„Kino pavasaris“ sugrąžino į mokyklos suolą ir pristatė rudens renginius (0)

Algirdas Ramaska_kinopavasaris.lt

Algirdas Ramaska | kinopavasaris.lt nuotr.

Rugsėjo 4 d. buvo pristatyti „Kino pavasario“ rudens renginiai ir festivalio salėje parodyta bulgarų drama „Pamoka“. Lotynų Amerikos dienos „IN LATINO“, Šarūno Barto naujausio filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera, „Geriausios 2015 metų KANŲ LIŪTŲ reklamos“ ir „Italų kino klasikos vakarai“ – tik dalis „Kino pavasario“ naujojo sezono renginių.

„Visą vasarą „Kino pavasario“ salėje rodėme šių metų festivalio programos filmus. Tai tęsime ir rudenį. Tad bet kurią dieną, užsimanę pažiūrėti gerą filmą, užsukite į mūsų salę“, – su renginio svečiais pasisveikino Algirdas Ramaška ir pristatė artėjančius renginius.

Mokyklinis suolas, lenta, kardeliai, vadovėliai, sąsiuviniai pristatymo aplinką puošė ne tik dėl prieš kelias dienas prasidėjusių naujų mokslo metų, bet ir dėl „Kino pavasario“ salėje rodomo filmo „Pamoka“. Pasižiūrėti jo pakviesti ir renginio svečiai.

„Vienintelis mano diplomas – istorijos mokytojos. Šeimoje turiu du mokytojus, daug draugų – pedagogų, tad žinau, kad šiandien šios profesijos žmonėms išties nelengva. Filmas „Pamoka“ tai labai originaliai perteikia. Tikimės, kad ši drama išprovokuos diskusijas, kurios bent šiek tiek pagerins mokytojų gyvenimą“, – renginio metu kalbėjo festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Pasak „Pamoką“ pristačiusio Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus, ji – labai stiprus kandidatas į EP teikiamą LUX prizą. Šis apdovanojimas skiriamas filmams, kurie atskleidžia Europos aktualijas ir kuria regiono tapatybę. „Pamoka“ pateko į 2015 m. LUX pretendentų trejetuką. Nugalėtojas paaiškės lapkričio 25 d. Strasbūre. „Ši drama labai aiškiai perteikia mūsų aplinkos aktualijas. Dėkoju V. Ramaškienei, kad rodant „Pamoką“„Kino pavasario“ salėje aktualizuojamos mums svarbios temos. Išmokite šios dienos pamoką, aptarkite ją namuose ir nedarykite klaidų, kurių neišvengė filmo veikėjai“, – savo pristatymą užbaigė P. Auštrevičius.

„Kino pavasario“ ruduo:

  •  kraują kaitinančios Lotynų Amerikos dienos IN LATINO (Vilniuje spalio 1-4 d.);
  • asmeniškiausio Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera (Lietuvos kino teatruose nuo spalio 9 d.);
  • „Geriausios 2015 metų KANŲ LIŪTŲ reklamos“ (Lietuvos kino teatruose nuo spalio 20 d.);
  •  „Italų kino klasikos vakarai“ (Vilniuje ir Kaune spalio 23-29 d.).

„Kino pavasario“ salėje šį rudenį taip pat bus rodomi šių metų festivalio žiūrovų pamėgti filmai: Berlyno kino festivalyje sužibėjusi brazilų drama „Antra mama“, kulinarinė istorija apie Peru nacionalinį herojų „Atrandant Gastoną“ ir kulinarinė kelionė į idėjų ir kūrybos visatą „Vakarienė kaip sapnas“.

„Kino pavasario“ salės repertuaras čia.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: