Jungtinėse Tautose priimta istorinė rezoliucija, ginanti šeimą (16)

tellyouall.com nuotr.

tellyouall.com nuotr.

Istoriniame balsavime šio mėnesio pradžioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba Ženevoje patvirtino rezoliuciją, kviečiančią išsaugoti šeimą.

Rezoliucija pabrėžia, kad šeima yra prigimtinis ir svarbiausias visuomenės vienetas, bei ragina vyriausybes vykdyti šeimai jautrią politiką ir imtis veiksmų, kad būtų užkirstas kelias šeimos kaip institucijos išlikimui kylančioms grėsmėms.

Tai kol kas stipriausias toks už šeimą pasisakantis Jungtinių Tautų dokumentas istorijoje, ir ne viena šeimai palanki JT delegacija sunkiai dirbo, kad tai pasiektų net susidūrus su stipria opozicija.

Lietuvos žiniasklaida nesiryžo pranešti apie šį svarbų žingsnį ir taip tyliai pritaria prieš rezoliuciją balsavusių beveik vien Vakarų valstybių pozicijai. Todėl raginame dalintis šia visiems už šeimos stiprinimą kovojantiems svarbia žinia, kad apie tai sužinotų ir Lietuvos piliečiai.

Vyriausybėms, kurios išliko ištikimos šeimai, dabar reikia visų mūsų pagalbos. Dėl savo bekompromisės pozicijos jos yra agresyviai pašiepiamos ne vienos išsivysčiusios šalies.

Čia galite pasirašyti laišką, dėkojantį delegacijoms, kurios išliko ištikimos šeimai.

Rezoliucijoje, be kita ko, raginama valstybes vykdyti šeimai draugišką politiką, teigiama, jog tėvams turi būti palikta pirminė atsakomybė rūpintis ir auklėti savo vaikus taip, kaip jiems atrodo teisinga. Rezoliucija pabrėžia, kad „šeima atlieka itin svarbų vaidmenį išsaugant kultūrinį identitetą, tradicijas, moralę, paveldą ir vertybinę visuomenės sistemą“.

Visą rezoliucijos tekstą galima rasti ČIA.

Žemiau pateikiame už ir prieš rezoliuciją balsavusių valstybių sąrašą.

Už rezoliuciją balsavo: Alžyras, Bangladešas, Bolivija, Bostvana, Kinija, Kongas, Dramblio kaulo krantas, Kuba, Salvadoras, Etiopija, Gabonas, Gana, Indija, Indonezija, Kazachstanas, Kenija, Maldyvai, Marokas, Namibija, Nigerija, Pakistanas, Paragvajus, Kataras, Rusija, Saudo Arabija, Siera Leonė, Jungtiniai Arabų Emiratai, Venezuela ir Vietnamas.

Prieš rezoliuciją balsavo: Albanija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Japonija, Latvija, Juodkalnija, Portugalija, Korėja, Pietų Afrika, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Susilaikė: Argentina, Brazilija, Meksika ir Makedonija.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Keistoka:

  Pasirašė neišsivysčiusios tautos, kur žmonių teisės ne vertinamos, kur moterys tampa vyrų vergėmis, mirstančiomis gimdant ntajį vaką ar šiaip, nes vyrui neįtiko. Pasižiūri valstybes ir viskas aišku. Čia tik butaforija, didesnei vergovei. Gal nesilygiuojam į tokias valstybės?

  • Petras:

   Čia esmė, kad vaikai auginami šeimose, o ne valstybė geriau žino kaip juos auginti ir gali lengva ranka atimti, kas jums čia masiškai vergauja vyrams Lietuvoje? Tikrai, kad keistokas komentaras:)

  • Šviesulys:

   Koks skirtumas ar moteris vergauja vyrui (tiksliau vyriškam kūnui, nes Vyras visada saugos ir gerbs savo moterį), ar sistemai, kur moteris turi lakstyti kaip patrakusi dėl karjeros ar darbo, nes kitaip ji negalės išlaikyti vaikų ir juos atims?

 2. Petras:

  O šeima tai vyras ir moteris?:)

  P.S. Puiku, kad pasakyta NE juvenalinei justicijai!

  • Pikc:

   Va va – klausimas, kaip ta šeima apibrėžiama – juk gali būti, kad kokie trys pederastai suprantami kaip gintina beigi saugotina “šeima”. 🙂
   Lietuva, kaip suprantu, nėra narė?
   Beje, dėl to “išsivystymo” – ar ekonomiškai turtingos, bet morališkai stipriai ir sparčiai degraduojančios šalys turi teisę vadintis “išsivysčiusiomis”? Įdomus klausimas, sakyčiau… 😉

   • Šviesulys:

    Dėl ekonominio išsivystymo: žvilgtelėkite į “išsivysčiusių” šalių skolas. Koks tu turtuolis, jei visas tavo turtas užstatyas? Bet kurią akimirką gali ateiti ir pareiklauti viso tavo “turto”. BVP greit susitraukia esant krizei, o skolos – ne.

    • LosAngeles:

     Pasidalinote labai idomia izvalga. Visada kankino klausimas: kaip turtuoliu galima laikyti ta, kuris nieko neturi (viskas praskolinta). Tipo imi pinigus ‘is kazko’ ir is ju suki ekonomika. Ir kuo daugiau paimi, tuo geriau issuki…. Ir tai vadinama ‘ekonomine galybe’??? Ar visgi galybe tai turimus resursus panaudoti taip, kad jie generuotu ‘pridetine verte’ ir taip uztikrinti padoru zmoniu gyvenima? Ir ‘didieji ekonomikos ekspertai’ nesupranta kad tai elementari apgaule ir esancios sitemos tikslas tikrai nera zmoniu gerbuvis? Tai ka tada pliurpia maciulisgitanas… Ar cia mes pliurpiam? 🙂

     • Šviesulys:

      Maciulisgitanas, kaip jūs išsireiškėte, užsiima užkalbėjimu (burbuliavimu), kad atitraukti dėmesį. Todėl mąstykime savo galva ir pradėkime veikti visuotino gerbuvio sukūrimo linkme.
      Jie gali ir toliau burbuliuoti kur nors virtuvėse – čia jų reikalas. 🙂

 3. iglina:

  keistoka, kai nepatinkančiai nubalsavę šalys (nepatinkančiai kalbantys žmonės) tuoj apšaukiamos neišsivysčiusiomis. Įdomus, sakyčiau, išsivystymas. Iš ko išsivystyta? Ir kur nusivystyta, jau matom…

  Beje, esu moteris ir vergauju vyrams .Lietuvoj. Nes dauguma darbdavių ir įstatymų priėmėjų yra vyrai.. Jų dėka gyvenu žemiau skurdo ribos, dirbu kaip arklys ir pensiją gausiu tik sausa duona pramisti..Išsivystymas akivaizdus..

 4. E:

  Sveikinu visus, kurie džiūgauja “už šeimą” – šita rezoliucija savo super aptakiomis frazėmis po saugotinomis šeimos kultūrinėmis vetybėmis leidžia pakišti prievartinę santuoką, santuoką su mergaitėmis, mergaičių lytinių organų niekinimą – visa kas kai kuriose “už” pasirašiusiose šalyse yra “šeimos vertybės”. jei bent vienas perskaitėt iki galo rezoliucijos tektą, pastebėsit, kad saugoma neapibrėžta “šeimos” institucija ir neapibrėžtos šeimos vertybės, bet niekur neužsimenama apie žmogaus teisių saugojimą šeimos viduje…

  • Pikc:

   Na, tik nereikia apsimetinėti – gi žinom, kad liber-tolerastinis homjaunimas purkštauja tik dėl to, kad ten pederastija neišaukštinta. 😉

   • Pikc:

    Beje, kad nebūtų “plikas argumentas”, palyginam homjaunuolio pareiškimą “bet niekur neužsimenama apie žmogaus teisių saugojimą šeimos viduje” ir rezoliucijos tekstą: “Also reaffirms that States have the primary responsibility to promote and protect the human rights and fundamental freedoms of all human beings, and stresses the fundamental importance of full respect for human rights and fundamental freedoms of all family members” (5 punktas); “Recognizes that the family, while respect for the rights of its members is ensured, is a strong force for social cohesion and integration […]” (6 punktas); “Urges Member States to create a conducive environment to strengthen and support all families, recognizing that equality between women and men and respect for all the human rights and fundamental freedoms of all family members are essential to family well-being and to society at large […]” (9 punktas). Užteks, ar dar? Manau, tai akivaizdžiai parodo, kiek IŠ TIKRŲJŲ yra verta homsomolo demagogija. 😉

  • Šviesulys:

   Be šeimos žmogaus teisės beprasmės – be šeimos ir žmonių nebus. Nebent žmogiški kūneliai – biorobotai. Ar čia apie tokių žmonių “teises” kalbate?

 5. kestas:

  seima ira seima! isliks tos tautos kurios tai supras ! o musulmonai ta supranta …..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: