K. Starkevičius. Kremlius nekenčia savo tautos – formuoja alkanų zombių armiją (30)

kazys-starkevicius-tsajunga.lt-nuotr-K100

Kazys Starkevičius |tsajunga.lt nuotr.

Naftos kaina dugne, rublis dugne, tačiau Vladimiro Putino politikai svarbiausia yra ne jo šalies žmonės, o mistinė „ant kelių klūpėjusios ir pakilusios Rusijos vizija“ ir asmeninė neribota valdžia. Tik taip galima paaiškinti įvykių šioje šalyje visumą.

Rusija dėl agresijos Ukrainoje, nuolatinio įžūlaus melavimo ir grasinimų kitiems yra atkirsta nuo finansinių rinkų. Jai gresia užsienyje esančio turto areštai dėl išdraskyto naftos koncerno „Jukos“. Šalies autoritetas smunka akyse dėl šių priežasčių ir dėl įrodyto fakto, kad Aleksandrą Litvinenką Londone nužudė būtent Maskvos siųsti agentai. Tačiau viso to Kremliui maža.

Toliau, nepaisant ekonominių nepriteklių, vyksta ne tik ginklavimasis ir kurstoma antivakarietiška isterija, bet ir sunkai suvokiamos „karinės žaidynės“, kuriose atsiranda vietų tokioms „sporto šakoms“ kaip tankų biatlonas ir pan.

Tuo pačiu vyksta karas prieš maistą. Tęsiasi jis jau nebe pirmi metai. Dar man dirbant žemės ūkio ministru Rusija uždarė sienas lietuviškiems pieno produktams: esą jose rasta per daug antibiotikų likučių (penicilino, tetraciklino). Mūsų mokslininkai atliko „ekspediciją“: patikrino netolimo Lietuvai krašto pieno produktus rusiškose lentynose. Ir ką? Antibiotikų piene rado tokius kiekius, kad įsisenėjusį plaučių uždegimą pagydytum be vaistų, vien „švariu“ pieneliu…

Šiandien Rusija Kremliaus įsakymu naikina sūrius, mėsą, pomidorus ir obuolius. Įsiklausykite – tai daro ne prieš kokias nors neteisingą politiką protestuojantys ūkininkai ar piliečiai. Tai daroma valdžios nurodymu. Vien todėl, kad prekės galimai yra iš Vakarų. Importuojamas maistas įsileidžiamas, perimamas ir naikinamas. Elgetos vėliau susirenka volų nebaigtų traiškyti pomidorų likučius. Taip Vladimiro Putino politika ne tik paverčia dar daugiau žmonių varguoliais, bet ir priverčia juos žemintis, prarasti orumo likučius. Tai suvokti protu būtų sudėtinga.

Tačiau ir tai dar ne viskas. Kremlius rengia oficialų planą, pagal kurį bus apribotas galvijų, kuriuos galima laikyti privačiai, skaičius. Visai kaip sovietmečiu.

Prisiminkim pokario Lietuvą: žmones į kolchozus varė dviem būdais – įrėmę į nugarą šautuvą ir grasindami tremtimi, o tuos, kurie vis tiek sugudraudavo likti pavienininkais, apkraudavo tokiomis pyliavomis ir paskolomis valstybei, taip suardavo žemę iki pat langų, kad belikdavo arba bėgti iš tėviškės, arba pasiduoti į sovietinę vergiją. Tada kolchozninkų ūkeliai galėjo turėti po vieną karvę ir veršelį, bet šiukštu ne daugiau. Nebent protingas kolūkio pirmininkas užmerkdavo akis. Tai buvo daroma idėjiniais sumetimais – kad žmonės neprasigyventų, netaptų savarankiškesni. Netaptų „buožėmis“. Jie turėjo būti priklausomi tik nuo sovietų valdžios ir bučiuoti jai padus.

Dabar Rusijoje daroma lygiai taip pat, tik sugalvojama dengtis higienos normomis ir tuo, kad papildoma kiaulė ar karvė trukdys kaimynams. Tik tikrasis tikslas ir rezultatas – visiškai toks pats, kaip ir prie sovietų. Reikia turėti paklusnų, apskurusį, valdžios malonės besišaukiantį varguolį.

Alkaną žmogų lengva valdyti meduolio ir bizūno principu. Atkiši duonos žiauberę, papasakoji, kad duotumei dvi, bet nėra – viskas frontui, viskas pergalei. Prieš amžinai „puolančius Vakarus“. Prieš amžinai „puolančius kaimynus“: lietuvius, ukrainiečius, gruzinus ir azerbaidžaniečius, kuriems vadovauja baisusis mistinis drakonas, vardu Amerika. Pastaroji Rusijoje kalta dėl visko – ir dėl nederliaus, ir dėl užpuolusių skėrių, ir dėl to, kad niekas netiki, jog Rusija visai nekariauja Ukrainoje. Na ir, žinoma, dėl to, kad nėra maisto, kurį sutraiškė, sudegino ar sušaudė tankais, kad būtų dar efektingiau.

Visa tai būtų galima būtų vertinti kaip absurdo komediją, tačiau istorija moko ir kitaip. Ne kartą ir ne du iš alkanų, piktų, sukurstytų žmonių būdavo suformuojamos raudonųjų arba rudųjų skėrių kariaunos, kurios padarydavo pasauliui žalos daugiau nei tikrieji skėriai, kiaulių marai, kempinligės ar paukščių gripai.

Pamenate – iš Ukrainos (daugiausia būtent iš derlingosios Ukrainos) ūkininkų Stalinas atiminėjo net sėklinius grūdus, raugintus agurkus ir viską, kas valgoma. Tai buvo genocidas, vardu Holodomoras. Nuo bado mirė mažiausiai 7 milijonai, kitais skaičiavimais –  iki 20 milijonų žmonių. Taip buvo išnaikinta „buožija“ –  bent kiek nepriklausomas nuo valdžios kaimo žmonių luomas. Jį pakeitė beveidžių, užzombintų vergų armija, vadinama kolchozninkais. Iš jų, kartu su atitinkamai apdorotu, nežmoniškomis sąlygomis dirbančiu proletariatu, buvo siekiama sulipdyti lengvai minkomą „tarybinę liaudį“, kurią į šviesią ateitį galėjo vesti vienintelė „partija“.

Šalyje, kurioje kiekvieno asmens pragyvenimo gijos yra valstybės rankose, negali būti opozicijos. Negali, nes ji mirs badu. O už davinį, apipylus jį propagandos padažu, galima suformuoti jei ne kariauti, tai bent plėšti pasiryžusių mankurtų armiją.

Tokia šiandien yra Rusijos „maisto programa“. Jos tikslas – alkani ir pikti kariai.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

30 komentarų

 1. svetlana:

  straipsnis nevertas demesio. is bado tikrai zmones nemirs Rusijoje/ jus gal geriau parasykit apie Lietuva , kaip mums cia puiku gyventi nykstancioje salije

 2. LosAngeles:

  dar vienas besarmatis…

 3. Ir vel:

  kaip blogai Rusijoje. Rupinkites savo salim. Ka pas mus viskas puiku? Tai kodėl trečdalis Lietuvos žmoniu pabego is savo salies?

  • Nieko blogo nematau, kad žmogus parašė straipsnį apie padėtį Rusijoje. 🙂 Taip, pas mus taip pat yra bėdų: lietuvybės naikinimas, emigracija, korupcija, skurdas, nepagarba žmogui, girtuoklystė…

   • Juozas:

    Straipsnį? Kažkokį prastą agitacinį propagandos dacy bao 🙂

    Na, jis buvęs ministras, vargas mums, bet kam tokius primityvius dalykus čion taip iškilmingai kelti?!

    • Žinau, kad konservatoriai rašydami straipsnius labiau rūpinasi Rusija, o ne Lietuva. Tai pavadinčiau jų savotiška meile Rytų kaimynei. 😀 Taip pat žinau, kad jiems, tiksliau jų viršūnėlei, mūsų šalis nėra pirmoje vietoje. O įkėlė, manau, nuomonių paįvairinimui, pasaulis nesugrius nuo to. Atsirinks kas norės. Kaip tik pranašumas yra, kai gali pasiskaityti kitokių minčių, nebūtinai visada priimtinų. 🙂

     • Juozas:

      15 min.- dar vienas šedevras – “Kodėl Rusijai naudingas chaosas arabų pasaulyje?”

      Panašu, kad kaip sovietmety…ką skaitai- viskas atbulai.
      Lyg tai Putinas Kadafį patvarkė ir iš ten plūsta tūkstančių tūkstančiais tie vargšai “išlaisvintieji”.

      Vakarų nelaimė tas Nobelio laureatas Obama. Ir mūsų.

 4. Atas:

  Svetlanai:gero kelio pas “matušką”…

 5. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Labai grazu, kad K.Starkevicius rupinasi Rusija! Reikia rupintis ne tik Rusija, visu pasauliu reikia rupintis! Kas gi darosi? Bet pirmiausia K.Starkeviciui turetu rupeti LIETUVA, kad mazetu jos skola, kad zmones nebegtu is Lietuvos, kad butu kuriamos darbo vietos, kad butu panaikinta stagnacija ir korupcija 25 metus uztikrinanti pusiau sarasiniu rinkimu sistema, kad butu vertinama zmoniu referendumu priimta nuostata del atomines, kad butu patrauktos atsakomyben partijos, kuriu balsais buvo priimti tokie atomines elektrines istatymai, kad uz napastatyta elektrine Kubilius, K.Starkeviciaus partietis virsininkas, ismokejo sebrams 685 milijonus litu ir is esmes kraupiu mastu APVOGE Lietuva! Taigi Lietuvoje pilna rupesciu…. na o Rusija? Pasaulis apie tai galvoja, manau K.Starkeviciaus nuomones tikrai NEPAKLAUS! Beje Konservatoriu valdymo laikais gynybos biudzetas buvo mazinamas, atsisakyta sauktiniu…. ir ka galima butu pavadinti… Lietuvos gynybiniu pajegumu naikinimas. Taigi ponas starkevicius, kaip partijos sulas…. tuo ir uzsiiminejo… ? Beje tai kas cia parasyta Starkeviciaus straipsnyje, tai tik is esmes istrauku is spaudos parinkimas, nieko naujo.

 6. ipkiss:

  nedaskaiciau,itariu tas veikejas neuzsiimine apie
  BRICS arba BRICS valstybės (dažn. sulietuvinama BRIKS valstybės) – šių valstybių grupės sutrumpinimas: Brazilija (B), Rusija (R), Indija (I),Kinijos Liaudies Respublika (C) ir Pietų Afrikos Respublika (S).

  BRICS valstybėse – per 40 % pasaulio gyventojų. BVP sudaro apie 10 %, kasmet auga 5–10 %. Prognozuojama, kad BRICS valstybės pasauline BVP dalimi 2050 m. aplenks G6 valstybes.

  koncervatgabaliai galvoja ,kad rusai badu mirs :),didziausias grudu eksportuotojas:))))))))))

 7. ipkiss:

  ir dar…
  ”Tačiau ir tai dar ne viskas. Kremlius rengia oficialų planą, pagal kurį bus apribotas galvijų, kuriuos galima laikyti privačiai, skaičius. Visai kaip sovietmečiu.”

  o kaip pagal tave, pupuli ,siai dienai LT smulkiu ukiu senai neber,kaimas uzsikale langines,psio,basta….

 8. Diedas:

  Oho kiek Rusijos advokatų tautiniame portale. Naftos doleriai pumpuojami į lietuvišką žiniasklaidą duoda rezultatų. Autorius kukliai parašė apie rusišką bardaką ir kiek sulaukė kritikos. Visiems Rusijos “egzpertams” turiu labai konkretų ir visada suveikiantį vaistą nuo propagandinės silpnaprotystės, tai kelionė į Rusiją. Į šią stebuklų šalį turistinių kelionių ir ekskursijų nėra, bet pasidarius vizą patekt įmanoma. Ir tikrai verta. Vien dėl to, kad pamatytum kontrastą, suprastum kaip gražu Lietuvoje, kad suvoktum kokie tvarkingi ir ramūs mūsų žmonės, kad įvertintum tautinį kuklumą ir mandagumą.

  • Mintis:

   neįdomu apie kitų šalių burdakus.Įdomu ką nuveikėm per 25 metus, kodėl tiek įklimpusių į greitus kreditus,merginos ,jaunimas nebežino kaip teisingai gyventi ,jaunos šeimos kaip išlaikyti ,ugdyti vaikelius,senoliai kaip orai senatvėje praleisti savo taip brangų gyvenimo tarpsnį.Lietuva -čia mūsų namai-svarbūs.Kas nesirūpina savo namais ir kitu kuo,kitais negebės pasirūpinti.Tai ko galimai ieškoma pradžios ne toje pusėje kur pradžia?

 9. donaldas:

  ..o ES naikindama savo maisto produktus nepasmerkta ? turiu mintyje pacius ukininkus ..

 10. Mintis:

  Jei prekės kontrabandinės ar ir Lietuva cigarečių ir kitų nenaikino-kontrabandinių?
  Buvęs ŽŪ ministeris kalba?
  Žiūrima pro Lietuva ir aikčiojama :”vaje”,kad nerektų pažiūrėt kas šalia ir kas padaryta per 25 metus čia Lietuvoje,jei žmonių pragyvenimu lygiu atsilikom ir nuo savo Baltijos sesių?Tokie šnekorėliai apie svetur nelabai suinteresuoti galimai tvarkytis Lietuvoje taip,kad ir žmonėms būtų jauku Lietuvoje gyventi?Kaip paprasta: šneki,peiki kitus ir pridengi savą negalėjimą.

 11. Nėra tokios tautos kaip rusiški.
  Štai jums to žodžio reikšmės paaiškinimas:

  Žygeivis:
  Происхождение слова “русский”
  Для тех, кто плохо знает свою историю, небольшой филологический экскурс…
  Слово “русский” исторически происходит от словосочетания “русский раб”.
  Русы, если кто не знает, были скандинавскими (северо германскими) варягами, то есть разбойниками (от этого германского слова (“war” – война, набег, “waringr” – воин-разбойник) происходит славянское слово “ворог” и русское “враг”).

  Когда у рабов на невольничьем рынке спрашивали чьи они, рабы отвечали – я раб половецкий, я раб татарский, а я – русский…

  Вот так и появилось это странное название национальности – единственное такой формы.
  http://www.buzina.org/forum.html?func=view&catid=10&id=152900&limit=10&start=530

  • Kemblys:

   Šaltiniai, šaltiniai… Tam ‘žygeiviui’, kuris sugebėjo, nugirdęs pasienio užkardos vadą, slidėmis šliuožti per tsrs-Irano valstybinę sieną dar Chomeinio perversmo laiku, kuris ‘M. Gorbačiovo persitvarkymo SĄJŪDŽIO’ laikais kūrė broliškose respublikose ‘jaunimo organizacijas’, kažkodėl parūpo rusų liaudis.
   Bet ir ‘tikras lituvis’ nerimsta dėl rusiškos liaudies – jam taip pat, kaip pats buvęs ‘teisininkas’ rašė, tsrs laikais netrūko ‘deficitų’.

   Keista kad, tie, kurie tsrs laikais buvo KAŽKAS, dabar tapo bejėgiai… ‘atsiliepimus’ rašinėja 😀 😀
   Beje, ‘tikras lituvi’, tu teisus NĖRA rusų tautos – jie tik rusiški.

 12. Putinas ne kartą yra prasitaręs, kad pasaulinė ekonomika yra negalima, kad rusams reikia pratintis gyventi iš tų resursų, kuriuos turi savo panosėje, ir kartu ėmėsi tai atitinkančio strateginio kurso įgyvendinimo – izoliuotis nuo pasaulio, nepaisyti jo tvarkos santykiuose su kitomis šalimis, vidaus politikoje pratinti Rusiją prie vargano gyvenimo, žodžiu, grąžinti žmones į pirmykštesnį, artesnį prie gamtos gyvenimo būdą. Beje, šios krypties tendencija pastebima ir kitose šalyse, netgi visame pasaulyje – tik Rusijoje ji perdėtai spartinama, sąmoningai rodoma atitinkamais veiksmais. Taip kartu mistifikuojant ir savo politiką…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: