Aplinkos ministerija ruošiasi skelbti naują skalūnų žvalgybos konkursą (6)

skalunai-treciokas-matoniene-alkas.lt-koliazas

Daiva Matonienė ir Žydrūnas Trečiokas ėmėsi naujo skalūnų žvalgybos konkurso rengimo | Alkas.lt koliažas

Liepos 15 d. speciali komisija trečiadienį galutinai suderino naujo skalūnų žvalgybos ir gavybos konkurso Tauragės-Šilutės plote sąlygas.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pareiškė, kad artimiausiu metu pagal šias sąlygas Lietuvos geologijos tarnyba skelbs naują skalūnų žvalgybos konkursą.

Primename, kad ankstesniems skalūnų žvalgybos bandymams Lietuvoje aktyviai pasipriešino ne tik žvalgyti numatytos vietovės – Tauragės rajono Žygaičių bendruomė, bet ir visa gamtosaugai neabejinga Lietuvos visuomenė.  Protestuodamas prieš beatodairiškus bandymus, neatsižvelgiant į sunerimusios visuomenės bei gamtosaugininkų pastabas, bet kokia kaina pradėti skalūnų žvalgybą, atsistatidino tuometis Lietuvos geologijos tarnybos viršininkas, garsus geologas, akademikas Gediminas Motuza.

G. Motuza siūlė politikams atkreipti dėmesį, kad skalūnų dujų gavyboje naudojamos ir komercine paslaptimi laikomos cheminės medžiagos yra aktyvus biologinis veiksnys, galintis turėti neigiamos įtakos aplinkai.

Dėl skalūnų žvalgybai naudojamų metodų kenksmingumo aplinkai stabdyti pirmąjį skalūnų konkursą siūlė ir kai  kurie politikai. Dėl to Seimas priėmė jų gavybą griežtinančias įstatymų pataisas.

Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Trečiokas yra sakęs BNS žurnalistams, kad dėl skalūnų žvalgybos jam spaudimą daro į ministrus jį delegavusios partijos Tvarka ir teisingumas vadovybė ir Vyriausybė.

Manoma, kad išgaunamų skalūnų dujų ištekliai Lietuvoje gali siekti apie 100–120 milijardų kubinių metrų.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Juozas:

  Nu kol nesuniokos ir mūsų vandenų, tol tie kremliniai nenurims. Lyg nežinotų, kad jau po 50 metų vanduo gal bus brangesnis už naftą.
  Taigi, Putiną ir jo gazpromą mirtinai jau išgąsdinom su savo terminalu, tad ko vėl susimaut.

 2. žydų kompanija veržiasi į Lietuvą ir ne už dyką:

  tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/chevron-korporacija-perka-lietuvos-ministrus-ir-partijas

 3. LosAngeles:

  nu ka, nepraejo pro duris- eis per langa. Ir kazko kito tiketis buvo paprasciausiai naivu. Lys, ir lys kol ilys. Juk suinteresuotas pinigu maisas visada ras ka pamaloninti, kad ‘pakviestu’.

 4. Vilnius:

  TEN DIRBANTYS KLERKAI PASIRASHO SAU NUOSPRENDZIUS PO BAUDZIAMOSIOMIS BYLOMIS, KURIOS TIKRAI BUS. VALSTYBES TURTAI GALI BUTI ISHGAUNAMI PACIOS VALSTYBES IR 100 PROC PELNO TURI EITI VALSTYBEI.
  CIA GI MATOSI KAD KAZKAS BAN DO PARDUOTI MUSU VISU TURTUS UZ TRIS KAPEIKAS KAD TIK GAUTU KUO DAUGIAU ATKATO. KUO PIGIAU PARDUOS – TUO ATKATAS DIDESNIS.

 5. Nu jo:

  Žemaičiai dar ne prieš tokius atsilaikė ir dar ne tokius išvijo lauk….. Na, ką, vėl teks galąst dalgius…..

 6. Visi, kurie priešinasi išsiaiškinimui kas yra mūsų žemės gelmėse ir kiek, tie – maskolių agentai ir nedelsiant turi būti patupdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: