Lietuva ketina išpirkti SGD terminalo laivą (16)

„Independence“ | emin.lt nuotr.

„Independence“ | emin.lt nuotr.

Po rugpjūčio 3 d. vykusio SGD terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdžio Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė: „Rudenį priimsime galutinį sprendimą dėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo išpirkimo, tačiau tam reikia ruoštis jau dabar“.

Siekdama sumažinti SGD terminalo eksploatavimo sąnaudas, kartu su „Klaipėdos nafta“ Vyriausybė vakar ieškojo būdų, kaip tą padaryti. Rudenį galutinai bus apsispręsta, ar išpirkti dabar nuomojamą SGD laivą.

„Visos SGD terminalo sąnaudos yra įtraukiamos į gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų kainos. Įvertinus nuosekliai mažėjantį gamtinių dujų vartojimą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, matome, kad infrastruktūros kaštų dalis gali augti, todėl jau dabar svarstome, kaip sumažinti naštą. Vakar priimtas sprendimas, kad iki rudens Vyriausybė ir Klaipėdos nafta pasiruoš visus reikiamus teisės aktus, jog būtų galima apsispręsti dėl paskolos paėmimo laivo išpirkimui”, – sako premjeras.

Ekspertų vertinimu, šiuo metu finansų rinkose skolintis yra labai palankus laikas, todėl svarstoma galimybė priimti sprendimą dėl laivo išpirkimo po 10 metų, tam ruošiantis jau dabar ir imant paskolą.

Numatoma, jog bendrovė Klaipėdos nafta jau šiemet pasiruoš pirkti iki 300 milijonų eurų ilgalaikę paskolą. Galutinis sprendimas bus priimtas rudenį, įvertinus visas aplinkybes, atlikus pasiruošimo darbus.

Išnaudojus palankias finansavimo galimybes ir įgyvendinus SGD laivo – saugyklos refinansavimą, Lietuva galėtų pasiekti apie 70 milijonų eurų naudą per 30 metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. vabalas:

  Kas čia per tauškalai? 70 milijonų nauda?! Nejuokinkit. Visas šitas vien paranoja paremtas projektas niekada neatsipirks ir niekada neatneš paprastiems gyventojams jokios naudos. Bus kaip su prie Gariūnų stovinčiomis kuro saugyklomis, kurios net niekada nebuvo pripildytos. Tačiau labai gerai prisipildė projekto įgyvendintojų kišenės. Sgd terminalas yra afera nuo pat pradžių, iki užbaigtuvių fanfarų.

  • Kemblys:

   Man keista… tu toks protingas, tai kodėl ne valdžioje esi?

  • Mintis:

   tikrai,apie kokią čia naudą?.Gal norėta pasakyti,kad siekiama sumažinti Lietuvos nuostolį 70 milijonų?
   Rašoma:”infrastruktūros kaštų dalis gali augti,todėl jau dabar svarstoma, kaip sumažinti naštą”.
   Tai ims paskolą dabar,dengs gi ja nuomos kaštus,o sakoma,kad išpirkimui po 10 metų?Tos paskolos pinigai jau bus išleisti nuomai,ar ne?Tai 10 metų mokės Lietuva palūkanas iki išpirkimo,tai tų pinigų išpirkimui po 10 metų ar bus?Kaip čia suprast?

 2. Juozas:

  Kada nors to projekto iniciatorius ir vykdytojus tauta teis.

  • Šviesulys:

   Jei dar bus ta Tauta – užveš juodukų ir išsigims tauta. Arba mergos prigimdys nuo spalvotų ir atia atia Tauta.

   • Juozas:

    Narsieji mūsų tautininkai neleis!

    Be to- Nobelio laureato antra kadencija baigiasi, gal naujasis, (ar naujoji?) JAV prezidentas neeksportuos demokratijos Afrikon…

    Viltis yra, maža, bet yra.

    • Šviesulys:

     Leis ar neleis – antraeilis klausimas. Tas JAU VYKSTA. Todėl siūlymas paskubėti su veiksmais.

     • Juozas:

      Nerealu dabar jokie veiksmai. Čia- žemiau- radau labai gražiai (ir gal tiksliai) parašyta Vilniečiu prisistačiusio komentatoriaus apie muziką, bet tinka bet kur:

      ” – reiktų gal dar lukterėti metų 10-15. Kai Lietuvoje praeis ta svaigulinga neapykanta Rusijai, kurią nežinau ir kas, ir kokiu būdu sukūrė. Matyt , galiu manyti, dėl gero biznio šaunamaisiais ginklais, dėl investicijų į…
      Gal, manau, tokia santvarka kitokiems buvo kokiais 1933 metų Vokietijoje. Nes nieko panašaus, manau, nebuvo net Rusijoje niekada. Buvo, bet, manau, ne tiek kaip šiandien yra Lietuvoje.
      Jūs visa tai man atsakėte, taip giliai, kad net pati nesuvokiate.
      Kaip ir patvirtindama, visgi, manau, kad šiandien Lietuva gyvena Vokietijos kokių 1933 metų scenarijumi.
      Sėkmės. Tikrai parašiau be užgaulės.”

      • Įdomumas:

       Po 10 – 15 metų Lietuvos jau nebebus. Formaliai gal ir bus kažkokia valstybė (jei iki 2022 ES nepanaikins tautas ir valstybes), tačiau jos turinys jau bus gerokai prastesnis. Praeitos savaitės žurnale “Savaitė” skaičiau vieno skaitytojo laišką, kuriame jis jau pamatė, jog emigrantai jau prarasti – jie gyvena užsienyje, augina vaikus ir grįžti nenori arba negali. Tuo tarpu seniau mačiau delfyje straipsnį, kaip vienas daktarėlis jau kvaršina galvą apie užsieniečių imigraciją, vietoj to, kad sugrąžinti tautiečius emigrantus. Elementariai Lietuvoje keičiami žmonės į siauresnio pasaulio suvokimo, gyvenantys tik instinktais. Panašiai žmonės pakeisti Vokietijoje po antro pasaulinio, kai amerikonai su anglais išbombordavo gyvenamuosius kvartalus Vokietijoje, o vietoj tų gyventojų prisivežė turkų.
       Kas dėl neapykantos Rusijai – ji niekada neišnyks. Čia yra kraujo karas (žmonijos su parazitais) ir su ideologijomis mažai ką turi bendro. Visos ideologijos kurtos tų pačių veikėjų priedengti tikruosius įvykius Žemėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: