Išvyksta kilnaus žygio „Misija Sibiras‘15“ komanda (4)

„Misija Sibiras“ nuotr.

„Misija Sibiras“ nuotr.

Liepos 17 dieną, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus geležinkelio stoties į tolimą kelionę išvyks „Misija Sibiras‘15“ komanda.

Projekto dešimtmečio ekspedicija „Misija Sibiras‘15“ vyks Tomsko srityje. Lietuvių kapavietėse bus statomi kryžiai, kuriuos meistraus patys projekto dalyviai,  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padovanotą tautinę juostą su užrašu „Lietuva“, „Misija Sibiras“ komanda įteiks Tomsko srityje tebegyvenančiai Lietuvių bendruomenei.

Iš daugiau nei 800 norėjusių tapti projekto „Misija Sibiras“ dalimi, buvo atrinkti tik patys drąsiausi, ištvermingiausi ir labiausiai motyvuoti jaunuoliai. 16 narių „Misija Sibiras‘15“ komandą sudaro ir po dalyvį  iš Latvijos ir Estijos bei architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas Ekspedicijos komanda vieningai sako, jog siekti bendro projekto tikslo yra didelė atsakomybė bei išbandymas. Daugiausiai jėgų ir stiprybės jiems suteikia stiprus visuomenės palaikymas.

Dešimtmečio ekspedicijos „Misija Sibiras’15“ komanda grįžta rugpjūčio 1 d. 9 val. į Vilniaus geležinkelio stotį.

„Misija Sibiras“ tai jau dešimtus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: