Vyks atvirų durų diena Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų memorialiniame komplekse (0)

Tuskulenu memorialinis muziejus

Tuskulėnų memorialinis muziejus | muziejai.lt nuotr.

Rugpjūčio 23-iąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kviečia į atvirų durų dieną. Nuo 10 iki 17 val. bus galima nemokamai aplankyti muziejines ekspozicijas ir veikiančias parodas.

Genocido aukų muziejuje vilniečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, kitas muziejaus ekspozicijas pirmajame ir antrajame aukšte bei Konferencijų salėje šiuo metu pristatomą parodą „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“, kurioje demonstruojami įdomiausi tremtinių ir politinių kalinių darbai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių: rankdarbiai, medžio dirbiniai, piešiniai ir karpiniai. Vienoje iš buvusių KGB vidaus kalėjimo kamerų šiuo metu taip pat eksponuojama ir naujausia Genocido aukų muziejaus paroda, skirta nacių okupacijos laikotarpiu persekiotų Lietuvos romų atminimui.

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso lankytojai turės galimybę susipažinti su muziejine ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir Konferencijų salėje demonstruojama nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų paroda „Istorija – praeities liudytoja”.Nepriklausomoje Lietuvoje gimusių vaikų darbuose vaizduojama partizanų kasdienybė, jų kova ir nenugalimas tikėjimas laisva Lietuva. Lankytojams bus atverta ir koplyčia-kolumbariumas, kurioje ilsisi Tuskulėnų parke rasti sovietinio totalitarinio režimo aukų palaikai.

2015_rugpjucio23_Plakatas

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: