Rusijos teismas nuteisė pagrobtą Estijos pareigūną (1)

E.Kohver_news.err.ee

Estonas Kohveras | news.err.ee nuotr.

Rugpjūčio 19 d. Rusijos Pskovo srities teismas skyrė 15 metų kalėjimo griežtojo režimo kolonijoje ir 100 tūkst. rublių baudą Estijos saugumo policijos (Kako) pareigūnui Estonui Kohverui.

Teismas paskelbė E. Kohverą kaltu dėl, neteisėto Rusijos valstybės sienos kirtimo, neteisėto šaunamojo ginklo laikymo bei jo kontrabandos ir dėl,  esą, vykdyto šnipinėjimo.

E. Kohveras  Rusijos pareigūnų buvo sulaikytas pernai rugsėjo 5 dieną Estijos ir Rusijos pasienyje.

Estijos užsienio reikalų ministrė Marina Kaljurand pareiškė, kad Estija smerkia E. Kohverui paskelbtą nuosprendį kaip ir visą jo teismo procesą.

Lietuvos URM pasmerkė Rusijos teismo sprendimą įkalinti Estijos pareigūną.

„Lietuvos užsienio reikalų ministerija smerkia Rusijos Federacijos Pskovo srities teismo sprendimą penkiolikai metų įkalinti Estijos pareigūną Estoną Kohverą. Rusijos saugumo tarnybų įvykdytas E. Kohvero pagrobimas Estijos teritorijoje 2014 m. rugsėjo 5 d. ir tolesnis neteisėtas kalinimas yra akivaizdūs tarptautinės teisės pažeidimai. Raginame Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų ir nedelsiant paleisti E. Kohverą bei užtikrinti jo saugų grįžimą į Estiją“, – rašoma rugpjūčio 19 d. išplatintame URM pareiškime.

Europos sąjunga (ES) taip pat reikalauja, kad nuteistasis estų saugumo pareigūną būtų nedelsiant paleistas į laisvę. Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federika Mogerini (Federica Mogherini) pareiškė, kad E. Kohvero pagrobimas buvo tarptautinės teisės pažeidimas. .

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: