A. Ažubalis: Ar Vyriausybė nežino tikrosios Graikijos gelbėjimo kainos, ar ją slepia nuo Lietuvos žmonių? (2)

Audronis Ažubalis | urm.lt nuotr.

Audronis Ažubalis | urm.lt nuotr.

„Ar A. Butkevičiaus Vyriausybė neturi tikslių duomenų, kiek Lietuva turės mokėti, kad solidariai su kitomis ES valstybėmis prisidėtų prie Graikijos skolų padengimo, ar sumas žino, bet jas sąmoningai slepia nuo visuomenės“, – sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šešėlinės Vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Tokią išvadą Seimo narys priėjo po bendro Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų posėdžio. Jis teigė, kad iki šiol nėra išsakyta oficiali Lietuvos pozicija, kaip bus elgiamasi šios krizės atveju, ir kokios pasekmės laukia mūsų valstybės, jei bus pritarta Graikijos gelbėjimo planui.

Pasak A. Ažubalio, šiandien žinoma tik tarpinė Graikijos įsiskolinimų suma, iki įsigalios sutartis dėl paramos Graikijai skyrimo. Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) šalis iki liepos 20 d. turės grąžinti 7 mlrd. Eur, iki rugpjūčio vidurio – 5 mlrd. Eurų. Europos centriniam bankui (ECB) liepos 20 d. privalės grąžinti 4,2 mlrd. Eur. Pradelsti mokėjimai liepos 13 d. TVF sudaro per 2 mlrd. Eur.

„Nereikia pamiršti, kad pati valstybė iš savo resursų turi atsiskaityti su pensininkais, biudžetinio sektoriaus darbuotojais, mokėti už valstybės institucijoms suteiktas paslaugas ir energetinius išteklius“, – priminė A. Ažubalis.

Tai papildomos tarpinės sumos, be jau dabar oficialiai žinomos informacijos, kad Euro zonos šalys per artimiausius trejus metus Graikijai turėtų skirti ne iki 52 mlrd. Eurų paskolos iš Europos Stabilumo mechanizmo (kaip buvo skelbta anksčiau), bet apie 86 mlrd. Eurų. Tuomet Lietuvai tenkanti dalis turėtų būti kur kas didesnė nei planuoti 220 mln. Eurų.

Didžioji Britanija, Danija, Švedija, Čekija oficialiai pareiškė pasisakančios prieš tarpinės paramos skyrimo Graikijai planą.

„Mes nematome oficialios Lietuvos pozicijos, o pats Ministras Pirmininkas nuo šios problemos sprendimo „pabėgo“ į kalnus. Tuo tarpu Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Estijos, Slovėnijos, Suomijos, Latvijos parlamentai renkasi į neeilines sesijas, kad nepadarytų skubotų ir neapgalvotų sprendimų“, – pažymi A. Ažubalis.

Liepos 17 d. rengiamame neeiliniame Vyriausybės pasitarime turėtų būti priimtas sprendimas pradėti derybas dėl paramos skyrimo Graikijai, tačiau A. Butkevičius jame nedalyvaus, nors jau yra sugrįžęs į Lietuvą.

Seimo narys A. Ažubalis kreipėsi į Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetus, kad šie priimtų sprendimą iš Vyriausybės pareikalauti aiškių skaičių, kokia suma tektų prisidėti Lietuvai prie Graikijos gelbėjimo plano, priskaičiuojant ir išvardintas tarpines sumas.

Tačiau jungtiniame posėdyje dalyvavęs finansų ministras Rimantas Šadžius komiteto narius kategoriškai patikino, kad Lietuvos paramos suma nedidės, taip ignoruodamas Europos finansų institucijų siunčiamus signalus.

„Ministras į susidariusią situaciją žiūri pro rožinius akinius ir prisiima visą atsakomybę, viešai pareiškęs, kad Lietuvai nereikės prisidėti daugiau nei deklaruota iki šiol – 220 mln. Eur – gelbėjant Graikiją, o Graikijos skola nebus nurašyta“, – sako A. Ažubalis.

Primename, kad TS-LKD Prezidiumas paragino Lietuvos Vyriausybę nepritarti skubotiems sprendimams dėl paramos skyrimo pagal Graikijos radikaliosios populistinės kairiųjų partijos „Syriza“ lyderio Aleksio Tsipro vadovaujamos vyriausybės parengtą planą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Desiniosios vyriausybes praskolino, tai kodel kairiosios to neturetu daryti? Taigi ta pati vagiu gauja, abi rankos tam paciam vagies kunui priklauso! Dar labiau valstybiu banditiski apgrobimai vadinami PAGALBA! Pagalba kam? Plesikams? Taigi jau senai aisku, per vienus metus turi buti protingam zmogui aisku… pasiskolinai, per metus negrazinai….DAUGIAU NEGAUSI! Taip atrodo zmoniskai! O kai norima apiplesti ir sunaikinti valstybes, tai tada skolinama be saiko iki tol…. kol visas valstybes turtas atiteks skolintojams…. ir taip isnyks valstybes, tik pavadinimas liks su vergais. Na cia kazkokia Graikija jokia ISIMTIS! Jeigu jau tie skolintojai jau tokie geri…tarkim nori padeti, tai tegu pastato Graikijai nors 100 gamyklu gaminanciu konkurencija produkcija…. tada vyks darbas, bus pelnas, bus is ko grazinti skolas! O dabar vyksta PRAVALGYMAS! Taigi turime is esmes ne pagalba, o apiplesinejima! Duoti pinigus vagims…. tai tarptautinis nusikaltimas, beje naudingas dar didesniems vagims. Taigi ko nors pozityvaus tiketis is tokiu pagalbu NEREIKIA! Azubalio sokinejimas esmes nekeicia…. visos valdzios Lietuvoje uzsiimineja Lietuvos ispardavimu! Tai banditai, isdavikai…. Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.

  2. Ūla:

    Ažubali, koks tu esi šešėlinis ministras, kad nežinai to, ką jau visuomenė žino? Ar su Kubilium dviračiais, tuo metu kai finansų ministras visuomenei teikė informaciją, mynei? Pasakysiu viena, kas pasikeis nuo to, kad pradėsite viešus debatus? Niekas nepasikeis. Seimo išlaikymas mokesčių mokėtojams daugiau kainuoja, o jūsų kompani keliamos bangos, tai tik savireklama prieš rinkimus. Geriau su Gabrieliumi patylėkite, nes dar ką nors ne taip pasakysite (aišku, kad nepaklausysite patarimo) 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: