Liepos 6-oji – pasididžiavimo valstybe diena (4)

Mindaugas-Morta

Karalius Mindaugas ir jo žmona Morta |Janinos Malinauskaitės tapyba

Liepos 6 d. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyks gausybė renginių, skirtų Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti.

Šia proga visus sveikina Lietuvos Respublikos vyriausias kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas:

„Sveikinu Jus Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga!

Didžiuojuosi tūkstantmete savo šalies istorija, iškiliais protėviais ir neblėstančia Lietuvos žmonių valia gyventi laisvoje šalyje. Kaip tik ši valia leido sukurti ir per šimtmečius ginti Lietuvos valstybę.

Šiandien, besididžiuodami turtinga valstybingumo istorija, turime suvokti ir to džiaugsmo kainą. Esame įpareigoti visomis išgalėmis saugoti ir ginti savo Tėvynę. Taip kaip sugebame, su tuo ką turime ir iki galo…

Vardan tos Lietuvos!“

Lietuvos respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas:

„Karalius Mindaugas, pasirinkęs kelią į Europą, davė pradžią mūsų savarankiškai valstybei. Didžiuokimės mūsų istorija ir niekam neleiskime jos menkinti. Saugokime laisvę, kalbą ir tradicijas.Tegul Valstybės diena sutelkia viso pasaulio lietuvius. Aukštai iškėlę trispalves, stovėdami petys į petį ir vieningu balsu giedodami himną, parodykime, jog Lietuva – brangiausia, ką turime“.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Prezidentė už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje įteiks valstybės apdovanojimus Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

Vidurdienį vyks Valstybės vėliavų pakėlimo iškilmės Daukanto aikštėje.

Jau tradicija tampa Liepos 6-ąją minėti ir Tautinio kostiumo dieną, todėl šventės svečiai kviečiami pasipuošti tautiniais drabužiais. Minint Etnografinių regionų metus, aikštėje skambės lietuvių liaudies dainos ir vyks Lietuvos regionų pristatymas.

Pilną šventinių renginių dienotvarkę rasite ČIA.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Kemblys:

  Dėl ypatingo ‘mokslininkų’ sociologų tingumo ir dėl ypatingo ‘mokslininkų’ istorikų kvailumo nėra valstybės sukūrimo atskaitos įvykio, nuo kurio Tauta pereina iš Genčių visuomenės sandaros į valstybinę visuomenės sandarą.
  Lietuvių didžiūno Mindaugo karūnavimas yra tik galvos nulenkimas prieš katalikų popiežiaus paskirtą vyskupą – negalima tapatinti su valstybės sukūrimu!!!

  Mane kažkada pribloškė lenkų nepagarba savo didžiūnams. Krokuvos Vavelyje karalių karstai kartu su vyskupų karstais – jie tuo atkirto savo didžiūnus, valdžiusius Gentis, nuo paklususių tuomet įsigalėjusiai katalikų ‘bažnyčiai’.

  • Vaitas:

   Be reikalo šviesusis „Kembly” ši rūstis, išlikome dėka karaliaus Mindaugo karūnos, kaip valstybės suvereniteto įtvirtinimo. Tai ir yra Lietuvos šlovės ir galios atodanga, kokios lietuvių tautga daugiau niekada neturėjo. Su švente.

   • Bartas:

    Su švente, tai su švente, priimu. Kokią nors šventinę dieną Lietuvos valstybė turi įšsirinkti.
    O, kad Mindaugo dėka Lietuva , Lietuvių Tauta išliko ir įtvirtino savo nepriklausomybę (“suverinitetą”), tai dar didelis klaustukas. Jei tas įvykis būtų toks reikšmingas Lietuvai , tai Jogailos -Vytauto laikais būtų žinomas. Neranda. Lietuvos praeities tyrinėtojai, tokių žinių. Neranda.

    .

    • Vaitas:

     Kas ir ko nežinojo, gal žinojo, gal tik nenorėjo žinoti, koks skirtumas. Bet kad dabar netrūksta juodosios istorijos raštininkų, kurie nežino, gal nenori žinoti karaliaus Mindaugo sukurto nepriklausomos valstybės kelio, bet pakirdę kaip troliai dangstosi suklastotais pramanais ir su raudonomis vėliavomis žino istorijoje patirtą pragaištingą Lietuvai kelią „atsinaujinimui“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: