Ant Vilniaus Žaliojo tilto prasidėjo parengiamieji skulptūrų rekonstrukcijos darbai (17)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Šįryt, liepos 19 dieną, ant Vilniaus Žaliojo tilto pradėti parengiamieji darbai avarinės būklės skulptūroms nukelti – virinami specialūs plieniniai rėmai, kad skulptūras galima būtų nukelti saugiai ir jų nepažeidus.

Kultūros paveldo departamentas Vilniaus savivaldybei yra davęs sutikimą laikinai nukelti 4 skulptūrų grupes rekonstrukcijai, nes dabartinė jų būklė kelia pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms: metalas paveiktas korozijos, ištrupėję skulptūros dalių suvirtinimo siūlės, vietomis matomi plyšiai, įtrūkimai. 

Naujausios VGTU atliktos ekspertizės išvados rodo, kad per pastaruosius šešerius metus įtrūkimai progresavo, irimo procesas paspartėjo. Nestabilios skulptūrų dalys gali bet kada atsiskirti ir kristi ant praeivių, ar į Neries krantinę. Pasak ekspertų, ilgiau delsiant, dėl kritinės būklės skulptūrų nukėlimo darbai ateityje gali būti labai komplikuoti arba iš viso neįmanomi. 

Žaliasis tiltas su skulptūromis, vaizduojančiomis kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus yra pripažintas valstybės saugomu objektu, todėl apie atliekamus darbus yra informuotas Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Šiuo metu parengiamieji darbai vyksta sklandžiai. Nuo liepos 19 dienos, kol vyks darbai, eismas Žaliuoju tiltu bus laikinai ribojamas. Šiuo metu pėsčiųjų eismas ribojamas viena tilto puse.

Darbus atlieka bendrovė „Grinda“. Demontuotos skulptūros bus saugomos vienoje iš Savivaldybei priklausančių UAB „Grinda“ aikštelių. 

Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos apie 38 tūkst. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .

17 komentarų

 1. Pikc:

  Kad okupantų simboliai yra nepriklausoma save laikančios valstybės saugomi – kažkoks groteskas, pasityčiojimas. O nukėlimo darbai gali kainuoti DAUG pigiau – užtektų pasamdyti kelis darbininkus su “bulgarkėmis” – o dalį išlaidų dengtų pinigai, gauti pardavus metalo laužą. 😉

  • Gustavas:

   Aš į viens bučio nubružens tuos bulvons , gail ka nieks gelažės neatydave.

   • Juozas:

    Nubružins ir be Tamstos. Už kuklius 38000 Eurų. Tik nukėlimui tiek iš locnų mūsų pinigėlių.
    Tikrai, anot a.a. Ministro Sikorskio esam veršių tauta.

    Kokie pragmatiški vengrai, austrai, belgai ar prancūzai pasinaudotų siūlyta buvusių okupantų parama… Maskvos tuometinis meras Lužkov’as siūlėsi tas skulptūras restauruoti jų – moskolių- lėšomis. Paprastas dalyks – kuo nedraugas finansiškai silpnesnis – tuo geriau.

    Fas!!!

    • Pikc:

     Žiū, drg. Juozas siūlo bendradarbiauti su kacapstanu atnaujinant okupanto simboliką. Jie, žinokit, mielai pafinansuotų ir visų leninų restauravimą ir atstatymą. Gal reiktų pragmatiškai pasinaudoti buvusių okupantų parama? 🙂

     • Juozas:

      Taip, parteigenose Pikc, bendradarbiauti, bent bendrauti dabar tiesiog privalu – gi XXI amžius.
      Su Rusija sunkoka. Kaip mums -runkeliams, net ne cukriniams, o tiems paprastiems, eiliniams, nutekino Prezidentūra ir VSD super hiper duper SLAPTĄ PAŽYMĄ, o joje (sic!) patikrintą informaciją – pasirodo, rusai – tie moskoliai – tik ir taikosi VĖL mus pajungti.
      Aš, dundukas toks, džiaugiausi, kai rašė, kad Putinas žiemos olimpiadą parengė už 50 milijardų USD, kad pusę jų ar net virš to 50- ties išvogė patys rusai…. Taigi, juo DAUGIAU išvogė, tuo mažiau bus tankų ar kalašnikovų… Taigi, taigi, kaipgis – o ką Tamstos bendraminčiai TADA rašėtė?!
      Įtariu, kad Tamsta esi Tautininkų sąjungos narys, ir – kad neeilinis t.y. vienas iš tų, kurie nuvarėt partiją į MARGINALUS.
      Pirmyn!

  • Bartas:

   Jeigu to pačio nebuvau pasiūlęs menkniekis . Tamsta teisus.

 2. Juozas:

  Didi pergalė. Dabar reikia žengti toliau.Lukiškių aikštės apšvietimo stulpai, liepos etc

 3. Suvalkietis:

  Pagaliau ilgai laukta diena čia pat. Virs okupantus šlovinantys balvonai. Oi kaip per ilgai jie stovėjo…visus 25 metus.. Pagarba visiems kas prisidėjo, speciali padėka Vilniaus Merui.
  Tėvynės labui !

 4. Pipec:

  Nukelt , nenukelt… O Valdžia ir vėl daro taip , kaip jai reikia. Vilniečių juk neatsiklausė. Juokingai skamba ir Šimašiaus paaiškinimai : nukelsim , nes gali nugriut ir kąnors sužalot. Juk ir ežiukui aišku – jos atgal negryš…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: