiniam karui Europoje. Noras paversti ES federalinėm Jungtinėmis Europos Valstijomis (kaip JAV) baigsis lygiai taip pat, kaip buvo JAV – pilietiniu karu, “federalistai” prieš “konfederatus”. Panašiai tada Pietų valstijas ženklino “rasistais”, dabar panašiai visus baltuosius nepritariančius prievartiniam sukryžminimui su kitom rasėm vadina “ultranacionalistais”. Skirtumas toks, kad dabar ES federacija yra labai aiškiai atitinkanti TSRS (dauguma ES valdžios – komunistai). Todėl Rytų Europoje jie pranašumo neturi, o šitas karas pasibaigs priešingai, negu JAV… 🙂 Aišku, galima palaikyti “konfederatus”, bet aš kariausiu už Lietuvos Nepriklausomą valstybę ir Kontituciją (tikiuosi bus toks “trečias frontas”). Ir tada reikia sunaikinti visus išdavikus, pradedant tarybiniais, baigiant europiniais, kad Lietuvoj svetimų žmonių daugiau kojos nebūtų. Nenorėjot Nepriklausomybės – bus karas. Taigi, daugiau – jokių sąjungų.

 13. Martynas:

  Dieve tu mano, manau laikas istoti is Europos Sajungos nes ji vis labiau primena Sovietu Rezima…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: