Vinilas grįžta – patefonų pardavimai šauna aukštyn (1)

patefonas_plokstele.lt

plokstele.lt nuotr.

Prieš kelis dešimtmečius vinilinės plokštelės entuziastai visais įmanomais būdais stengdavosi gauti vieną ar kitą mėgstamo atlikėjo ar grupės vinilinę plokštelę. Apstu istorijų kaip žmonės bandydavo gauti plokšteles „iš po prekystalio“, kaip artimieji, gyvenantys užsienyje, siųsdavo plokšteles į Lietuvą. Tačiau dabar XXI amžiuje situacija yra visiškai kitokia – pasiūla milžiniška, o plokšteles melomanai laisvai perka ir užsienyje.

Lygiai taip pat evoliucionavo ir vinilines plokšteles grojantys patefonai. Nuo 1877 metų, kai patefono pirmtaką fonografą patentavo išradėjas Tomas Edisonas, iki šių laikų šis muzikos grotuvas pasikeitė neatpažįstamai. Šiuo metu rinkoje siūlomi patys įvairiausi patefonai – minimalistiniai modernūs, senuosius laikus primenantys patefonai, jaunatviški nešiojami patefonai su integruotais garsiakalbiais. Vieni jų yra labiau melomanų aukštus reikalavimus atitinkantys grotuvai, kiti – labiau skirti atrandantiems vinilinę plokštelę žmonėms, stilingi ir į jauną žmogų orientuoti patefonai. Pastaraisiais metais tai tampa vis didesniu mados ir stiliaus aksesuaru.

Asortimento atnaujinimas kelia patefonų pardavimus

Patefonų pardavimų statistika stebina ir patvirtina į madą grįžtančių patefonų populiarėjimą. „Patefonų populiarumas iš tiesų auga ir tą patvirtina pigu.lt pardavimai. 2015 m. per pirmus 7 mėnesius jau buvo parduota 4 kartus daugiau patefonų, nei per visus 2014 metus, ir dvigubai daugiau nei 2013 metais. Susidomėjimą patvirtina ir augantis patefonų kategorijos peržiūrų skaičius.

Ypatingas dėmesys skiriamas asortimento atnaujinimui ir tokiu būdu yra tenkinami lankytojų lūkesčiai. „Sekame tendencijas ir nuolat reaguojame į rinkos pokyčius. Matydami augantį susidomėjimą prieš keletą savaičių papildėme asortimentą stilingais Crosley patefonais – Bermuda bei nešiojamais patefonais Cruiser 2. Bendras mūsų pastebėjimas, įvertinus pardavimų rezultatus, kad lietuviai vis drąsiau ir aktyviau renkasi aparatūrą klausytis vinilinėms plokštelėms,“ – akcentuoja G.Vilkė.

Rinkos naujiena – nešiojami patefonai

Garso ir vaizdo įrangą importuojančios įmonės „Seleris“ vadovas Sigitas Lobė teigia, kad nešiojamus patefonus rinka sutinka išties pozityviai. „Kažkada nešiojamos belaidės (Bluetooth) garso kolonėlės buvo didžiulė naujiena, o dabar tai tapo kasdienis aksesuaras. Mūsų portale jų parduodama vis dar daug. Įmonės partneriai Vakarų Europos šalyse nešiojamus patefonus pripažino metų naujiena, nes jų pardavimai viršijo lūkesčius. Todėl esame įsitikinę, kad tik laiko klausimas, kada jaunatviški ir stilingi patefonai pasklis tarp jaunų Lietuvoje“, – aiškina įmonės vadovas.

Portalo Garsiau.lt iniciatyva šiais metais pirmą kartą Lietuvoje paminėta „Tarptautinė vinilo diena“. Organizuoti „Tarptautinės vinilo dienos“ renginiai sutraukė daug vinilo mėgėjų. Vienas iš renginio organizatorių Saulius Masonas teigia, kad vinilu susidomi vis daugiau jaunimo. „Jeigu anksčiau vinilu domėjosi galbūt vyresnio amžiaus žmonės, tai dabar matome, kiek daug jaunų žmonių pasineria į vinilinių plokštelių skleidžiamą šiltą muziką. Todėl patefonų rinkoje buvusi stilingų ir į jaunimą orientuotų patefonų niša netruko būti užpildoma. „Tarptautinė vinilo diena“ pasaulyje yra minima rugpjūčio 12-ą dieną, tačiau dėl intensyvaus Lietuvos festivalių grafiko pasirinkome šią dieną paminėti 9-ą mėnesio dieną. Ir nors plovė Vilnių sekmadienį lietus, tačiau susirinko išties daug vinilo mėgėjų, tarp kurių didžioji dauguma buvo jauni žmonės. Dėsime visas pastangas, jog „Tarptautinės vinilo dienos“ šventimo tradicija įsitvirtintų Lietuvoje,“ – teigia S. Masonas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: