D. Grybauskaitė: Graikijos ateitis – vyriausybės rankose (3)

D.Grybauskaitė | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

D.Grybauskaitė | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 7 d. Briuselyje neeiliniame euro zonos viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog derybos dėl paramos Graikijai gali būti atnaujintos tik, jei šios šalies vyriausybė įsipareigos įgyvendinti griežtas taupymo priemones.

Neeilinis viršūnių susitikimas sušauktas skubos tvarka po sekmadienį Graikijoje įvykusio referendumo, kurio metu šalies žmonės balsavo prieš Europos Komisijos, Europos Centrinio Banko ir Tarptautinio valiutos fondo pasiūlytas antikrizines priemones.

Prezidentės teigimu, negalima lošti pokerio iš savo šalies ir jos žmonių likimo. Graikijos ateitis – vyriausybės rankose. Graikija atsidūrė ant bankroto slenksčio, todėl jos vyriausybė turi pagaliau pasakyti visą tiesą savo žmonėms, prisiimti atsakomybę ir imtis skubių veiksmų finansinei padėčiai stabilizuoti.

Pasak Lietuvos vadovės, Europos Sąjunga yra pagrįsta solidarumo principu, tačiau jokia parama neįmanoma, jei valstybė pati neieško išeičių iš krizės.

Anksčiau pasiūlytas reformų planas numatė priemones kaip sumažinti valstybės biudžeto deficitą ir Graikijos įsiskolinimą tarptautiniams kreditoriams, paskatinti ekonomikos augimą bei naujas darbo vietas.

Visa Graikijos skola kreditoriams šiuo metu sudaro 180 proc. šalies BVP. Graikija iki birželio 30 d. turėjo sumokėti Tarptautiniam valiutos fondui 1.6 milijardo eurų paskolą, tačiau dėl grynųjų pinigų stygiaus jos negrąžino.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    ” Graikija iki birželio 30 d. turėjo sumokėti Tarptautiniam valiutos fondui 1.6 milijardo eurų paskolą, tačiau dėl grynųjų pinigų stygiaus jos negrąžino.” Idomu butu zinoti, ar Graikija paskola irgi gavo grynuju pinigu pavidalu 323 milijardo? O gal tik ant kompiuterio ekrano parasytus skaicius? Ir tuos, gal ne visus mate?

  2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Propagandinis tekstas: “Prezidentės teigimu, negalima lošti pokerio iš savo šalies ir jos žmonių likimo. Graikijos ateitis – vyriausybės rankose. Graikija atsidūrė ant bankroto slenksčio, todėl jos vyriausybė turi pagaliau pasakyti visą tiesą savo žmonėms, prisiimti atsakomybę ir imtis skubių veiksmų finansinei padėčiai stabilizuoti.”
    Klausimas: Kada ponia Prezidente pagaliau pasakys tiesa Lietuvos zmonems, kad ir savo biografija, turetu juk zinoti?
    Teiginys, kad Graikijos ateitis yra vyriausybes rankose neatitinka TIKROVES!, nes visiskai aisku, kad vyriausybe atsiklause tautos referendume, vadinasi Graikijos ateitis…. graiku rankose!, gal tik Lietuvoje Lietuvos ateitis vyriausybes rankose, kai tos vyriausybes praskolina Lietuva. Jau labai kvailas pasakymas “imtis skubių veiksmų finansinei padėčiai stabilizuoti” yra todel, kad NEKONKRETIZUOTAS. Pagal ponios ankstesnius pasisakymus iseitu, kad Graikija turi lysti i dar didesnes skolas finansinei padeciai stabilizuoti, tai yra didinti skola be galo …. gal dar ne visa infrastruktura perimta? Lietuvos zeme isparduodama, strateginiu objektu valstybe jau kaip ir neturi… dar beliko lietuvius is lietuvos visus isvaryti… tai tokie ponios partskolos strateginiai uzdaviniai? Ne be reikalo jos mokslinio darbo vadovo pavarde yra SUSLOVAS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: