N. Puteikis. Ką daryti su pabėgėliais iš Sirijos (9)

Naglis Puteikis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis. O Europos sąjunga iš dalies prisideda prie šių priežasčių:

Dabartinė pabėgėlių banga plūsta pirmiausia iš Sirijos. Sirijoje prieš karą gyveno 22 milijonai gyventojų. JTO Pabėgėlių komiteto duomenimis per ketverius metus 11 mln. sirų paliko savo namus, iš jų:
7,2 mln. persikėlė į kitą Sirijos vietą;
2 mln. į Turkiją;
1,1 – į Libaną;
0,6 – į Jordaniją;
0,25 – į Iraką (daugiausia į Irako Kurdistaną);
0,13 – į Egiptą.

Turkijos ir Irako Kurdistano vyriausybės jau antri metai prašo iš JTO, JAV, ES pagalbos dėl pabėgėlių išlaikymo, nes skundžiasi, kad jų nebeišlaiko, nes trūksta pinigų. Pvz.Turkijos prezidentas Erdoganas nurodo, kad pabėgėlių išlaikymas Turkijai kainavo šešis milijardus JAV dolerių, o iš kitų šalių ir tarptautinių organizacijų gavo tik pusę milijardo JAV dolerių paramos, likusius turėjo nuimti nuo savo piliečių ir skirti pabėgėliams ir kad Turkijai tai pernelyg didelė našta.

Spėju, kad tęsiantis kovoms Sirijoje pabėgėliai tiesiog nebetelpa Turkijoje ir Libane, iš ten ir pajudėjo jų milžiniški srautai.  Gal ir Turkijos vyriausybė pradėjo nebepriimti į stovyklas.

Vadinasi, reikia nutraukti karą Sirijoje. O sukilėlius pirmiausia finansuoja sunitiškos arabų valstybės, kurios beje, pabėgėlių nepriima. Manau, kad ši banga yra sukelta organizuotai iš Sirijos prezidento Bašaro al-Asado pusės, nes ji plūstelėjo būtent po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje (puiki gynybinė priemonė, nes JAV ir ES taip pat prisideda prie sukilėlių finansavimo). Taip pat ir Turkijos nebedraugiškas elgesys su pabėgėliais, nes persipildė stovyklos iš vienos pusės, o iš kitos pusės Turkijai nepatinka, kad dalis ES šalių finansuoja kurdus Irake ir ypač Sirijoje, kurioje garbinamas kurdų Darbininkų partijos lyderis Odžalanas, o jį Turkija laiko didžiausiu teroristu.

Asadą galima suprasti – sunitiškos arabų valstybės finansuoja prieš jį kovojančius Islamo valstybę ir Al Nusra frontą, JAV ir dalis ES – tą patį Al Nusra, Laisvosios Sirijos armiją ir kurdus, kurių dalis kartu su Laisvąją Sirijos armija plečia teritorijas net ten, kur negyvena kurdai (nors kurdai su Asadu nekariauja, bet plečia savo autonomiją, kurios anksčiau nenorėjo Asadas).

Bet kokiu atveju Asadas yra teisėtai išrinktas prezidentas, kaip ir Sirijos parlamentas, o sukilėlius finansuoja kaimynai, JAV, dalis ES, tapdami agresijos viena iš priežasčių (analogija su Ukraina – Rusija finansuoja separatistus).

Rusijos elgesį smerkiame, o Sirijos sukilėlių elgesio – ne – dvigubi standartai.

Ką daryti?

1. Štai čia Lietuvos Vyriausybė ir Prezidentė, mano galva, privalo pradėti reikalauti iš JAV ir ES didžiųjų valstybių, kad nustotų finansuoti sukilėlius ir kad būtų sudarytas analogiškas Minsko susitarimui toks pats taikos susitarimas tarp Asado ir sukilėlių – taip sustos pabėgėlių banga.
2. Tegul pirmiausia maksimumą pabėgėlių pasiima tos ES šalys, kurios teikia ginklus Laisvajai Sirijos armijai;
3. Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius ir bėgančius nuo karo – pastaruosius priimkime;
4. Bet kokiu atveju visi pabėgėliai stengsis iš Lietuvos pabėgti, nes čia didėja skurstančių, nes visos didžiosios Lietuvos partijos skatina turtinės nelygybės didėjimą ir nieko nedaro, kad ji mažėtų ir kad būtų mažinamas skurdas Lietuvoje.
5. Siūlau skurstančius Lietuvos piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių.

P.S.: Aš pats esu pasiruošęs priimti gyventi pabėgėlių šeimą bet kuriuo atveju.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Skalvis:

  ”… po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje…” – Maskvoje, manau , jiems buvo pasakyta, jog rusai gavo iš jav ko norėjo ir daugiau jų nerems. Bent jau akivaizdžiai. Visiems tapo aišku, jog artėja pragaras ir Asado galas. Pragaras, koks ištiko kitose arabų pavasario šalyse, ten nuvertus kai kam ne iki galo ištikimas valdžias. Nesunku numatyti, jog Iranas bus kitas, nors naiviai tiki, kad jav laikysis žodžio ir paliks juos ramybėj. Kas paskui ? Rusija ? Ką darysim su tais pabėgėliais? Jų bus daugiau nei ukrainiečių 🙂 visai rimtai (-:

 2. Skalvis:

  Beje: ir kas nors kiek raukia 🙂 politikoje, puikiai supranta, jog, va tada, ir spręsis Vilniaus, bai Jo krašto likimas . Na, žinoma, roges ruošk vasara 🙂 .Ką ir regim.

 3. Priimk Nagli kiek tik tu nori bet mums nesiūlyk…

 4. Juozas:

  “Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis. ”

  Seras Vinstonas jau prieš kelis metus būtų susivienijęs su Putinu, Asadu ar pačiu velniu – ir Islamo valstybės būtų nelikę net kvapo.

 5. Perskaičiau:

  Puteikis šį kartą akivaizdžiai nerangiai šoka į jau “nuvažiuojantį” traukinį. Surašė senai žinomus dalykus supratęs kokia yra visuomenės nuomonė. Ir surašė visiškai primityviai akivaizdžiai dar kartą parodydamas, kad jis kaip buvo rajono mąsto politikas toks ir liko .

  Nerašyk geriau, Nagli tomis temomis kurios yra tau per sudėtingos .

 6. Ei:

  Asile, lietuvių šeimą geriau priimk. Viskas aišku, eilinis Lietuvos išdavikas! Jokio mano balso daugiau gyvenime negausi NIEKADA.

 7. zolandas:

  1.Susitarimas SNO tarp JAV,Rusijos del laisvu ir kontroliuojamu tarptautiniu organizaciju atstovu, rinkimu Sirijoje.2.Neziurint kas laimes rinkimuose Sirijoje,-JAV,ES,Rusija padeda ginklais,o gal net armijomis bendromis jegomis pribaigti Islamo kalifato valstybe.Pasibaigus karui,dalis is pabegeliu gali grizti atgal is Europos i savo tevyne(galima ir priversti).3.Susitarimas tarp Rusijos,Ukrainos ir ES,paskelbti Lugansko ir Donbaso teritorijas autonominemis.4.Nutraukti visas sankcijas is JAV,ES Rusijos puses.Laisvi, kontroliuojami Prezidento rinkimai Rusijoje.Anaujinimas geru santykiu tarp JAV,ES ir Rusijos.Sakysite utopija?Altenatyva-CHAOSAS IR BRANDUOLINIS KARAS….

 8. Švedijos karališkoji šeima priėmė pabėgėlį į namus ,deja neteko nei pabėgėlio nei karališkų brangenybių.PIRMYN DRAUGAS PUTEI?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: