Atšaukiamas „Lietuvos jūrų laivininkystės“ bankrotas (0)

Susisiekimo min. nuotr.

Susisiekimo min. nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį, liepos 24 dieną, surengė pasitarimą, kuriame buvo  aptartos akcinės bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) ekonominės ir finansinės problemos, padėtis užsienio uostuose esančiuose laivuose. Posėdyje aptartas ir skubių priemonių planas siekiant išspręsti šios įmonės darbuotojams iškilusias problemas.

Kol kas nebus inicijuojamas LJL bankrotas, nors teismui jau pateiktas ieškinys. Anot premjero, jei įmonė nebūtų gelbėjama, LJL laivai būtų parduoti labai pigiai.

Premjeras sako, kad kitą savaitę SEB bankas suteiks 3 mln. eurų paskolą „Lietuvos jūrų laivininkystės“ bendrovei, o garantiją suteikta „Lietuvos geležinkeliai“.

SEB bankas sutiko atidėti LJL suteiktos beveik 15 mln. eurų paskolos grąžinimą, todėl tapo įmanoma gelbėti bendrovę. Iki šiol šis terminas buvo liepos 31-oji.

Tiek premjeras, tiek susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius teigė, kad galima kurti bendrą transporto įmonių holdingą.

Pasak Dalios Grybauskaitės, dėl blogos LJL padėties turėtų atsakyti susisiekimo ministras bei premjeras, o sprendimas yra trumpalaikis.

„Šiandien pasiūlyti sprendimai, kad viena geriau dirbanti valstybinė įmonė dengtų ir garantuotų blogiau dirbančios įmonės situaciją, yra trumpalaikė, todėl galvoti apie krovininio laivyno išsaugojimą reikia rimčiau, o ne vienadieniu sprendimu“, – Klaipėdoje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: