N. Venckienė bylinėjasi su Lietuva dėl neišmokėtos Seimo nario algos (4)

neringa-venckiene-alkas.lt-nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugsėjo 2 d. posėdyje išnagrinėjo administracinę bylą pagal Neringos Venckienės prašymą priteisti jai iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Seimo, atlyginimo nepriemoką.

N.Venckienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama priteisti jai iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Lietuvos Respublikos Seimo, atlyginimo nepriemoką (29 916 EUR) už laikotarpį nuo 2013 m. gegužės mėnesio iki 2014 m. birželio 19 d. Ji taip pat prašo priteisti jai vidutinį darbo užmokestį už uždelsimo laiką ir 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos. Pasak pareiškėjos, Seimas, neišmokėdamas ir sustabdydamas jai Seimo nario atlyginimo mokėjimą, pažeidė įstatymo nuostatas. Kaip teigia N. Venckienė, Seimo valdyba turėjo teisę tik vienu trečdaliu sumažinti atlyginimą, bet ne stabdyti ir visai nemokėti, nes ji Seimo narės pareigas vykdžiusi tinkamai – paruošdama ir pateikdama Seimui 45 įstatymų projektus.

Seimo nuomone, vien tai, kad tuo laikotarpiu, kai Seimo kanceliarija sustabdė atlyginimo mokėjimą, N.Venckienė pateikė Seimui įstatymų projektų, nereiškia, kad be pateisinamos priežasties nedalyvaudama Seimo posėdžiuose, ji tinkamai vykdė Seimo nario pareigas. Atsakovas pabrėžia, kad N.Venckienės veiksmus netinkamai vykdant Seimo nario pareigas įvertino ir Konstitucinis Teismas, pripažinęs, kad šiais veiksmais ji sulaužė priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Savo sprendimą šioje administracinėje byloje teismas skelbs rugsėjo 21 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: