L. Asadauskaitė – Europos čempionė! (video) (8)

penkekovininke-asadauskaite-olimpine-cempione-alkas-lt-nuotr

Laura Asadauskaitė | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 23 d. Bate (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Lietuvos penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė iškovojo aukso medalį.

L. Asadauskaitė finale surinko 1371 tašką. Sidabro medalį laimėjo prancūzė Elodi Klouvel (Elodie Clouvel) surinkusi, 1368 taškus, bronzos medalį  – vokietė Lena Šioneborn (Lena Schoneborn) – 1361 taškai.

L. Asadauskaitė Europos čempionato auksą iškovojo ketvirtąjį kartą.

Finale rungėsi 36 penkiakovininkės.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Mintis:

  Kaip nuostabu.Sveikinam,didžiuojamės,džiaugiamės kartu.

 2. Kemblys:

  ,,Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Pieras de Coubertenas įkvėptas senosios penkiakovės, sukūrė šiuolaikinę penkiakovę, kuri jungia technines rungtis – šaudymą, fechtavimą, jojimą kartu su jėgos ir ištvermės reikalaujančiomis rungtimis – plaukimu ir bėgimu. P. de Coubertenas išrinko šias sporto šakas remdamasis padavimu apie karį, kuris turėjo perduoti žinią. Karys kovėsi pistoletu ir kardu, jojo žirgu, tačiau jo žirgas krito ir jis turėjo plaukti per upę ir bėgti, kad įvykdytų užduotį.”

  ,, Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės konkurentėms nepasisekė, kad varžybos jų sporto šakoje nesibaigia po trijų rungčių. Kai ateina laikas bėgti ir šaudyti, iš užnugario išnyra lietuvė, varžoves lenkianti it lenktyninis automobilis. Savo firminiu stiliumi sekmadienį Londono olimpinė čempionė nuskynė dar vieną pergalę, pasipuošusi Europos čempionato auksu.
  L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šįkart sudegino 59 sekundžių deficitą ir aplenkė dešimt priešakyje buvusių penkiakovininkių. Lydere iki paskutinio rato buvusiai prancūzei E. Clouvel finiše nepavyko nė sudaryti konkurencijos greitesnei lietuvei.

  – 59 sek. deficitas jums – daug ar mažai? – paklausėme L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės
  – Sakyčiau, būtent tiek, kiek galiu atgauti paskutinėje rungtyje. Manau, pusantros minutės būtų ta riba, už kurios pagauti varžovių nebepavyktų. Tai žino ir konkurentės, manau, ta pati E. Clouvel bėgdama galvojo apie mane. Mačiau, kad ji bėgo iš visų jėgų, nes suprato, jog aš artėsiu. Ačiū Dievui, kad likus 200 metrų išsiveržiau į priekį.
  – Išsikrovėte iki galo?
  – Na, buvo tikrai nelengva. Dairiausi per petį, nežinojau, ko tikėtis iš prancūzės. Ji nesiartino, todėl finišavau ramiai, bet prireikus būčiau galėjusi dar šiek tiek paspausti.

  Primename, kad L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasirodymą finale pradėjo plaukimo rungtyje užėmusi 16-ą vietą (2:20,60; 279 taškai). Fechtuodamasi ji laimėjo 19 iš 33 kovų (8 vieta; 222 taškai). Jojimo rungtyje su žirgu Liberty olimpinė čempionė kliudė tik vieną kliūtį ir savo sąskaitą papildė 289 taškais. Po 3 rungčių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 11-ą poziciją (790 tšk.) Paskutinėje kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje lietuvė startavo nuo lyderės E. Clouvel atsilikusi 59 sek., bet po prancūzės netaiklių šūvių serijos lemiamame rate išsiveržė į priekį ir užtikrintai triumfavo. Trasą vilnietė įveikė per 11:59,93 min. (1 vieta) ir pelnė dar 581 tašką. Iš viso čempionės sąskaitoje – 1371 taškas. E. Clouvel jų pelnė 1368, o trečią vietą užėmusi šių metų pasaulio čempionė vokietė Lena Schoneborn – 1361.”

  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto-sakos/penkiakoves-karaliene-l-asadauskaite-zadneprovskiene-ivardino-savo-galimybiu-riba.d?id=68814688

  Širdis džiaugiasi skaitant apie Laurą!
  Visos varžybos vyksta tą pačią dieną. Bėgimas bėgimu, bet šioje paskutinėje rungtyje dar reikia šaudyti TAIKLIAI!

 3. Laura, tarsi, kokia nepilnametė tarp tų didelių. 🙂
  Šaunuolė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: