R. Alaunis. Kas ir kodėl sukėlė pabėgėlių humanitarinę krizę Europoje? (video) (80)

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

NATO šalių žiniasklaida per kelias dienas išplatino jūros bangų į Turkijos paplūdimio krantą išmesto nuskendusio Sirijos Kurdų pabėgėlio Ailano Kurdi (Aylan Kurdi) nuotrauką, kuri daugeliui žmonių sukėlė užuojautos pabėgėliams jausmą. Tačiau nuotrauka paskelbta Turkijos laikraštyje yra paprasčiausias falsifikatas. TV kanalai ta pačia dvasia dešimtis kartų rodė reportažus apie dešimtis tūkstančių iš Sirijos pėsčiomis plūstančių pabėgėlių į Europą. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas per Vengriją keliaujantiems pabėgėliams, kurios pastatyta spygliuota viela pasirodė esanti visiškai beprasmiška. Reaguodami į šiuos vaizdus Europos lyderiai ieškojo būdų, kaip padėti šiems pabėgėliams. Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras Antoniu Guteris (Antonio Guterres) iškart pasisakė apie visų ES valstybių narių privalomą dalyvavimą priimant pabėgėlius į savo šalis. Taigi, kur yra tikroji pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių sukeltos humanitarinės krizės Europoje problema?

Kodėl pabėgėliai į Europą bėga tik dabar?

Pilietinis karas Sirijoje prasidėjo 2011 metais. Irake ir Afganistane karai vyksta nuo pat JAV invazijos pradžios., t.y. daugiau, nei dešimtmetį. Kai kuriose Afrikos šalyse etninė nesantaika ir politinės represijos buvo paplitusios dar anksčiau.

Tačiau migrantų iš šių karo nualintų šalių prašančių prieglobsčio banga Europos Sąjungą pasiekė tik 2015 vasarą.  Kodėl migrantai plūsta į Europą tik dabar?

Daugelis šių migrantų ir pabėgėlių į Europą atvyko iš Turkijos pabėgėlių stovyklų į kurią pateko dar tada, kai 2011 metais JAV kartu su NATO pradėjo slaptą karą svetimomis rankomis prieš Siriją. Nuo Sirijos karo pradžios Turkija vykdė „atvirų durų“ politiką ir pas save lengvai priėmė apie 2 mln. Sirijos pabėgėlių, kurių stovyklų statyboms ir aptarnavimui išleido daugiau, kaip 6 mlrd. JAV dolerių. Ilgalaikėje strategijoje buvo numatyta sukurti saugų prieglobstį Sirijos šiauriniame regione. Taip buvo ruošiama buferinė zona būsimai NATO karo invazijai į Siriją siekiant nuversti prezidentą Bašarą Asada, kai dar nebuvo realios humanitarinės pabėgėlių krizės.

Tačiau dabar pabėgėliai iš Turkijos per Graikiją staiga plūstelėjo į Europą. JAV, Britaniją ir kitos NATO šalys gerai žinojo apie šią pabėgėlių krizę. Todėl nusprendė Turkijai pagelbėti atsikratant šiais pabėgėliais ir netgi padėti jiems keliauti gilyn į Europą. Pabėgėlių antplūdis susijęs ir su Turkijos politikos kurso pakeitimu. Turkijos sprendimą atsikratyti pabėgėliais įtakojo ir būsimi pirmalaikiai rinkimai įvyksiantys lapkričio mėnesį. Žinoma, Vakarai dėl didžiosios dalies pabėgėlių iš Sirijos kaltins prezidentą Asadą, kad pateisintų invaziją nuverčiant Asado vyriausybę. Jau dabar Prancūzija pareiškė norą bombarduoti Siriją dėl iš jos į Europą masiškai bėgančių pabėgėlių. Pabėgėliai yra paprasčiausiai naudojami kaip įkaitai išprovokuoti baimę ir pyktį visoje Europoje. Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameroonas pareiškė, kad geriausias būdas krizei spręsti yra ne priimti pabėgėlius, bet spręsti krizę pačioje Sirijoje, t.y. prisidengiant kova prieš ISIS nuversti Asado režimą.

Kodėl pabėgėliai bėga į Vokietiją?

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pabėgėliai iš Sirijos pradėjo plūsti į Europą buvo rugpjūčio mėnesį Vokietijos kanclerės Angelos Merkel paskelbtas įsipareigojimas priimti visus pabėgėlius, nepaisant to, kokiu būdu jie pasieks Vokietijos teritoriją.

Paprastai pagal ES migracijos taisykles pabėgėlis gali prašyti prieglobsčio tik pirmoje ES valstybėje į kurią jis pirmiausiai patenka. Tai reiškia, kad keliaudami sausuma migrantai iš Artimųjų Rytų gali įstrigti mažiau ekonomiškai klestinčioje šalyje pietų ar rytų Europoje. Tačiau atsižvelgiant į Sirijoje vyraujantį chaosą Vokietijos kanclerė Merkel pažadėjo visiems Sirijos pabėgėliams: jei sugebėsite fiziškai pasiekti Vokietiją, galėsite prašyti prieglobsčio Vokietijoje. Toks Vokietijos kanclerės Merkel pasisakymas prilygo ES migracijos taisyklių pažeidimui, todėl Berlynas vėliau bandė atšaukti Merkel pareiškimą. Tačiau, daugiau, kaip trys milijonai Sirų, kurie pabėgo iš savo tėvynės prieš ketverius metus priėmė tai, kaip Vokietijos kvietimą atvykti. Šiuo metu Vokietija planuoja sulaukti daugiau, kaip 800 tūkst. pabėgėlių.

Saugiausias ir lengviausias kelias šiems migrantams pasiekti Vakarų Europą yra žinomas Balkanų kelias, kuris veda juos beveik du tūkstančius kilometrų sausuma ir jūra per Turkiją, Graikija, Makedonija, Serbija, Vengrija ir Austrija. Vengrijos valdžia ėmėsi griežtų priemonių prieš migrantus kertančius Vengrijos teritoriją. Liepos mėnesį Vengrijai pažadėjus uždaryti pietines sienas su Serbija paskatino tūkstančius migrantų rinktis Balkanų kelią, prieš Vengrijai pastatant 3,5 metrų aukščio tvorą.

Migracija įgavo vis didesnį pagreitį. Migrantai pasiekę Vokietiją savo draugams ir giminėms likusiems namuose praneša, ko reikėtų vengti keliaujant į Europą. Kiekviename keliavimo etape migrantai palaiko ryšį per „Facebook“ ir mobiliuosius telefonus su tais, kurie jau nukeliavo arčiausiai  tikslo.

Prisidengiant Sirijos pilietiniu karu daugelis į Vokietiją vykstančių pabėgėlių yra iš kitų šalių, kuriose net nevyksta karai ir nevykdomas persekiojimas, todėl jie negalės pretenduoti į pabėgėlio statusą ir gauti finansinę paramą. Vengrija paskaičiavo, kad mažiausiai trečdalis migrantų besiskelbiančių, kad jie yra pabėgėliai iš Sirijos iš tikrųjų yra paprasčiausi ekonominiai migrantai ieškantys geresnio gyvenimo Europoje. Tačiau perkrautai ES migracinei sistemai išskirti, kurie yra tikrieji pabėgėliai ir kurie bus deportuoti užtruks ne vieną mėnesį. Vos tik užsiregistravę pirmoje šalyje pabėgėliai gali nelaukti teigiamo atsakymo dėl teisės būti Europoje, jie paprasčiausiai negrįš atgal, jei daugelis jų ir bus pripažinti ekonominiais, o ne politiniais  imigrantais. Beveik visoje ES sienų nėra.

Kodėl pabėgėliai bėga per Makedoniją ir Vengriją?

Tačiau, kodėl migrantai iš Pietinių regionų iš Graikijos toliau į Europos gilumą keliauja ne per Bulgariją (kuri yra ES narė) ar musulmonišką Albaniją, bet per Makedoniją, kuri net nėra nei ES, nei NATO narė? Kodėl neapsistoja Graikijoje iš kurios būtų lengva patekti į Italiją, o iš jos per Austriją tiesiogiai į Vokietiją?

Toks maršrutas nėra atsitiktinis. Jis parinktas Vakarų žvalgybų tarnybų. Ilgesnis maršrutas iš šiaurinės Graikijos dalies per Balkanus ir Vengriją verčia migrantus manyti, kad yra saugesnis. Kai kurių migrantų kelionės tiesiogiai yra finansuojamos ir nurodomos ISIS (Islamo Valstybės) teroristinės organizacijos, kuri kontroliuoja nafta turtingus okupuotus Sirijos ir Irako regionus.

Ilgesnis maršrutas palieka nuošalyje ES/NATO narę Bulgariją ir vieną pagrindinių JAV sąjungininkų musulmonišką Albaniją. Taip migrantų srautai yra nukreipiami į (stačiatikių) Makedoniją, Serbiją ir (katalikišką) Vengriją, kurios kritikavo ar atsisakė pritarti JAV sankcijoms prieš Rusiją. Vengrija taip pat priešinasi ES Komisijos spaudimui įsivesti globalistų sukurtą valiutą eurą. Po 2015 gegužės mėnesį Vašingtono inicijuotos JAV agento Zorano Zaevo vadovaujamos ir G. Soroso finansuojamos nenusisekusios „spalvotosios“ revoliucijos Makedonijoje, Vašingtonas inicijavo migrantų krizę Makedonijai.  Makedonijos šiaurinė dalis ribojasi su Albanijos kontroliuojamu musulmonišku Kosovu, o rytinė su Bulgarija. Abi šios šalys turi slaptų planų pasidalinti Makedoniją. Tačiau tam turėtų pritarti Makedonijos musulmonai, kurie šiuo metu yra taikūs. Tam tikslui tarp migrantų bėgančių į Europą yra įmaišomi ir ISIS islamo kovotojai. Tad migrantų krizė yra Jungtinių Valstijų dirbtinai sukelta krizė, kelianti galimo karo grėsmę Balkanuose. Islamo radikalizmas Balkanuose didėja per Serbijoje įkurtą „Wahhabistų“ ir „Raudonųjų Rožių“ grupuotes, Makedonijoje per islamo ekstremistų grupuotę „Tarikat“, o Kosove per Al-Qeda grupuotes. Tuo tarpu ES/NATO narė Bulgarija nesuinteresuota ISIS teroristais, kurie jau dabar į šalį veržiasi apsimetę pabėgėliais. Neseniai ISIS grupuotė (Islamo Valstybė) paskelbė, kad kartu su pabėgėliais į Vakarų Europą sėkmingai pravežė 4 tūkst. slaptų ISIS ekstremistų.

Reikėtų priminti, kad ISIS teroristinę organizaciją sukūrė JAV specialiosios tarnybos, kad ši nuverstų Sirijos prezidento Assado vyriausybę.  Sirijos pilietinio karo pradžioje Kataras spausdino ir platino padirbtus Sirijos pasus Al-Qaedams džihadistams Vakarų žurnalistams prisistatantiems kaip „sukilėliais“, o ne užsienio samdiniais  Dabar padirbti Sirijos pasai yra pardavinėjami ne Sirijos migrantams, kurie tiki, kad šie pasai padės lengviau patekti į ES, o ISIS kovotojams. Daugelis ES šalių narių, tarp jų ir Lietuva dėl uždarytų Sirijos ambasadų ES, neturi galimybės patikrinti paso tikrumo.

Vengrijos ministras Viktoras Orbanas atmetė ES Komisijos pasiūlymą kiekvienai šaliai priimti pabėgėlių kvotas. Vietoj to Vengrija pradėjo statyti 3,5 metrų aukščio tvoras pasienyje su Serbija ir buvo smarkiai sukritikuota Vokietijos ir Prancūzijos vadovų. Netrukus Vengriją užplūdę pabėgėliai nesunkiai įveikė aukštas užtvaras. Tuo pačiu metu Bulgarijos statomos tvoros pasienyje su Turkija niekam neužkliuvo.

Migrantai iš Pakistano Vengrijoje šaukdami „Allah Akbar!“ puola pabėgėlių centrą

Ar pabėgėlių antplūdis atsitiktinis ar iš anksto planuotas?

Plūstantys į Europą pabėgėliai, tai nėra atsitiktinio karo Artimuosiuose Rytuose ar Afrikoje pasekmė. Europa susidūrė su didžiausiu po II-ojo Pasaulinio karo pabėgėliu antplūdžiu. Irako, Sirijos, Libijos ir Šiaurės Amerikos šalyse sukurstyti karai iš kurių bėga žmonės yra sąmoninga JAV vyriausybės strateginė doktrina – chaosas. Chaoso strateginę doktriną galima būtų apibūdinti kaip paprasčiausią būdą užgrobti šalies gamtinius išteklius neužimant objekto, bet per ilgą laiką sugriaunant šalį. Be valstybės negali būti ir kariuomenės. Be priešo armijos nėra pralaimėjimo rizikos.

Chaosas, tai ne atsitiktinumas. Chaosas Europoje, tai JAV tikslas. JAV – Prancūzijos sukeltas karas Libijoje buvo iš anksto laukta šio karo Libijos migrantų antplūdžio pasekmė. Libiją valdant Muamarui Kadafiui žmonės masiškai nebėgo iš Libijos. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos priimtos rezoliucijos 1970 ir 1973 visiškai nesiekė apsaugoti civilius Libijos gyventojus, bet greičiau juos sunaikinti ar priversti palikti šalį. Taigi, toks yra JAV armijos, NATO aljanso ir JTO, kurias kontroliuoja JAV, strateginis valstybių naikinimo tikslas. ES bendradarbiauja su JAV kolonizuojant Artimųjų Rytų  ir Afrikos šalis prisidengiant demokratijos skleidimu. Pabėgėlių iš Irako, Sirijos, Libijos, Afrikos, Nigerijos ir Malio nebėga nuo savo šalies diktatorių, kurių ten nėra, bet nuo dirbtinai sukelto chaoso tose šalyse. Pačios Jungtinės Valstijos imigrantų lengvai neįsileidžia. Todėl pabėgėlių sukelta humanitarinė katastrofa Europoje Jungtinių Valstijų nejaudina.

Vis didėjančios migracijos problemos tuo pačiu kelia ir ekonomines problemas pabėgėlius priimančioms ES šalims. Lietuvos kolaboracionistinės vyriausybės užmerkusios akis besąlygiškai ir lengvabūdiškai toliau vykdo „Didžiojo brolio“ Vašingtono ir Briuselio nurodymus.

Migracija – kolonijinės tvarkos ir globalizacijos pasekmė

Deja, tai nėra nauja nesuvaldoma migrantų antplūdžio banga. 1992 metais, kuomet ES buvo tik 15 valstybių narių, kurioje gyveno 380 mln. gyventojų, ES turėjo pas save priimti daugiau, nei 672 tūkst. pabėgėlių. Taigi, dabartinė kelių šimtų tūkstančių pabėgėlių banga tenkanti dabartinei 508 mln. ES gyventojų populiacijai jau nėra tokia didelė. Eurostat 2014 metų duomenimis, daugiau nei du trečdaliai imigrantų sudarė vyrai. Pasak jų deklaracijų, daugiau nei pusė iš jų buvo tarp 18 ir 34 metų amžiaus. Po 2011 metais JAV surežisuoto „Arabų Pavasario“ migrantų bandančių per Viduržemio jūrą patekti į ES padvigubėjo ir 2014 metais išaugo iki 626 tūkst.  Mažiau, nei trečdalis iš jų yra pabėgėliai iš karo zonos: 20 proc. Sirai,  7 proc. Afganai ir 3 proc. Irakiečiai. Kiti du trečdaliai nėra atvykę iš karų nusiaubtų šalių, didžioji dalis jų yra ekonominiai migrantai.

Kitaip tariant, migracijos reiškinys tik nežymiai susijęs su „Arabų pavasariu“ ir karais. Tai yra žmonės, kurie palieka savo šalį ir ieško laimės turtingesnėse šalyse.

Šis migracijos reiškinys nuo 1992 iki 2006 metų sulėtėjęs, vėl smarkiai suaktyvėjo. Šiuo metu imigrantai per metus sudaro 0,12 proc. Europos gyventojų, ir esant tokiai tendencijai artimiausiu metu kels pavojų visai ES.

Vokietijos Pramonės Federacijos pirmininkas Ulrichas Grilo (Ulrich Grillo) tikisi, kad dėl pabėgėlių sukurtos krizės į Vokietiją atvyks apie 800 tūkst. imigrantų, kurie papildys reikalingą pigią darbo jėgą, nors tai draudžia ES įstatymai.  Panašiai kalba ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas Robertas Dargis, kuris sako, kad tuštėjanti Lietuva galėtų priimti 50 tūkst. pabėgėlių ir to net nepajustų. Tuo tarpu dabartinė Europos ir Lietuvos populiacija yra gerai išsilavinusi ir kvalifikuota, o atvykstančių imigrantų – ne. Tačiau pramonininkams reikia pigios darbo jėgos.

Dabar dėl migrantų pabėgėlių iš užsienio daug diskutuojama, tačiau imperinių valstybių ir toliau vykdoma viena ir ta pati migracija skatinanti politika – karas ir globalizacija. Istorijoje niekas nepasikeitė.

Statistika

Tik 20 iš 12 tūkst. žmonių, kurie kirto sieną 2015 rugsėjo 5-6 d. savaitgalį prašė suteikti prieglobstį Austrijoje. Likusi didžioji dalis jau persikėlė į daug turtingesnę Vokietiją, kurioje gaus: nemokamus drabužius, maistą, būstą, sveikatos priežiūrą ir kas mėnesį 143 € pašalpą (Austrijoje tik 40 €).

Vokietijoje, prieglobsčio prašytojų atvykti į šalį skaičius per vieną mėnesį pirmą kartą viršijo 100 tūkst. Vokietijos pareigūnai teigia, kad 20 tūkst. migrantų ir pabėgėlių atvyko į šalį per savaitgalį rugsėjo 5-6 d.

Daugumai migrantų galutinė atvykimo šalis yra Vokietija ir Švedija dėl didelių socialinių pašalpų ir dėl šių šalių kvietimo priimti neriboto skaičių pabėgėlių. „Atvirų durų“ imigracijos politika gali pritraukti milijonus musulmonų į Europą iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos.

Šimtai musulmonų pabėgėlių atsiverčia į Krikščionybę, stengiantis pagerinti savo šansus prašant prieglobsčio patvirtinimo. Pagal Islamą, musulmonai, kurie atsivertė į Krikščionybę yra kalti dėl išdavystės kaip nusikaltimo, už kurį baudžiama mirtimi. „Atsivertėliai“ mano, kad Vokietijos pareigūnai leis jiems pasilikti šalyje, jei jie bus įtikinti, kad pabėgėliai bus nužudyti, jei jie bus išsiųsti atgal į jų kilmės šalis.

Per aštuonis 2015 metų mėnesius į Europą atvyko apie 500 tūkst. pabėgėlių. Į šį skaičių neįtraukti neregistruoti pabėgėliai. Prognozuojama, kad metų pabaigoje šis skaičius padidės iki 1 mln.

Remiantis Tarptautinės Migracijos Organizacijos (TMO) 2015 rugsėjo 3 atnaujinta statistika 2015 metų sausio – rugpjūčio mėnesiais į ES atvyko 364 183 migrantų.  Palyginimui per visus 2014 metus į ES atvyko 280 tūkst. migrantų.

Of the total maritime arrivals, 245,274 arrived in Greece, 116 649 in Italy, and 2 166 arrived in Spain. The top countries of origin are: Syria, followed by Afghanistan, Eritrea, Nigeria, Albania, Pakistan, Somalia, Sudan and Iraq.

Jūra atvyko: į Graikiją – 245274, Italiją – 116,649, Ispaniją – 2166 pabėgėliai. Pabėgėlių kilmės šalys yra: Sirija, Afganistanas, Eritrėja, Nigerija, Albanija, Pakistanas, Somalis, Sudanas ir Irakas.

Remiantis ES Sienų Valdymo Agentūros FRONTEX duomenimis per 2015 metų pirmuosius septynis mėnesius sausuma per Turkiją į Graikiją ir Bulgariją atvyko 132 240 migrantai. Pagrindinės migrantų kilmės šalys: Sirija, Afganistanas ir Pakistanas.

Daugumas migrantų nekalba angliškai ir neturi prie savęs dokumentų. Todėl, pvz. Čekijos valdžia migrantus žymi flomasteriu ant jų rankų užrašant ID numerį.

Per pirmuosius penkis 2015 metų mėnesius prieglobsčio prašytojų Suomijoje dauguma buvo ekonominiai migrantai, o ne pabėgėliais iš karo zonų.

Graikijoje Lesbos saloje buvo dislokuoti kariai dėl kilusių susirėmimų su migrantais ir pabėgėliais, kurių į salą atvyko apie 15 tūkst.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbán‘as pasiūlė siųsti šalies kariuomenę prie pietinių sienų su Serbija sulaikant pabėgėlius ir migrantus.

Italijoje 18-metų prieglobsčio prašantis pabėgėlis iš Dramblio Kaulo Kranto vardu Mamadou Kamara kaltinamas nužudęs vyresnio amžiaus porą Sicilijoje. Kamara buvo išgelbėtas Viduržemio jūroje birželio 8 ir su kitais migrantais atplaukė į Katanijos uostą.

Makedonijoje, kurioje gyvena tik 2 mln. gyventojų kas dieną įveikdami užtvaras per sieną iš Graikijos perbėga 3000 – 3500 migrantų.

Šimtai musulmonų migrantų šaukia „Allahu Akbar“ („Dievas yra didis“), atmeta Raudonojo Kryžiaus maistą platinamą Makedoniečių kariuomenę, nes maistas yra pagamintas ne pagal islamo šariato teisę.

Į Europą plūsta ne 150 tūkst. migrantų, kuriuos ES Komisija nori paskirstyti ES narėms pagal kvotas. Į Europą plūsta dešimtys milijonų migrantų. Nes imigrantų veržimasis yra begalinis.

Pabaigai

Europoje vyksta Didysis Tautų kraustymasis pagal Vašingtono sukurtą scenarijų tyliai pritariant Briuseliui.  Tai atsitinka tada, kai imperijos sunaikina viską, kas yra už jos ribų. Sugriautų tautų gyventojai išstumti iš savo šalies galiausiai persikrausto į imperiją ir vėliau ją pačią sunaikina. Tai buvo viena iš priežasčių dėl ko žlugo Didžioji Romos imperija.

Masinis pabėgėlių antplūdis į Europą, tai Europos civilizacijos pabaigos pradžia.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

80 komentarų

 1. Civilizacinių pokyčių, atmainų, lūžių ar kiek raiškiau karo padarinių o k u p a c i n ė atmaina,
  – UŽĖMIMAS kitaip; laikinas užėmimas atbėgus, ir…
  (bėgti toliau, likti ar grįžti).

  Grynų gryniausia pasakų simbolika, – rinktis atvykėliui vieną iš trijų ir t a p t i – kuo;
  – BĖGLIU.. TOLYN (ir kurlink)
  – ATVYKĖLIU ČIA, IR SUVISAM,
  – REPATRIANTU (namo, bet tik kada… namo)

  Atsakymai bus tik… 2100 m. vadovėliuose.

 2. Pikc:

  Siūlyčiau atsargiau alkui publikuoti straipsnius autorių, jau “pasižymėjusių” savo koloradiniais išsišokimais (pvz. https://matricalietuvoje.wordpress.com/category/ramunas-alaunis/ ar http://revoliucija.org/2015/02/20/ramunas-alaunis-ukraina-valstybe-sukurta-vokietijos-isardyta-jav/ – “Kijevo chunta patariama JAV CŽV į rytų Ukrainą siunčia ultra-nacionalistų grupuotės „Dešinysis Sektorius“ smogikus, kurie vykdo taip vadinamą „antiteroristinę operaciją“ prieš sukilėlius, besipriešinančius Kijevo chuntai. Taigi, kodėl neo-fašistinė Kijevo chunta tikisi JAV ir NATO šalių karinės pagalbos? Kodėl buvusi vieningi Ukraina byra į atskiras respublikas?” Įspūdinga, ne? 🙂 Tai paaiškina to veikėjo teorijas apie amerikonų agentus, diriguojančius nelegalų srautus per nepatinkančias šalis beigi tyčia keliančius keliančius chaosą eurosajūze. 🙂
  Beje, sako, sąmokslo teorijoms žmogelis polinkį jau nuo seno turi – dar nuo istorijos su Borisovu laikų (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/jborisova-pakvietes-studentas-gali-buti-pasalintas-is-universiteto.d?id=4120407).
  Yra tikrai normalių, protingų žmonių straipsnių šituo Europos kolonizacijos klausimu – ar tikrai verta koloradų paistalus skleisti?

 3. Skalvis:

  Jo, prie propagandinių kvaišalų įpratusiam lietuviui, nuo tokių straipsnių gali prasidėti lomkės 🙂 Išblaivėjimo kelias nelengvas , oi nelengvas …
  p.s. Dar pridėčiau, jog daug įtakos turi įtampa tarp JAV ir Vokietijos. JAV pinigų spausdinimo mašinos nebe atlaiko tempo, kuriuo Vokietijos eksportas generuoja pajamas Vokietijai. Iš čia didžiulė grėsmė doleriui valiutų kare .

 4. Kom2:

  islamistai net be vieno patrankos šūvio „migrantais-pabėgėliais“ ima (okupuoja) nublerbėjusią ir jiems talkinančią (!!!) nukvakusią Europą… „Migrantai-pabėgėliai“ – Trojos islamiškieji arkliai… O Rusija tuo tikslu turėjo vargo, siuntė „žaliuosius žmogeliukus“…

 5. Perkūno Paukštis:

  Lietuvoje galėtų ir turėtų būt priimta maždaug 4000 emigrantų, ir tai numatyta. Gera žinia ir ta, kad dauguma jų bus iš Sirijos ir dar kažkokie Emiretijiečiai – (neištariu). Tai puikios tautos, darbščios, draugiškos, jų tikėjimas panašus į mūsų lietuviškąjį (pagoniškąjį). Tie žmonės pasiryžę dirbti už 1-2 eurus per valandą. Jie savo pagoniškose maldose bus labai dėkingi tiems, kas jų neatstūmė.
  ——–
  Taigi, LT sekmadieniniams nukrikščionėjusiems tinginiams teks susitaikyti su “kitatikiais” ir toliau dejuoti, ir TURĖTI SĄŽINĖS BENT KIEK !!!

 6. Pikc:

  Juokingiausia, kad tie vatnikai labiausiai pasitarnauja tiems patiems kosmopolitiniams globalistams: jie sušokę bet kokią pasvertą (ir visiškai pelnytą) eurosajūzo ar “didžiųjų demokratijos nešėjų” amerikonų kritiką tuojau paskandina savo koloradinių kliedesių sraute, ir jau tada neobolševikiniams kosmopolitams net argumentuoti nieko nereikia – užtenka pirštu bakstelti: “pažiūrėkite, KAS TOKIE čia kritikuoja”. Ir viskas, darbas atliktas – nes su koloradine fauna nė vienas bent sveiko proto trupinius išsaugojęs žmogus “vienoje valtyje” sėdėti nenori. Veiksminga, sakyčiau. Tad kam IŠ TIKRŲJŲ dirbate, koloradikai? 🙂

 7. Diedas:

  Tokios bukos rašliavos seniai neskaičiau. Net Delfyje to nerasi. Pasijaučiau lyg gyvenčiau gūdžiame kaime už Uralo 1978 metais.
  Supuvo rugiai-kalta Amerika. Apsnigo nenukastas bulves-kalta Amerika. Parduotuvėje jau mėnuo nebuvo pieno- Amerikos imperialistai išgėrė. Visa šalis prasigėrė- Amerikos įtaka .
  Šis straipsnis tokio pat lygio.

 8. Anykščiai:

  jei jau Alkas spausdina tokius kreivus straipsnius – nustosim skaityt… gaila pasimetusio portalo….
  Tada atvirai parašykit, kad esat priešiškas ES ir NATO portalas, kad jums yra žinomas Lietuvos kelias į klestinčia ateitį be Europos, be NATO. Aprašykit tokią savo viziją — ir bus aišku… Dabar tas vaikiškas blaškymasis nuo pagonių laužų, socialistų – iki acto garintojų pranašyščių, jau daro Jums didelę gėdą…
  Atsargiau gerbiamieji… Vienas reikalas yra gint Lietuvos raštą — kitas reikalas leist tūlam nesusipratėliui įžeidinėt laisvąją demokratiją. Toks vaizdas, kad ir ne kuriems Alko vyrams “prie ruso buvo geriau”… ar bent jau “ramiau”… Ne tuo keliu pasukot gerbiamieji, ne tuo…

  • Pikc:

   “Tada atvirai parašykit, kad esat priešiškas ES ir NATO portalas, kad jums yra žinomas Lietuvos kelias į klestinčia ateitį be Europos, be NATO.” – Na, pirmiausia, tai neobolševikinis eurosajūzas – ne Europa, nereikia demagogijos. 😉 Ir tiek sajūzo, tiek NATO politiką kritikuoti galima ir reikia – tai nėra “šventos karvės”. Pačios idėjos (atitinkamai, ekonominė Europos valstybių sąjunga ir gynybinė sąjunga) yra geros, bet, va, įgyvendinimas (atitinkamai, vis labiau sovietų sajūzą primenančios neomarksistinės “federacijos” kūrimas ir “demokratijos nešimas” ten, kur jos niekas neprašė) – toli gražu ne visada, todėl ir kritikuotinas. Bet nereikia kraštutinumų. Apskritai, pastebėjau, kad tiek liberastai, tiek koloradai niekaip nesugeba įsisąmoninti, kad yra daugiau, negu du iki idiotizmo kraštutiniai požiūriai – “jeigu rasieja blogai, tai reiškia, kad eurosajūzas – nepriekaištingai gerai” arba “jeigu eurosajūzas blogai, tai reiškia, kad rasieja – nepriekaištingai gerai”. Antra vertus, jei sugebėtų, tai būtų ne, atitinkamai, liberastai ir koloradikai, o normalūs, psichiškai sveiki žmonės. 🙂

 9. Lietuvis:

  Kur autorius neteisingai parašė? Kritikuoti JAV nereiškia tarnauti Rusijai. Gaila kad mūsų valdžia tokia bestuburė, daro viską ką centras liepia.

  • Diedas:

   Atsilikai tamsta nuo laikmečio. Centras buvo sovietmečiu ir jo visi klausydavo. Centras ir šiais laikais gyvenima reguliuoja Rusijoje, kuriai pats tarnauji.
   O kad mūsų valdžia bestuburė tai tiesa. Tarnauja komunistinėms kiaulėms privatizuotojams. Visi įstatymai kuriami, kad ta neteisėtai pralobusi gauja lobtų, visas Žiniasklaidos lojimas tik tam.kad nomenklatūrinis mokesčių rojus nesikeistų.

 10. Juozas:

  Pasirodo, yra dar baisiau, negu maniau. Belieka guostis Merfiu – negali būt taip blogai, kad negalėtų būt dar blogiau.

  • Pikc:

   Teip – jau kai dėjo “pravdū-matuškū”, tai dėjo! Gaila, kad ne kirilica… 🙂

   • Juozas:

    Ar pačiam niekad neatėjo tokia mintis, kad būtent vengrai, čekai/slovakai, lenkai (kažkiek) – būtent tie, kurie žygiais, o ne žodžiais priešinosi Tarybų Sąjungai dabar kartais pasišakoja ir Europos Sąjungoj? Juk tai taip akivaizdu.
    Galva žmogui duota gi ne vien tam, kad į kaklą neprilytų.

    “Kažkas ne taip šioj karalystėj” – kalbėjo kadais toks danų princas.

    • Juozas:

     Tiesiog puiki tiesmukiškumu Europos ateities ILIUSTRACIJA – nuo 9-tos puikios muzikos minutės, patalpintas įrašas yotubėj kaip :

     “Albinoni’s Adagio in G minor (Karajan)”

    • Pikc:

     Nugi tiesiog DIDŽIULĘ naujieną pasakėte! O aš ir nežinojau… 🙂

     • Juozas:

      Naujiena būtų, jei pvz. tautininkai garbingai pasakytų – reikia ES ginkluotų pajėgų. Be JAV. 🙂

      Betgi jie negali. Doreliukai …

      • Pikc:

       Dėmesio! Dėmesio! Dėmesio! Atskleistas metų sąmokslas! Pasirodo, ne tik amerikosū agentaj, Afrikos nelegalus po Europą vedžioja, bet amerikosai dar ir finansuoja Lietuvos tautininkus! Sklinda kalbos, kad juodas barakas asmeniškai J. Pankai dorelius pervedinėja! Sensacija! 😀
       P.S. O eurosajūzo politbiurui pavaldžios ginkluotosios – puiki idėja! Ypač po visokių junkerių ir šulcų pareiškimų. 🙂

       • Pikc:

        Pardon – turėjo būti “ginkluotosios pajėgos”.

        • Juozas:

         ES ginkluotos pajėgos – tik LAIKO klausimas.
         Juk ne tik man, tokiam neišprusėliui, durna mintis lenda makaulėn- o kokį karą po IIPK yra laimėjusi JAV? Negi jų žvalgybose/tarnybose/štabuose vieni dundukai ?! O gal kaip tik toks ir yra tikslas- ne laimėti, o kruviną bardaką padaryti?
         Be to, JAV tikrai neužmiršo vieno iš ES tikslų – konkurencija joms – valstijoms.

         Gaila, kad tautininkai neturi tokio vado, kaip Antanas Smetona. Jis šioj situacijoj tiesiai/šviesiai aiškindamas plebsui ir tautai situaciją paimtų valdžią jau kituose rinkimuose.

 11. LosAngeles:

  Straipsnis geras, su nuorodomis i anglakalbe interneto erdve. Uzveda ant minciu, ir bematantiems tik dvi spalvas, panasu, nelabai suprantamas… Gaila.

  • Pikc:

   Kad ten dvi spalvos ir tėra – oranžinė ir juoda. 😀
   O jei rimtai (drįstu kartotis) – yra tikrai vertingos Vakarų apskritai ir eurosajūzo ar JAV konkrečiai kritikos, bet jos reikia ieškoti NE “gavarit moskva” stiliaus rašliavose.

   • LosAngeles:

    “gavarit moskva” stiliaus rašliava galima pavadinti bet ka… Autorius daves nuorodas, del to straipsnis ir yra idomus. Ir kuri is ju, tamstos nuomone, yra minetojo stiliaus?

    • Pikc:

     Na, pvz. “Po 2015 gegužės mėnesį Vašingtono inicijuotos JAV agento Zorano Zaevo vadovaujamos ir G. Soroso finansuojamos nenusisekusios „spalvotosios“ revoliucijos Makedonijoje, Vašingtonas inicijavo migrantų krizę Makedonijai.” Ir šaltinis įdėtas. O jame parašyta, kuo remiasi šita teorija: “открива Андреј Корибко, политички аналитичар и новинар во руската новинска агенција “Спутник””
     (“teigia Andrej Korybko, rusų naujienų agentūros “Sputnik” politologas ir žurnalistas”). ITIN patikima, ne – juk kas kas, bet rusai tai jau TIKRAI nemeluos? 🙂
     Apie “giliamintiškas įžvalgas” (kad “Chaosas, tai ne atsitiktinumas. Chaosas Europoje, tai JAV tikslas.”, kad nelegalų antplūdžio “[…] maršrutas nėra atsitiktinis. Jis parinktas Vakarų žvalgybų tarnybų.”, kad nubaustų “amerikosams” nepaklusnias valstybes, ar kad “amerikosai” įmaišo tarp pabėgėlių teroristų, kad sukeltų krizę Balkanuose), kurios kuo laisviausiai galėtų kaboti bet kuriame rasiejos propagandiniame kanale (ir greičiausiai ne tik kabo, bet iš ten ir paimta) jau sakiau. Ir beje, ŠITOMS “įžvalgoms” jokių šaltinių nepateikiama (gal dėl to, kad iškart būtų aišku, IŠ KUR jos paimtos? ;)).
     Suskubsite pasakyti, kad straipsnyje yra ir teisingų faktų. Be abejo. Jokia propaganda nebus veiksminga, jei joje bus VIEN kliedesiai. O, va, kai jie įpinami tarp tikrų faktų – poveikis visai kitas, nes kyla pagunda manyti, kad “jei jau A yra teisybė, tai vadinasi, ir B bus teisybė”. Todėl reiktų įvertinti bendrą autoriaus poziciją (tai padės suprasti, KODĖL jis tą rašo), o ir šaltinius vertinti atsargiai (KAS tai per šaltiniai ir KAS iš tiesų juose rašoma). Kaip ir sakiau, tiek JAV, tiek eurosajūzo politika tikrai nusipelnė daug kritikos – bet koloradinė propaganda NĖRA kritika. Atvirkščiai – apsimesdami objektyviais kritikais, koloradiniai propagandistai ne tik diskredituoja pačią Vakarų kritiką, bet ir klaidina patiklesnius žmones, linkusius manyti, kad “mano priešo priešas visada yra mano draugas”.
     P.S. Greita paieška “kvadratinėmis raidėmis” gūglėje ne tik pabėrė visą krūva rusiškų puslapių su panašaus pobūdžio teiginiais, bet ir nurodė vieną pagrindinių šaltinių – tokį veikėją, pavarde Duginas (jam priklauso ir “США несет с собой хаос” autorystė. Vienžo, neoriginalus drg. Alaunis, visai neoriginalus. 😉

     • LosAngeles:

      Nu taip, viena nuoroda ‘issifravote’ 🙂 O kuo netinka sios:
      https://themuslimissue.wordpress.com/2015/09/04/family-of-drowned-toddler-aylan-kurdi-had-been-given-free-housing-in-turkey-while-fathers-story-is-full-of-holes/
      http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-07/hollande-readies-syria-air-strikes-as-response-to-refugee-crisis
      http://www.zerohedge.com/news/2015-05-23/secret-pentagon-report-reveals-us-created-isis-tool-overthrow-syrias-president-assad
      http://www.bbc.com/news/world-europe-34024734
      ir t.t. ???
      Kitas klausimas, kylantis nuosekliai ‘einant’ tolyn: ar propaganda uzsiimdineja tik rasieja (kaip tamstele vadinate)? O ‘demokratisku vakaru’ saltiniai, kuriais vadovaujantis formuojama oficiali nuomone Lietuvoje, propaganda neuzsiimdineja??? Bijau kad atsakymas vienareiksmiskas… Tai kodel toks pasipiktinimas rasiejos propaganda, kai kitos puses propaganda nei kiek ne mazesne. Hm???
      Bet vat bedele, is cia kyla dar vienas klausimas…. 🙂 O tai ‘rasiejos’ saltiniai tiesos pasakyti negali? Butent apie tai, apie ka vakaru saltiniai nutyli? Hm…. Nu turbut atsakymas vel vienareiksmiskas. Juk ir pats sakote, kad ‘..Jokia propaganda nebus veiksminga, jei joje bus VIEN kliedesiai..’. Kitaip tariant ‘rasiejos’ saltiniuose galima rasti tiesos apie vakaru darbelius? Ar kazka ne taip supratau… Bet jeigu taip, tai kodel jie is karto atmetami, vietoje to kad pabandyti pagalvoti apie tai kas vyksta? Pats rasote ‘..tiek JAV, tiek eurosajūzo politika tikrai nusipelnė daug kritikos..’, ir klausimas kodel kazkas vadinamas ‘koloradu’ vien todel, kad remiasi ‘rasiejos’ saltiniais. visa info is ju puses atmesti kvaila, kadangi abi puses itin gerai mato viena kitos klaidas, bet nelabai nori pripazinti savuju. Vat vieni apie kitus tegu ir papasakoja… 🙂
      Labai gaila, bet tamstos metodui apriori atmesti visa info is ‘rasiejos’ saltiniu pritarti nematau prasmes…

      • Pikc:

       Hmm… arba tamsta neperskaitėte mano komentaro iki galo, arba nesupratote. Jei jau perskaitėte, kad “jokia propaganda nebus veiksminga, jei joje bus VIEN kliedesiai”, tai reikėjo tęsti ir toliau – būtumėte dar vieną sakinį perskaitęs, nebūtų kilę ne itin gudrių klausimų. O jei būtumėte ir komentaro pabaigą pasiekęs, tai ir svarstymų apie kremlinės propagandos “naudingumą” būtų nereikėję. 😉
       Galiausiai, jei būtumėte nepatingėjęs pažiūrėti į pirmame komentare pateiktas nuorodas, būtumėte išvengęs nusišnekėjimo “klausimas kodel kazkas vadinamas ‘koloradu’ vien todel, kad remiasi ‘rasiejos’ saltiniais”.
       Na, bet jei norite ryti propagandos kabliuką vien dėl to, kad ant jo sliekas užmautas – ką gi, skanaus! Žiū, ilgainiui pats patapsite sėkmingu koloradinės propagandos retransliatoriumi (tiesa, rublių greičiausiai nemokės ;)).
       P.S. “Argumentas”, kad “ką rasieja daro, nesiskaito, nes Vakarai daro tą patį” jau seniai iki koktumo nuvalkiotas (bet vis dar valkiojamas) kremlinės propagandos ir jos retransliatorių. 😉

       • LosAngeles:

        Perskaiciau ponuli, perskaiciau tamsteles komentara… 🙂 Ir dar karta perskaiciau… Ir nieko, klausimai nedingo. Belieka pasikartoti: kuo blogiau ryti ‘rasiejos’ propagandos kabliuka, nei vakaru propagandos kabliuka? Supaprastinsiu uzduoti, gal tamstelei bus paprasciau…
        (Neivertinau slieko skonio, gal vakarietiskas sliekas tamstelei skanesnis? … Na bet tai jau skonio reikalas, o rezultatas tas pats- kabliukas prarytas)

        • Pikc:

         Na, jei jau iš kelinto karto perskaičius nepavyko suprasti – reiškia, tuščiai bandžiau aiškinti. 🙂 Na, nedidelė bėda. Dar kartą linkiu skanaus. Beje, jei jau taip, vis dėlto siūlyčiau “išminties beigi teisybės” semtis iš originalų – visokių regnum.ru ar Dugino “įžvalgų” – užuot retransliuotą versiją virškinus – tokiu būdu atsistosite ant vieno laiptelio su koloradikų “matiugalnykais”, o ne laipteliu žemiau, kaip dabar. 😉
         Beje, vis dėlto, kad ir tamstelei galų gale nors kiek “susišviestų”, iki primityvumo supaprastinsiu atsakymą į tą taip smarkiai knietintį negudrų klausimą: bet kokį propagandos kabliuką ryti yra debilizmas, o pasirinkimas “jei amerikosai irgi varo propagandą, tai rusiška – nieko tokio, todėl aš juos ir renkuosi” yra tiek negudru, kad, kaip ir sakiau, tokios faunos sukoloradėjimas – nedidelė bėda: kaip sako, nei čia praradimas, nei ten atradimas, nes aniems toks gerbėjas didelės naudos neduos – “kiaurų” pas juos ir taip pilna, tai vienu daugiau ar mažiau… 😉

         • LosAngeles:

          Hm… Na bent jau pabandete atsakyti. 🙂 Nors kuo geriau dryzuotai zvaigzdeta propaganda uz raudonai zvaigzdeta atsakymo kaip ir nera??? Tik paveblenimas ‘..bet kokį propagandos kabliuką ryti yra debilizmas, o pasirinkimas “jei amerikosai irgi varo propagandą, tai rusiška – nieko tokio, todėl aš juos ir renkuosi” yra tiek negudru..’. Taip, negudru, tai kodel taip darote? Nebent tai skonio reikalas. Tokiu atveju jums ‘skanaus’ taip pat.
          Pabaigai (pilnam): varo popaganda visi, ir nieko nesirenku (tamsteles ziniai), o ka vieni apie kitus pakalba- tai aktualu (del minetu anksciau priezasciu). Kadangi musu oficiozas remiasi zinome kurios puses nuomone, tai apie tam tikrus dalykus be abejo nutylima. O apie juos niekas kitas geriau nepapasakos kaip kita puse… Kamzkam tai kiaurumas? 🙂 Tiek to, kaip sakete vienas kitas toks ‘..didelės naudos neduos..’. O vat pilnas gali duoti 🙂 Sekmes tamselei darbuojantis

          • Pikc:

           “Taip, negudru, tai kodel taip darote?” – Net smalsu patapo, kas per dalykas suvartotas buvo, kad tokia “įžvalga” kilo. 🙂
           “O apie juos niekas kitas geriau nepapasakos kaip kita puse…”- va, čia ir yra kiaurumas, kai vietoj objektyvių šaltinių renkamasi propagandos kanalai. Aišku, jei esate įsitikinęs, kad, išskyrus koloradinę propagandą, niekas teisybės apie Vakarus nerašo… 🙂

 12. Bartas:

  Alauni! Ar girdėjai, kad nemažai rasijanų laivų linijų persikėlė darbui į Viduržemio jūrą . Ten labai neblogi pinigai, vežant pabėgėlius į ES.

 13. Skalvis:

  Tikrai, labai sunku susigaudyti kas tikrai teisus ir kas čia protingiausias. Bet galim labai lengvai išsiaiškinti. Lengva aptarinėti, tai kas nutiko jau. Bet išminčius atpažystamas iš gebėjimo nuspėti ateitį. Tat, pabandykim nuspėti kas nutiks. Esu tikras, jog tada niekas neabejos kas teisus, o kas tik nori toks atrodyti. Taigi:
  1. Kaip bus sprendžiamas pabėgėlių klausimas ?
  2. Kas dėsis Sirijoje ?
  3. Kas dėsis Irane kitais metais ?
  4. Kaip bus sprendžiama Putino problema ir ar pavyks?
  5. Kaip kis Dolerio kaina.
  6. Kaip kis naftos kaina?
  7. Ar Moldova atiteks Rusijai?
  Nepamirškit paminėti kada, kas įvyks ar vyks, jei vys.
  p.s. Kas bus kitas Lietuvos prezidentas ?

 14. Atgalinis pranešimas: R. Alaunis. Seimo rinkimai falsifikuotos demokratijos sąlygomis. Kodėl neišrenkama gera valdžia? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: